Inteligentne wagi, jaki model wybrać? 6 propozycji

polecane

Inteligentne wagi, jaki model wybrać? 6 propozycji

Kamil Nowak
22 listopada, 2016
Poradniki

Inteligentne wagi mogą zdecydowanie ułatwić życie prezentując w pomocny sposób informacje związane z parametrami naszego ciała. One nie tylko ważą, ale i mierzą, liczą czy sprawdzają – inteligentne wagi posiadają wiele funkcji, a na rynku dostępnych marek jest cała masa. Jaką zatem wagę wybrać? Co powinna posiadać, aby mieć optymalne zastosowanie u osoby aktywnej fizycznie?

inteligentne wagi

Inteligentne wagi stały się bardzo powszechnymi urządzeniami, które dostarczają ważnych informacji o efektach treningów, diecie czy ogólnej aktywności fizycznej. Tak – o efektach treningów, ponieważ to za pomocą ważeń na przestrzeni ostatnich tygodni możemy stwierdzić, czy realizowany trening odnosi skutek, czy też nie. Jeśli tak, to poziom tkanki tłuszczowej będzie systematycznie się obniżać. Mało tego, poziom rozbudowy masy mięśniowej powinien się zwiększać. Dwa parametry jakże proste do sprawdzenia podczas ważenia się na inteligentnej wadze, ale jak dużo informacji mogą nam przekazać między wierszami. Bieganie, jak każdy sport wpływa w określony sposób na ciało osoby trenującej, a więc regularne badanie składu masy ciała będzie podsuwać informacje o efektywności uprawianej przez nas aktywności.

Współczesne inteligentne wagi potrafią zaskakująco dużo. Niekiedy taka ilość informacji nie jest wcale potrzebna, więc specjalnie dla osób, które zamierzają nabyć taki produkt przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Na początku listy znajdują się wagi, które przetestowaliśmy na naszych łamach, więc przechodząc na poszczególne strony recenzji, dowiecie się o nich absolutnie wszystkiego.

Posiadanie inteligentnej wagi to jedno, ale umiejętne z niej korzystanie to drugie. Warto zapoznać się z informacjami zawartymi w artykule o tym, jak się ważyć.

Inteligentne wagi – propozycje

waga Runtastic Libra

fot. Runtastic

Runtastic Libra – pierwszą wagą w zestawieniu będzie Libra. Jej największą zaletą jest niebywale dokładny pomiar składu ciała – masa ciała, ilość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i kostnej, nawodnienie organizmu, wskaźnik BMI czy nawet za jej pomocą ustalimy zapotrzebowanie kaloryczne na dany dzień. Łączy się bezprzewodowo, przesyła szybko wszelkie informacje, posiada polską wersję językową oraz zapamiętuje wyniki aż 8 jej użytkowników – spora rodzina. Badaliśmy ten produkt niezwykle dokładnie, więc aby bliżej zapoznać się z tą wagą, wystarczy przejść do recenzji. Cena katalogowa wagi to 449 zł brutto.

waga Scale 700 Geonaute

fot. Geonaute 

Scale 700 Geonaute – tej inteligentnej wagi nie mogło zabraknąć w zestawieniu. Podczas jej testowania zaskakiwała nas wciąż sprawnością pomiaru masy ciała, funkcjonalnością i wytrzymałością. Do podstawowych funkcji wagi należy analiza masy ciała pod kątem poziomu tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej i zawartości wody, BMI oraz dziennego zapotrzebowania na energię w spoczynku. Zdecydowanie jest to najładniejsza wizualnie waga, jaką testowaliśmy. Tak jak w przypadku pierwszej propozycji, tak i z Scale 700 może korzystać do 8 użytkowników, waga łączy się bezprzewodowo, a uzyskane pomiary możemy analizować w aplikacji myGeonaute. Pełny test tego produktu znajduje się tutaj. Ile może kosztować dobra inteligentna waga? Otóż nie aż tak dużo, ponieważ ten model wyceniony został przez producenta na 220 zł brutto.

waga Polar Balance

fot. Polar 

Polar Balance – to produkt dość specyficzny. Dlaczego? Inteligentne wagi oferują pomiar składu masy ciała, czyli określają ilość (w procentach lub/i kilogramach) mięśni, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie etc. Polar Balance nam tego nie zaoferuje, jednak nadrobi czymś innym. Do najważniejszych funkcji należą ustalenie masy ciała i wyznaczenie indeksu BMI. Waga komunikuje się bezprzewodowo z aplikacją Polar Flow dzięki transmisji Bluetooth. Z wagi może korzystać max 10 osób. Aplikacja Polar Flow monitoruje na podstawie dostarczonych informacji, trendy masy ciała i podpowiada, co powinniśmy zrobić, aby osiągnąć wymarzoną masę ciała (dane dotyczą diety i ćwiczeń). Kupując ten produkt otrzymujemy dostęp do bardzo pomocnych danych w serwisie Flow. Szczególnie polecamy przeczytać recenzję tego produktu i zobaczyć, jak waga w bardzo ciekawy sposób pomoże nam osiągnąć pożądaną masę ciała. Zaskakujące, jak to wszystko zostało dopracowane przez firmę Polar. Testowaliśmy działanie tej funkcji na członkach naszej redakcji, więc wiemy co mówimy (uśmiech). Cena wagi to 430 zł brutto.

