bieganieuskrzydla.pl

Pierwszy maraton - gdzie wystartować?

Pierwszy maraton. Gdzie udać się na debiut?

Pierwszy maraton pamięta się do końca życia. Gdy sięga się pamięcią do dnia startu od razu robi się cieplej na sercu, a głowę ogarniają przyjemne wspomnienia – o zwycięstwie nad własnymi słabościami, spełnieniu biegowych marzeń i ogromnej walce na trasie. Jakie miasta są przyjazne debiutantom? Gdzie pobiec swój pierwszy maraton?

(więcej…)

Półmaraton na celowniku? 10 najlepszych biegów okiem Bieganie Uskrzydla

Sierpień 24, 2018

Półmaraton jest dystansem, podczas którego udaje się zakosztować wielu fantastycznych emocji i poczuć sportowego ducha rywalizacji. Z kolei docierając do mety biegu, doznaje się słodkiego smaku zwycięstwa przeplatanego ze zmęczeniem po pokonaniu trasy liczącej 21 km i 97,5 metra. Gdzie wystartować, aby zaznać biegowej radości? Jaki półmaraton organizowany w Polsce wybrać?

(więcej…)

Maratony w Polsce – 8 najlepszych biegów okiem Bieganie Uskrzydla

Odnalezienie granicy wytrzymałości, udźwignięcie wszystkich myśli płynących z wnętrza ciała i zdobycie królewskiego dystansu stanowią siłę napędową pchającą człowieka w kierunku maratonu. Dzieje się tak, ponieważ niewiele emocji w życiu można porównać z tymi doznanymi na trasie tego biegu. Przygoda okupiona setkami treningów, hektolitrami wylanego potu i walką z przeciwnościami losu – taki jest maraton. I przynajmniej raz w życiu warto zakosztować jego gorzko-słodkiego smaku. Jakie maratony w Polsce są gwarantem wielkich emocji? Oto nasza lista.

(więcej…)

Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy

Wrzesień 7, 2015

Berlin to wspaniałe miasto dla osób aktywnych (również biegaczy). Nie da się ukryć, że mieszkańcy Berlina kochają piłkę nożną, ale nie brakuje tutaj leśnych ścieżek, pięknych tras w miejskich parkach czy biegaczy, którzy poruszają się po całym mieście. 

(więcej…)

Wrocław, jako piękne miejsce do biegania

Sierpień 1, 2015

Wrocław ze względu na swoją niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę przyciąga w ciągu roku wielu turystów. Większość pojawia się w mieście ze względu na pięknie utrzymane zabytki, muzea, galerie oraz nowoczesną architekturę. 

(więcej…)

Zakopane i okolice – wycieczka biegowa

Lipiec 31, 2015

Zakopane oferuje niezliczone trasy biegowe z pięknymi widokami, a centrum miasta zapewnia odpowiednie warunki do regeneracji i odpoczynku po treningu. To tutaj zlokalizowany jest Centralny Ośrodek Sportu, na którego terenie znajduje się dobrej jakości bieżnia (odkryta) oraz kilka tras biegowych (800, 1200 i 2000 metrów). Warto przyjechać do Zakopanego i tutaj szlifować formę przed ważnymi dla nas startami. 

 

(więcej…)