Polar czy Garmin? Jaki zegarek wybrać?

polecane

Polar czy Garmin? Jaki zegarek wybrać?

Edward Królikowski
Luty 5, 2019
Sprzęt

Jaki zegarek wybrać: Polar czy Garmin? Jaką firmę wziąć pod uwagę, gdy chcemy kupić sprzęt do biegania? Czy lepiej jest skorzystać z fińskiego czy amerykańskiego przedsiębiorstwa?

Polar czy Garmin, co kupić

Ciężko jest jednoznacznie wskazać zegarek, który jest najlepszy. Dzieje się tak, ponieważ sportowcy są indywidualistami, więc każdy z nich będzie poszukiwać czegoś innego. Dla jednego zawodnika najważniejsza będzie jakość GPS, czyli to, jak dokładnie sprzęt jest w stanie zaznaczyć przebytą trasę. Ta zaś stanowi ważną informację pozwalającą przeliczyć pokonany dystans. Z kolei dla innego biegacza cechą poszukiwaną staje się rzetelny pomiar tętna, a więc taki, który pozwoli np. opierać założenia treningowe o wskazania pulsometru. Co więc wybrać: Polar czy Garmin?

Przygotowaliśmy ankietę na Facebooku, w której każdy się może wypowiedzieć. Jej wyniki pozwolą stwierdzić, po którą markę częściej sięgają nasi czytelnicy. Głosować można jeszcze przez 6 dni (do 11 lutego 2019 r.). Na dzień dzisiejszy delikatnie wygrywa marka Polar, na którą oddano 61% głosów. O ostatecznym wyniku poinformujemy po zakończeniu ankiety. Wpis znajduje się tutaj – oddaj swój głos!

Jaki zegarek wybrać: coś z oferty marki Polar czy sięgnąć po amerykańskiego Garmina?
Jakie jest Wasze zdanie?

Opublikowany przez Bieganie Uskrzydla Poniedziałek, 4 lutego 2019

Ankieta zakończyła się 11 lutego wynikiem 59% oddanych głosów na markę Polar i 41% na firmę Garmin. Dokładnie 170 osób wzięło udział w tym badaniu. W dalszym ciągu jednak możecie zamieszczać komentarze i własne opinie pod tym wpisem. Co bardziej się opłaca wybrać? Jaki sprzęt posiadaliście? Czy okazał się niezawodny, dobry, a może ciągle wysyłaliście go do serwisu? Czekamy na takie wypowiedzi!

Autor: Edek Królikowski, fot. Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Grzegorz pisze:

  Czesc, analizuje polar flow i garmin connect i w polar flow nie moge znaleźć ustawienia parametrów kadencji i mocy w treningach interwałowych. W garmin connect natomiast można to ustawić. Pytanie zatem czy polar umożliwia takie ustawienie parametrów treningu?

 2. Król Zbigniew pisze:

  Jestem posiadaczem Polar V800 i zauważyłem że wada producenta to rozszczelnianie się koperty i rozwarstwianie ekranu w rogach. U mnie w lewym dolnym rogu. Jestem z tego zegarka zadowolony ale po tym rozwarstwieniu niestety ale nie będę mógł z niego korzystać na basenie i akwenach otwartych.

  1. Kamil Nowak pisze:

   Jeśli jest na gwarancji, to można reklamować..

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Squeezy, czyli energia dla biegacza na każdym etapie rozwoju

Dobre wyniki sportowe są pochodną nie tylko biegania według planu treningowego, ale też prawidłowej diety i nawodnienia organizmu. Tylko świetnie naoliwiona i zatankowana pod korek maszyna jest gotowa na najcięższą pracę. Taką maszyną jest organizm biegacza, którego zapotrzebowanie na energię jest bardziej złożone niż mogłoby się wydawać. Za jakimi produktami się rozglądać, aby nie brakowało mocy na treningu? Jaką rolę pełnią żele energetyczne? Czy asortyment marki Squeezy może pomóc? (więcej…)