Polar czy Garmin? Jaki zegarek wybrać?

polecane

Polar czy Garmin? Jaki zegarek wybrać?

Kamil Nowak
Luty 5, 2019
Sprzęt

Jaki zegarek wybrać: Polar czy Garmin? Jaką firmę wziąć pod uwagę, gdy chcemy kupić sprzęt do biegania? Czy lepiej jest skorzystać z fińskiego czy amerykańskiego przedsiębiorstwa?

Polar czy Garmin, co kupić

Ciężko jest jednoznacznie wskazać zegarek, który jest najlepszy. Dzieje się tak, ponieważ sportowcy są indywidualistami, więc każdy z nich będzie poszukiwać czegoś innego. Dla jednego zawodnika najważniejsza będzie jakość GPS, czyli to, jak dokładnie sprzęt jest w stanie zaznaczyć przebytą trasę. Ta zaś stanowi ważną informację pozwalającą przeliczyć pokonany dystans. Z kolei dla innego biegacza cechą poszukiwaną staje się rzetelny pomiar tętna, a więc taki, który pozwoli np. opierać założenia treningowe o wskazania pulsometru. Co więc wybrać: Polar czy Garmin?

Przygotowaliśmy ankietę na Facebooku, w której każdy się może wypowiedzieć. Jej wyniki pozwolą stwierdzić, po którą markę częściej sięgają nasi czytelnicy. Głosować można jeszcze przez 6 dni (do 11 lutego 2019 r.). Na dzień dzisiejszy delikatnie wygrywa marka Polar, na którą oddano 61% głosów. O ostatecznym wyniku poinformujemy po zakończeniu ankiety. Wpis znajduje się tutaj – oddaj swój głos!

Jaki zegarek wybrać: coś z oferty marki Polar czy sięgnąć po amerykańskiego Garmina?
Jakie jest Wasze zdanie?

Opublikowany przez Bieganie Uskrzydla Poniedziałek, 4 lutego 2019

Ankieta zakończyła się 11 lutego wynikiem 59% oddanych głosów na markę Polar i 41% na firmę Garmin. Dokładnie 170 osób wzięło udział w tym badaniu. W dalszym ciągu jednak możecie zamieszczać komentarze i własne opinie pod tym wpisem. Co bardziej się opłaca wybrać? Jaki sprzęt posiadaliście? Czy okazał się niezawodny, dobry, a może ciągle wysyłaliście go do serwisu? Czekamy na takie wypowiedzi!

Autor: Edek Królikowski, fot. Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Grzegorz pisze:

    Czesc, analizuje polar flow i garmin connect i w polar flow nie moge znaleźć ustawienia parametrów kadencji i mocy w treningach interwałowych. W garmin connect natomiast można to ustawić. Pytanie zatem czy polar umożliwia takie ustawienie parametrów treningu?

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage V – superbohater czy antybohater? [TEST]

Na zegarek klasy premium fińskiego producenta elektroniki czekało wiele osób. Szerokie grono zainteresowanych stanowili nie tylko lekkoatleci, biegacze, kolarze, rolkarze, pływacy, ale przede wszystkim ludzie, którzy chcieli otrzymywać profesjonalne dane o własnych treningach. Po długim wyczekiwaniu nastał dzień, kiedy świat ujrzał Polar Vantage V. Czy jest to superbohater naszych czasów? (więcej…)