Waga Scale 700 Geonaute – recenzja

polecane

Waga Scale 700 Geonaute – recenzja

Kamil Nowak
26 października, 2016
Recenzje

Waga Scale 700 Geonaute posłuży nam do rozłożenia na czynniki pierwsze naszej masy ciała, a uzyskane informacje będziemy mogli analizować na ekranie telefonu oraz w serwisie Decathlon Coach. Waga Scale 700 Geonaute kosztuje niewiele więc czy jej pomiary są godne zaufania?

Waga Scale 700 Geonaute

Posiadając inteligentną wagę docenia się ją nie tylko wtedy, kiedy podaje wyniki związane z masą ciała i rozkłada ją na czynniki pierwsze, ale szczególnie podczas ambitnego planu treningowego. To dzięki niej otrzymujemy dostęp do wartości poziomu tłuszczu czy masy mięśniowej, a także nawodnienia. Wszystkie trzy parametry są niebywale istotne podczas tygodni treningowych. Waga Scale 700 Geonaute na pierwszy rzut oka kusi wyglądem oraz licznymi funkcjami, ale po dłuższym użytkowaniu wychodzą jej wady. Czy podczas ostatecznego rozrachunku będziemy ją polecać innym, przeczytacie w poniższym teście.

Wygląd i jakość materiałów

Waga Scale 700 Geonaute
Wygląd Scale 700 Geonaute jest obłędny! Wspaniały kształt, gabaryty i detale. Wyświetlacz jest bardzo czytelny, a wielkość liter, jak i rodzaj czcionki zostały idealnie dobrane. Jest to zdecydowanie najładniejsza waga, jaką testowaliśmy i spośród Polar Balance czy nawet pięknej Runtasic Libra, Geonaute wychodzi zdecydowanie na prowadzenie. Każda krawędź została zaokrąglona, co w efekcie końcowym robi bardzo pryjemne wrażenie.

Waga Scale 700 Geonaute

Waga Geonaute posiada 3 przyciski zamontowane w górnej części (zdjęcie powyżej), które znajdują się na bocznej listwie, więc sprytnie pomyślano o ich ukryciu („pod” wyświetlaczem). Wciskają się delikatnie i z racji ich ulokowania dobrze, że nie są zbyt małe, bo ich obsługa stałaby się utrudniona.

Waga Scale 700 Geonaute
Maksymalny udźwig wagi to aż 150 kg, co w głównej mierze możliwe jest z powodu konstrukcji oraz dobrze zaprojektowanych czterech stabilnych nóżek. Dodatkowo nóżki pokryte są delikatną gumą, która zabezpiecza wagę przed przemieszczaniem i zapewnia jej stabilną pozycję.

Patrząc na wagę, zarówno z przodu jak i obracając ją z każdej strony, to naprawdę nie można znaleźć chociażby jednego elementu, który nie pasuje lub odstaje jakością (w negatywnym sensie). Na sukces wagi w oczach konsumenta składa się czytelność jej wyświetlacza, precyzyjny pomiar i szybkość obsługi. Czy ten produkt to wszystko posiada? Wygląd zdecydowanie jest, co z resztą? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części testu.

Funkcje wagi Scale 700 Geonaute

Scale 700 Geonaute wyświetlacz

Do podstawowych funkcji wagi należy analiza masy ciała pod kątem poziomu tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej i zawartości wody, BMI oraz metabolizmu bazalnego (dzienne zapotrzebowanie na energię w spoczynku). Z wagi może korzystać do 8 użytkowników, a więc spora rodzina. Waga automatycznie wykrywa użytkowników. Waga Scale 700 łączy się z aplikacją myGeonaute. Dzięki temu możemy na bieżąco zapisywać i analizować parametry ciała. Zasilana przez 4 baterie AAA.

waga

Teraz przejdziemy do najważniejszej rzeczy czyli do tego, jak odbywa się pomiar składu ciała oraz czy działa poprawnie. Omówimy również funkcję „Cel”, w której możemy zdefiniować, iż np. chcemy mieć konkretny poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy masy ciała. Czy dobrze ta funkcja została przemyślana?