waga Garmin Index

fot. Garmin 

Garmin Index – waga zaoferuje nam pomiar masy ciała, wskaźnika masy ciała, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i innych parametrów. Garmin Index wykrywa do 16 użytkowników, a pomiary są automatycznie przesyłane wprost do ich kont w serwisie Garmin Connect. Cena wagi to około 650 zł brutto.

Waga Withings Body Cardio

fot. Withings

Withings Body Cardio – jedna z bardziej rozbudowanych wag w tym zestawieniu. Czym się różni od poprzednich modeli, które omówiliśmy? Body Cardio mierzy tętno w pozycji pionowej, a także prędkość fali tętna (PWV), która pomaga ocenić ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Body Cardio przesyła wyniki wszystkich badań do aplikacji Health Mate przez WiFi lub Bluetooth. Sprawdzi również aktualną prognozę pogody. Poza wymienionymi funkcjami, waga Withings potrafi znacznie więcej, ponieważ sprawdzi zawartości tkanki tłuszczowej i wody w organizmie, a także odczyta wskazania dotyczące masy mięśni i kości. Inteligentne wagi potrafią już naprawdę sporo i podczas rozważań dotyczących zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na tę propozycję. Cena za wagę wynosi 799 zł brutto.

Waga Fitbit Aria

fot. Fitbit 

Fitbit Aria – waga bezprzewodowa pozwalająca obliczyć masę ciała, procent tkanki tłuszczowej oraz BMI. Urządzenie synchronizuje statystyki za pośrednictwem Wi-Fi do prywatnego konta Fitbit. Waga Aria rozpoznaje do 8 użytkowników, więc może z niej korzystać cała rodzina. Cena za wagę wynosi 430 zł brutto.

Podsumowanie

Już dzisiaj inteligentne wagi potrafią dostarczyć niebywale dużo informacji o użytkowniku. Z praktycznego punktu widzenia jest to bardzo pomocne urządzenie, które w przystępny sposób prezentuje wszelkie dane dotyczące składu masy ciała. Już nie musimy odwiedzać siłowni, aby zbadać swój poziom tłuszczu, czy tkanki mięśniowej. Teraz każdy z nas może w obrębie własnego mieszkania codziennie mierzyć omawiane parametry, ale również wiele innych. Korzystacie z inteligentnych wag? Możecie polecić jakiś produkt? Dodajcie swoją opinię w formie komentarza poniżej – dzięki!

Dane techniczne powyższych inteligentnych wag znaleziono na stronach internetowych poszczególnych producentów. Podane ceny są orientacyjne i zostały uśrednione na podstawie cen kilku sklepów.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Chmiell pisze:

    Brakuje mi we wszelakich testach wag informacji co to znaczy że waga zapisuje kilku użytkowników – pytanie brzmi czy tym samym można zapisywać dane na kilku urządzeniach? czy sparowany moze byc TYLKO np. jeden telefon (najtańsze rozwiązania tak pracują)? Takie rozwiązanie jest do kitu bo nie wyobrażam sobie że na jednym urządzeniu są zapisane dane i jak je propagować dalej, zwłaszcza jak mamy więcej niż jedną osobę która śledzi swoje wyniki….

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Nie widzę za bardzo sensu w tym co piszesz. Najczęściej poprzez Wi-Fi dane o użytkownikach są ładowane do zewnętrznego serwera z którego już można łączyć się przez laptop, smartfon czy tablet. Jeśli w wadze możemy zdefiniować więcej niż 1 osobę, zapisujemy naszych domowników, a po zważeniu się jesteśmy w stanie przeglądać wszędzie swoje parametry.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji Kiprun Fast – szybkość ponad wszystko – recenzja

Kalenji Kiprun Fast są butami dla biegaczy poszukujących wsparcia podczas szybkich treningów. Model zaprojektowano z myślą o zapewnieniu sportowcom nowej jakości amortyzacji, lepszej wygody i świetnego dopasowania. Na pierwszym planie inżynierowie Kalenji postawili także na konstrukcję pozwalającą biegać niczym gepard. O tym, jakie tempo udaje się w nich osiągnąć przeczytacie w najnowszej recenzji.  (więcej…)