bieganieuskrzydla.pl

Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy

Wrzesień 7, 2015

Berlin to wspaniałe miasto dla osób aktywnych (również biegaczy). Nie da się ukryć, że mieszkańcy Berlina kochają piłkę nożną, ale nie brakuje tutaj leśnych ścieżek, pięknych tras w miejskich parkach czy biegaczy, którzy poruszają się po całym mieście. 

 

bieganie berlin

Bardzo duże miasto, które połączone jest gęstą siecią komunikacji miejskiej. Berlin łączy nowoczesność z historią, miejską zabudowę z parkami i zielenią oraz wspaniałe wieżowce, ze zdumiewającymi zabytkowymi budynkami.

 

Już na pierwszy rzut oka na mapę miasta, można stwierdzić, że w jego obrębie znajduje się dużo zieleni, na co składa się kilka bardzo dużych parków. Cała miejska zieleń jest zadbana, koszona i widać, że poświęca się jej sporo czasu, aby właśnie taka była. Berlińczycy kochają sport i można napotkać tutaj wiele osób trenujących, nawet przy głównych ulicach, przemykających pomiędzy turystami zwiedzającymi miasto.

Brama Brandenburska

Pierwsze wrażenie jest związane z jej wielkością, ponieważ na zdjęciach wydaje się być znacząco większa. Jest to jeden z najbardziej znanych symboli miasta i znajduje się na Pariser Platz. Obecnie zabytek jest magnesem przyciągającym turystów oraz miejscem spotkań Berlińczyków. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości, imprezy masowe i koncerty.

Ciekawostką jest fakt, że pomiędzy jej kolumnami przebiegają uczestnicy maratonu BMW BERLIN MARATHON (www.bmw-berlin-marathon.com), a zdjęcia z tego miejsca są fantastyczną pamiątką dla biegaczy.

 

 

m400 polar berlin bieganie

Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa)

Kolumnę widać z daleka, a to dzięki brązowej figurze Nike (Wiktorii) i to za jej sprawą, wygląda wspaniale i przykuwa wzrok. Znajduje się w samym środku ogromnego parku Großer Tiergarten, ze sporą ilością ścieżek biegowych i oczek wodnych. Napotkamy tutaj wielu biegaczy, którzy ciepło nas przywitają podniesioną, pozdrawiającą ręką i skinieniem głowy.

 

bieganie berlin

 

Bieganie w mieście

Miasto jest pełne zieleni, naturalności oraz ciekawych tras biegowych. Szerokie chodniki, jasno oznaczone ścieżki rowerowe, sprzyjają spokojnemu bieganiu i podziwianiu okolicy. Poruszając się po Berlinie dostrzeżemy wielu biegaczy i nie będziemy czuli się osamotnieni, nawet biegnąc przy głównych ulicach, a jeśli będziemy rozglądali się uważnie, to czasami możemy natrafić na małe oczka wodne z ławkami, na których bardzo przyjemnie można się porozciągać (tak jest szczególnie na obrzeżach Berlina).

 

m400 bieganie berlin polar

 

Podsumowanie

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i na pewno jeszcze tutaj wrócimy pobiegać. Berlin jest bardzo dużym miastem (3,5 miliona mieszkańców) więc najlepiej jest wygospodarować przynajmniej 2-3 dni na przyjazd tutaj. Polecamy okolice Brandenburgii ze stolicą w Poczdamie z racji na mniejszą zabudowę, dobrze połączenia komunikacyjne z centrum oraz ilość zieleni.

 

Jedna odpowiedź do “Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy”

  1. tymon13 napisał(a):

    Lubię berlin. Kocham to miasto i dość często tutaj biegam. Śliczne rejony to właśnie okolice Kolumny Zwycięstwa i dalej do bramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Pierwsze buty do biegania – porady

Pierwsze buty do biegania to coś wyjątkowego, a decyzję o zakupie konkretnej pary, można by porównać do wielu ciekawych rzeczy. Pierwsze bieganie, to już pewna miłość naszych stóp, do nowego, profesjonalnego obuwia. Dlaczego dobrze dobrane buty wspomagają biegacza w trakcie treningu? Jak kupić swoją pierwszą parę butów do biegania, aby nie nabawić się kontuzji?  (więcej…)