Scale 700 Geonaute
Pomiar składu ciała odbywa się szybko, a komunikacja pomiędzy przesłaniem informacji z wagi do telefonu jest również bezproblemowa. Dane możemy przeglądać już po około 2 sekundach od zakończenia pomiaru na wadze. Wystarczy wejść gołymi stopami na Scale 700, stanąć w bezruchu i zastosować się do komunikatów wagi tzn. poczekać, aż zbierze pełny pomiar. Ważenie się należy wykonywać o tych samych godzinach, najlepiej z rana przed śniadaniem, a po porannej toalecie. Artykuł o tym jak poprawnie się ważyć znajduje się tutaj. Zachowując te zasady, pomiary będą najbardziej rzetelne. Przykładowy pomiar składu masy ciała w Scale 700:

Na poszczególnych ekranach znajdują się informacje dotyczące całkowitej masy ciała, współczynnika masy tłuszczowej, ilości wody w organizmie, masy mięśniowej, a na ostatnim ekranie znajdziemy masę kostną. Na wszystkich ekranach znajduje się informacja „P5”. Jest to identyfikator użytkownika, który się ważył, a inaczej można to nazwać kontem imiennym. Jak już pisaliśmy, waga Scale 700 Geonaute rozpoznaje zapisanych użytkowników i przypisuje konkretne ważenie do danego konta. Z tą funkcją wiąże się jeden wykryty przez nas błąd, a mianowicie, teoretycznie waga powinna zapamiętywać informacje związane z pomiarem, a podczas najbliższej możliwej synchronizacji z aplikacją myGeonaute zapisać ważenie. Niestety zapamiętywanie nie sprawdza się i ważąc się dzień po dniu, z poprzedniego dnia pomiary nie zostały zapisane. W aplikacji widać jedynie bieżące ważenia się (z obecnego dnia). Szkoda, bo to oznacza, że za każdym razem, gdy ważymy się powinniśmy synchronizować telefon z wagą (pobrać dane, które zostaną umieszczone w aplikacji i serwisie Decathlon Coach).

Powróćmy jeszcze do wyników składu masy ciała. Generalnie wszystkie parametry mają swoje praktyczne odbicie w jakości treningu realizowanego przez osobę ważącą się. Bezwzględna masa ciała (ciężar całkowity) to tylko wierzchołek góry lodowej, a cała „magia” dzieje się pod powierzchnią dostrzegalną przez oko ludzkie.

Współczynnik pomiaru tłuszczu wraz z masą mięśniową mogą nam wskazać czy realizowany trening np. bieg, jazda na rowerze lub inna aktywność sportowa, działają tak na organizm, że zmniejszają poziom tłuszczu, przy jednoczesnej budowie masy mięśniowej.

Współczynnik ilości wody (woda w organizmie) jest świetnym weryfikatorem tego, ile płynów powinniśmy przyjąć po biegu. Jeśli zważymy się przed wyjściem na trening oraz po powrocie, to różnicę wskazaną przez wagę powinniśmy uzupełnić. Współczynnik podawany jest jako procent masy ciała, więc należy ten parametr odpowiednio przeliczyć na wartość utraconych płynów podczas aktywności.

Określanie celu w wadze Scale 700

Waga Scale 700 Geonaute posiada funkcję określania celu, jaki chcemy zrealizować w kontekście parametrów składu masy ciała. I tak możemy wskazać, że chcemy zmniejszyć procentowy udział tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, czy nawet masę całkowitą. Podobną funkcję znamy już z wagi Runtastic Libra. Niestety ta funkcja w wadze Geonaute nie podoba się nam z jednego ważnego powodu. Funkcja przyjmie wszelkie postawione cele nawet takie, które teoretycznie nie są możliwe do osiągnięcia. Dla przykładu założyliśmy plan mający na celu zmniejszenie tkanki tłuszczowej z obecnych 18% do 4%.

