11. PKO Białystok Półmaraton wystartuje 12 maja!

polecane

11. PKO Białystok Półmaraton wystartuje 12 maja!

Tomasz Wołoćko
8 kwietnia, 2024
Biegi

11. PKO Białystok Półmaraton wystartuje 12 maja 2024 r. Na linii startu staną zawodnicy, którzy chcą pokonać dystans półmaratonu (21,097 km) oraz zawodnicy trzyosobowych sztafet. Trasa PKO Białystok Półmaratonu i sztafety będzie ta sama. Gdzie są dostępne zapisy? Co już wiadomo o tegorocznej imprezie?

Dzień przed półmaratonem (11 maja) wystartuje PKO Nocny Bieg na 5. Nocny bieg na dystansie 5 km może być świetną rozgrzewką przed półmaratonem:) W ramach imprezy odbędzie się również PKO Bieg Juniora – biegi dla dzieci w wieku 2-14 lat. Biegowy weekend zaczniemy już w sobotę o godz. 9:00 Biegiem Śniadaniowym. W tym biegu udział wziąć może każdy! Bieg jest bezpłatny. Nie ma konieczności rejestracji. Dystans, jaki wspólnie pokonamy, to ok. 4 km.

Jaka jest trasa 11. PKO Białystok Półmaratonu? Trasa dobrze znana tym biegaczkom i biegaczom, którzy biegli w PKO Białystok Półmaratonie w ubiegłym roku.

– Wystartujecie sprzed Pałacu Branickich, a meta zlokalizowana będzie przy Ratuszu na Rynku Kościuszki.
– 7 km trasy poprowadzone jest przez lub w otoczeniu terenów zielonych🍀
– 70% trasy wiedzie szerokimi, dwupasmowymi ulicami.
– Akcentując powstanie w getcie białostockim, wytyczyliśmy trasę po ulicach, które znajdowały się na ówczesnych terenach getta – ul. Jurowiecka i ul. Włókiennicza (w tamtym okresie nosiła nazwę Białostoczańskiej).
– Na trasie umiejscowionych będzie mnóstwo specjalnych punktów kibicowania.

Czy w tym roku padnie tyle rekordów życiowych ile w roku ubiegłym? Czas pokaże. To właśnie na tej trasie padł nowy rekord wśród kobiet. Obecnie wynosi 1:12:46 i ustanowiła go Natalia Lehonkova z Ukrainy.

To będzie prawdziwe święto biegania w stolicy Podlasia!

Trasa PKO Białystok Półmaratonu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zapisy: https://bialystokpolmaraton.pl/

Aktualności o biegu: https://bialystokpolmaraton.pl/aktualnosci/

Źródło: oprac. własne, foto. organizator 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY Neon – recenzja

Kompresja w treningu biegacza pojawiła się bardzo szybko, a producenci, w tym Royal Bay z każdym kolejnym sezonem przygotowują dla biegaczy, coraz to bardziej efektowne wzornictwo i nowe produkty. Odzież kompresyjną poleca się wszystkich osobom aktywnym, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.  (więcej…)