Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy

polecane

Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy

Kamil Nowak
7 września, 2015
Podróże

Berlin to wspaniałe miasto dla osób aktywnych (również biegaczy). Nie da się ukryć, że mieszkańcy Berlina kochają piłkę nożną, ale nie brakuje tutaj leśnych ścieżek, pięknych tras w miejskich parkach czy biegaczy, którzy poruszają się po całym mieście. 

bieganie berlin

Bardzo duże miasto, które połączone jest gęstą siecią komunikacji miejskiej. Berlin łączy nowoczesność z historią, miejską zabudowę z parkami i zielenią oraz wspaniałe wieżowce, ze zdumiewającymi zabytkowymi budynkami.

Już na pierwszy rzut oka na mapę miasta, można stwierdzić, że w jego obrębie znajduje się dużo zieleni, na co składa się kilka bardzo dużych parków. Cała miejska zieleń jest zadbana, koszona i widać, że poświęca się jej sporo czasu, aby właśnie taka była. Berlińczycy kochają sport i można napotkać tutaj wiele osób trenujących, nawet przy głównych ulicach, przemykających pomiędzy turystami zwiedzającymi miasto.

Brama Brandenburska

Pierwsze wrażenie jest związane z jej wielkością, ponieważ na zdjęciach wydaje się być znacząco większa. Jest to jeden z najbardziej znanych symboli miasta i znajduje się na Pariser Platz. Obecnie zabytek jest magnesem przyciągającym turystów oraz miejscem spotkań Berlińczyków. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości, imprezy masowe i koncerty.

Ciekawostką jest fakt, że pomiędzy jej kolumnami przebiegają uczestnicy maratonu BMW BERLIN MARATHON (www.bmw-berlin-marathon.com), a zdjęcia z tego miejsca są fantastyczną pamiątką dla biegaczy.

m400 polar berlin bieganie

Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa)

Kolumnę widać z daleka, a to dzięki brązowej figurze Nike (Wiktorii) i to za jej sprawą, wygląda wspaniale i przykuwa wzrok. Znajduje się w samym środku ogromnego parku Großer Tiergarten, ze sporą ilością ścieżek biegowych i oczek wodnych. Napotkamy tutaj wielu biegaczy, którzy ciepło nas przywitają podniesioną, pozdrawiającą ręką i skinieniem głowy.

bieganie berlin

Bieganie w mieście

Miasto jest pełne zieleni, naturalności oraz ciekawych tras biegowych. Szerokie chodniki, jasno oznaczone ścieżki rowerowe, sprzyjają spokojnemu bieganiu i podziwianiu okolicy. Poruszając się po Berlinie dostrzeżemy wielu biegaczy i nie będziemy czuli się osamotnieni, nawet biegnąc przy głównych ulicach, a jeśli będziemy rozglądali się uważnie, to czasami możemy natrafić na małe oczka wodne z ławkami, na których bardzo przyjemnie można się porozciągać (tak jest szczególnie na obrzeżach Berlina).

m400 bieganie berlin polar

Podsumowanie

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i na pewno jeszcze tutaj wrócimy pobiegać. Berlin jest bardzo dużym miastem (3,5 miliona mieszkańców) więc najlepiej jest wygospodarować przynajmniej 2-3 dni na przyjazd tutaj. Polecamy okolice Brandenburgii ze stolicą w Poczdamie z racji na mniejszą zabudowę, dobrze połączenia komunikacyjne z centrum oraz ilość zieleni.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. tymon13 pisze:

    Lubię berlin. Kocham to miasto i dość często tutaj biegam. Śliczne rejony to właśnie okolice Kolumny Zwycięstwa i dalej do bramy.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pomiar tętna z nadgarstka: Polar M400, a opaska A360

Czy pomiar tętna z nadgarstka zastosowany w sprzęcie fitness, to faktycznie działająca funkcja, czy jedynie zabieg marketingowy producentów będących na tym rynku? Sprawdzamy to za pomocą zegarka Polar M400 i opaski sportowej A360.  (więcej…)