Błędy celu w wadze Scale 700

Taka wartość nie jest możliwa do zrealizowania. Drugi test funkcjonalności programu i braku ustawienia w nim ograniczeń to obniżenie masy ciała z 85,5 kg do 22 kg. Nie wiem, jak to osiągniemy, ale waga przyjęła taki cel. Wprowadzane parametry (cele) powinny mieć pewne założenia czyli ograniczenia ustalane na podstawie danych zebranych podczas ważenia się. Jeśli moja masa ciała wynosi 85,5 kg, to oczywiście mogę schudnąć, ale nie do poziomu 22 kg. Runtastic Libra (waga konkurencji) pokazuje możliwe widełki i podpowiada czas trwania (w tygodniach), kiedy teoretycznie będziemy w stanie zbliżyć się do przyjętego celu.

Komentarze do uzyskanych

Wracając już na stałe do tematu pomiaru składu ciała, ciekawie wygląda analiza zebranych informacji (powyżej znajduje się screen z serwisu Decathlon Coach). Na potrzeby omówienia tej funkcjonalności wybraliśmy dane dotyczące masy tłuszczowej. Wynik to 18% masy ciała, który stanowi 15,3 kg. Porównywałem te wyniki z innymi wagami, które posiadamy w redakcji i pomiary na wszystkich urządzeniach są bardzo zbliżone. Uzyskany wynik 15,3 kg nie jest w stanie nam za wiele powiedzieć, dlatego w aplikacji znajdziemy szereg wyjaśnień dotyczących uzyskanych wyników. I tak z diagramu możemy się dowiedzieć, że wynik klasyfikuje się w „średnim” przedziale, czyli z nadmiarem tłuszczu nie mamy problemu (uśmiech). Wszelkie inne dane również są okraszone komentarzem, który objaśnia skład masy ciała oraz zależność poszczególnych parametrów.

Aplikacja myGeonaute

myGeonaute aplikacja
Aplikacja jest bezpłatna i w połączeniu z wagą Scale 700 Geonaute działa jako magazyn uzyskanych wyników ze wszystkich pomiarów. myGeonaute dodatkowo zapewnia możliwość analizy informacji zebranych przez wagę. Komunikacja pomiędzy aplikacją, a wagą przebiega niezwykle sprawnie i nie występują tutaj żadne problemy. Jedyną kwestią do dopracowania (jak już pisaliśmy wyżej) pozostaje to, że aplikacja wylogowuje użytkownika i musimy logować się do niej za każdym razem. Jest to bardzo uciążliwe. Jednak to nie wpływa bezpośrednio na możliwości aplikacji, czy działanie wagi, ale mimo wszystko mamy nadzieję, że zostanie to poprawione.

myGeonaute

Podobnie jak w serwisie Decathlon Coach możemy dokładnie zapoznać się z pomiarami składu masy ciała zebranymi przez wagę Geonaute. Całość wygląda bardzo czytelnie, nie przekombinowano z ilością okien czy funkcji. Generalnie jest to prosta aplikacja i praktyczna.

Cena Scale 700 Geonaute

Scale 700 Geonaute

Wagę można kupić w sklepach sieci Decathlon w cenie 219,99 zł brutto. Niesamowicie korzystna cena biorąc pod uwagę jej rozbudowaną funkcjonalność, jakość materiałów i design. Dla przykładu ceny konkurencyjnych wag:

Runtastic Liba – sugerowana cena 449 zł (analiza składu ciała)

Polar Balance – sugerowana cena 430 zł (brak analizy składu ciała)

Linki do tych recenzji zostały dodane na początku tego materiału.

Waga Geonaute jest o połowę tańsza od powyższych produktów, które poprzednio testowaliśmy. Absolutna sensacja, jeśli skupimy się na kwestii wyprodukowania bardzo dobrego sprzętu, za tak niskie pieniądze.

