Garmin Connect – profesjonalny dziennik sportowca

polecane

Garmin Connect – profesjonalny dziennik sportowca

Kamil Nowak
13 listopada, 2016
Poradniki

Garmin Connect jest platformą, która łączy wszystkich użytkowników sprzętu marki Garmin. W obrębie tego serwisu możemy analizować sesje treningowe i aktywność. Czego można się spodziewać po zalogowaniu do Garmin Connect? 

Garmin Connect

Po Garmin Connect można się spodziewać prawie nieograniczonych możliwości związanych z analizą informacji zbieranych przez sprzęt marki Garmin. Jeśli tylko posiadamy jakieś urządzenie tego producenta i ma ono funkcję łączenia się z tą usługą, to zyskujemy dostęp do niezwykle ciekawych opcji. Platforma jest rozbudowana, wszechstronna, ale obsługuje się ją bardzo intuicyjnie. Jedną z głównych funkcji Connect jest dziennik wszelkich aktywności fizycznych zarejestrowanych przez urządzenia Garmin.

Pełna funkcjonalność serwisu najbardziej zależy od urządzenia, które posiadamy. Connect testowaliśmy przy okazji recenzji zegarka Garmin Forerunner 735XT, który jest modelem niezwykle rozbudowanym, a więc otrzymaliśmy dostęp do wielu funkcji w serwisie np. do analizy jakości i czasu trwania snu czy chociażby śledzenia tętna w perspektywie całego dnia. Te i pozostałe ogólne zadania Garmin Connect zostały zaprezentowane poniżej. Wszystkie screeny programu wykonano na podstawie mobilnej aplikacji.

Co oferuje Garmin Connect?

Garmin Connect

Garmin Connect będzie prezentować informacje zbierane przez sprzęt marki Garmin. Dane zestawiane są na wykresach, diagramach czy modułach słupowych. Wszystko to sprawia, że całość jest zaprezentowana kolorowo, przejrzyście, ale również merytorycznie. Dostęp do wiedzy zebranej przez urządzenia Garmin jest szybki, a wręcz błyskawiczny, jeśli sprzęt komunikuje się bezprzewodowo. Wówczas wgląd w dane jest prawie natychmiastowy – wymagana jest synchronizacja.

Najbardziej podstawowymi informacjami, które znajdziemy w Garmin Connect to dzienna aktywność. Zalicza się do niej liczba przemierzonych kilometrów, kroki, spalone kalorie, minuty aktywności fizycznej. Dobrze, gdy określimy cel, do którego będziemy dążyć w ciągu dnia i to mogą być np. kroki. Wówczas w aplikacji znajdziemy aktualną liczbę kroków ustaloną przez urządzenie i liczbę potrzebną do zrealizowana dziennego celu. Na screenie powyżej znajduje się takie założenie. Aktualnie wykonaliśmy 1741 kroków, a cel ustawiony został na 8095. Warto patrzeć na te osiągi w ujęciu tygodniowym, miesięcznym, bo taka perspektywa czasu pozwoli określić, czy stajemy się bardziej aktywni, a może za często przesiadujemy w jednym i tym samym miejscu, wykonujemy mniej kroków.

Jedną z ciekawszych informacji jest analiza snu. Jak wiadomo jest to bardzo ważna kwestia podczas regeneracji organizmu, szczególnie w trakcie ciężkiego cyklu treningowego. Jeśli nasze urządzenie będzie zbierać dane dotyczące tego parametru, to w Connect otrzymamy przejrzyste diagramy z cennymi informacjami.

Garmin Connect

W serwisie Connect śmiało możemy dotrzeć do takich danych, jak czas zaśnięcia, średnia długość snu, fazy snu, ale również informacji związanych z rodzajem snu (ilość czasu w śnie głębokim, lekkim czy momencie przebudzenia).

Garmin Connect

Garmin Connect: bieganie, kolarstwo

Czym byłaby taka aplikacja bez możliwości podglądu zarejestrowanych aktywności. Garmin Connect opanował tę sztukę do perfekcji i pozwala przeglądać nasze podboje. Przyjrzymy się teraz temu, jak wyglądają informacje i ekrany podczas analizy biegu i kolarstwa. To są dwa nasze ulubione sporty, natomiast jest ich dostępnych znacznie więcej w Garmin Connect.

Garmin Connect

Zarejestrowana sesja kolarstwa wygląda tak, jak powyżej. Czas, dystans, kalorie, trasa, to tylko podstawowe wartości dostępne do analizy w Connect. Całość jest niesłychanie czytelna i łatwa do przeglądania. Mapa zaprezentowana z tej sesji jest sporych rozmiarów, więc w przystępny sposób będziemy mogli prześledzić każdy kilometr trasy. Wyniki wzbogacono tabelami ze średnią i maksymalną prędkością, tętnem i rezultatem Training Effect.

Garmin Connect

Warto zwrócić uwagę na wykresy tętna i prędkości, które zostały pokazane w bardzo przystępnej formie:

Garmin Connect

Sesje biegowe są przygotowane analogicznie do powyższego omówienia i podstawowe informacje wyglądają następująco:

Podsumowanie

Garmin Connect to niezwykły serwis, który pozwala na błyskawiczny dostęp do informacji o sesjach treningowych, aktywnościach, ale również do wielu innych danych potrzebnych amatorom, jak i profesjonalistom. Na szczególne uznanie zasługuje sposób przedstawienia wszystkich wiadomości, intuicyjne menu i łatwość konfiguracji serwisu. Jeśli Wasze urządzenie Garmin posiada możliwość łączenia się z Connect, to tym bardziej zachęcamy do korzystania z serwisu i wygodnej analizy sesji treningowych czy dziennej aktywności fizycznej.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Michalina Walczak pisze:

  Mam Forerunner’a 230 i ta aplikacja jest super.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Zgadzam się. Garmin Connect, to bardzo ciekawa aplikacja 🙂

 2. Alex pisze:

  Sprawdza się przy garmin fenix 3 super.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Dodatki E w żywności, czy na pewno są takie złe?

Czy obecność na etykiecie produktu spożywczego kodu E oznacza, że ten wyrób jest gorszej jakości? Czy wszystkie dodatki do żywności ukrywające się pod symbolem E są złe? Czy istnieją takie substancje o oznaczeniu E, które pochodzą ze środowiska naturalnego? Co jeszcze jest istotne w tej sprawie? (więcej…)