Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy

polecane

Berlin, bardzo zielone miasto i przyjazne dla biegaczy

Kamil Nowak
wrzesień 7, 2015
Podróże

Berlin to wspaniałe miasto dla osób aktywnych (również biegaczy). Nie da się ukryć, że mieszkańcy Berlina kochają piłkę nożną, ale nie brakuje tutaj leśnych ścieżek, pięknych tras w miejskich parkach czy biegaczy, którzy poruszają się po całym mieście. 

bieganie berlin

Bardzo duże miasto, które połączone jest gęstą siecią komunikacji miejskiej. Berlin łączy nowoczesność z historią, miejską zabudowę z parkami i zielenią oraz wspaniałe wieżowce, ze zdumiewającymi zabytkowymi budynkami.

Już na pierwszy rzut oka na mapę miasta, można stwierdzić, że w jego obrębie znajduje się dużo zieleni, na co składa się kilka bardzo dużych parków. Cała miejska zieleń jest zadbana, koszona i widać, że poświęca się jej sporo czasu, aby właśnie taka była. Berlińczycy kochają sport i można napotkać tutaj wiele osób trenujących, nawet przy głównych ulicach, przemykających pomiędzy turystami zwiedzającymi miasto.

Brama Brandenburska

Pierwsze wrażenie jest związane z jej wielkością, ponieważ na zdjęciach wydaje się być znacząco większa. Jest to jeden z najbardziej znanych symboli miasta i znajduje się na Pariser Platz. Obecnie zabytek jest magnesem przyciągającym turystów oraz miejscem spotkań Berlińczyków. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości, imprezy masowe i koncerty.

Ciekawostką jest fakt, że pomiędzy jej kolumnami przebiegają uczestnicy maratonu BMW BERLIN MARATHON (www.bmw-berlin-marathon.com), a zdjęcia z tego miejsca są fantastyczną pamiątką dla biegaczy.

m400 polar berlin bieganie

Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa)

Kolumnę widać z daleka, a to dzięki brązowej figurze Nike (Wiktorii) i to za jej sprawą, wygląda wspaniale i przykuwa wzrok. Znajduje się w samym środku ogromnego parku Großer Tiergarten, ze sporą ilością ścieżek biegowych i oczek wodnych. Napotkamy tutaj wielu biegaczy, którzy ciepło nas przywitają podniesioną, pozdrawiającą ręką i skinieniem głowy.

bieganie berlin

Bieganie w mieście

Miasto jest pełne zieleni, naturalności oraz ciekawych tras biegowych. Szerokie chodniki, jasno oznaczone ścieżki rowerowe, sprzyjają spokojnemu bieganiu i podziwianiu okolicy. Poruszając się po Berlinie dostrzeżemy wielu biegaczy i nie będziemy czuli się osamotnieni, nawet biegnąc przy głównych ulicach, a jeśli będziemy rozglądali się uważnie, to czasami możemy natrafić na małe oczka wodne z ławkami, na których bardzo przyjemnie można się porozciągać (tak jest szczególnie na obrzeżach Berlina).

m400 bieganie berlin polar

Podsumowanie

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i na pewno jeszcze tutaj wrócimy pobiegać. Berlin jest bardzo dużym miastem (3,5 miliona mieszkańców) więc najlepiej jest wygospodarować przynajmniej 2-3 dni na przyjazd tutaj. Polecamy okolice Brandenburgii ze stolicą w Poczdamie z racji na mniejszą zabudowę, dobrze połączenia komunikacyjne z centrum oraz ilość zieleni.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. tymon13 pisze:

    Lubię berlin. Kocham to miasto i dość często tutaj biegam. Śliczne rejony to właśnie okolice Kolumny Zwycięstwa i dalej do bramy.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin, Polar i Suunto. Gdzie jest lepsza aplikacja mobilna?

Garmin Connect, Polar Flow, Suunto App – kupując zegarek sportowy, otrzymujesz w pakiecie dostęp do platformy internetowej lub aplikacji mobilnej, która ułatwia przeglądanie wyników sportowych, zrealizowanych treningów i planowanie kolejnych sesji. Dostęp do tych i innych informacji jest istotny dla osób ambitnych, które poważnie podchodzą do sportu, ale także tych, którzy trenują mniej regularnie, a również chcą zadbać o swoją kondycję i wyniki sportowe. Która aplikacja jest moim zdaniem najlepsza? Którą markę zegarków wybrać, uwzględniając tylko możliwości, jakie daje platforma internetowa? (więcej…)