Podsumowanie

waga Geonaute test

Nasza ocena

Test wagi Scale 700 Geonaute zakończyliśmy przyznając jej wysoką końcową ocenę. Nie sądziliśmy, że ten produkt „tani i z marketu” osiągnie tak niesłychanie dobrą ocenę. Pod względem wyglądu jest to najładniejsza waga jaką testowaliśmy. Piękne, opływowe kształty sprawiają, że wagę można postawić jako ozdobę i to nie tylko w łazience (uśmiech). Kolejnym plusem jest niska cena wagi i bezpłatna aplikacja do zarządzania zebranymi pomiarami. Pozycja związana z oceną oprogramowania została celowo obniżona, ponieważ bardzo denerwujące jest każdorazowe wpisywanie hasła i loginu, aby zalogować się do myGeonaute. Warto również zwrócić uwagę, że aplikacja przyjmuje wszelkie cele, nawet te praktycznie niemożliwe do zrealizowania (np. 4% poziom tkanki tłuszczowej, czy masę ciała wynoszącą 22 kg). Nie wprowadzono żadnego zabezpieczenia związanego z kalkulacją aktualnych parametrów ciała i tymi, które chce się wprowadzić jako cel. Krótko: produkt pozytywnie zaskakujący i godny polecenia, należy jednak dopracować aplikację w obszarach, które wskazaliśmy.

 • Obsługa wagi
 • Oprogramowanie (NP. zapis, synchronizacja)
 • Analiza wyników
 • Wygląd i jakość materiałów
 • Funkcjonalność

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Poznaniak. pisze:

  Mam wagę Tanita i moim skromnym zdaniem jest o niebo lepsza. Profesjonalne statystyki, pomiar z dokładnością do 100 g!!! Mało, że ta sama waga stoi w każdej siłowni to ma dodatkowo elektrody, które trzyma się w dłoniach podczas pomiaru a tylko to zapewnia dokładne wskazania. Waga do składu ciała bez elektrod na ręce nie może zaoferować dobrego pomiaru. I tyle.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Zgodzę się, że taka analiza składu ciała zawsze będzie dokładniejsza. Jakość takiego pomiaru, gdy waga posiada elektrody, które trzymamy w rękach jest lepsza. Dzięki za komentarz!

  2. Andrzej pisze:

   Skąd możesz wiedzieć, że jest o niebo lepsza skoro masz Tanitę a nie masz tej. Tutaj cena jest przystępna (199zł) i wg. testów przeprowadzonych przez autora artykułu wyniki są zbliżone do innych drogich wag, więc po co przepłacać? Waga sama za nas nie schudnie.

 2. P3 pisze:

  Tak, piękna waga.
  Korzystam z Garmin Index i jestem zadowolony. Ja polecam ten produkt.

  1. Elrond pisze:

   Ładna, no.

 3. Elrond pisze:

  Brudzi się? Myślę o zakupie

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Nie widać na niej zabrudzenia, jest świetna w utrzymaniu czystości.

 4. KamilSFG pisze:

  Mam pytanie odnośnie komunikacji i parowania wagi przez aplikację myGeonaute connect- czy nie było żadnych problemów? Widzę na sklepie google że ogromna liczba ludzi pisze o braku wykrywalności i problemach z parowaniem lub błędnym odczytywaniem. Wiem że w przypadku zegarków jest często problem z łącznością ze smartfonami od chińskich producentów, ja np. posiadam Honora 7X i zastanawiam się czy nie bedzie kłopotu z działaniem apki i łącznością z wagą ??

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skurcze mięśni. Jak im zapobiegać?

Skurcze mięśni to bolący problem, który może zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie. Co może być przyczyną skurczów podczas biegu? Jaki wpływ na powstawanie skurczów ma odwodnienie organizmu? Zbyt krótka rozgrzewka powodem pojawienia się skurczów? Mam siedzący tryb życia – czy jestem bardziej podatny na skurcze?  (więcej…)