bieganieuskrzydla.pl

Garmin Connect – profesjonalny dziennik sportowca

Listopad 13, 2016

Garmin Connect jest platformą, która łączy wszystkich użytkowników sprzętu marki Garmin. W obrębie tego serwisu możemy analizować sesje treningowe i aktywność. Czego można się spodziewać po zalogowaniu do Garmin Connect? 

 

Garmin Connect

 

Po Garmin Connect można się spodziewać prawie nieograniczonych możliwości związanych z analizą informacji zbieranych przez sprzęt marki Garmin. Jeśli tylko posiadamy jakieś urządzenie tego producenta i ma ono funkcję łączenia się z tą usługą, to zyskujemy dostęp do niezwykle ciekawych opcji. Platforma jest rozbudowana, wszechstronna, ale obsługuje się ją bardzo intuicyjnie. Jedną z głównych funkcji Connect jest dziennik wszelkich aktywności fizycznych zarejestrowanych przez urządzenia Garmin.

 

Pełna funkcjonalność serwisu najbardziej zależy od urządzenia, które posiadamy. Connect testowaliśmy przy okazji recenzji zegarka Garmin Forerunner 735XT, który jest modelem niezwykle rozbudowanym, a więc otrzymaliśmy dostęp do wielu funkcji w serwisie np. do analizy jakości i czasu trwania snu czy chociażby śledzenia tętna w perspektywie całego dnia. Te i pozostałe ogólne zadania Garmin Connect zostały zaprezentowane poniżej. Wszystkie screeny programu wykonano na podstawie mobilnej aplikacji.

Co oferuje Garmin Connect?

Garmin Connect

 

Garmin Connect będzie prezentować informacje zbierane przez sprzęt marki Garmin. Dane zestawiane są na wykresach, diagramach czy modułach słupowych. Wszystko to sprawia, że całość jest zaprezentowana kolorowo, przejrzyście, ale również merytorycznie. Dostęp do wiedzy zebranej przez urządzenia Garmin jest szybki, a wręcz błyskawiczny, jeśli sprzęt komunikuje się bezprzewodowo. Wówczas wgląd w dane jest prawie natychmiastowy – wymagana jest synchronizacja.

 

Najbardziej podstawowymi informacjami, które znajdziemy w Garmin Connect to dzienna aktywność. Zalicza się do niej liczba przemierzonych kilometrów, kroki, spalone kalorie, minuty aktywności fizycznej. Dobrze, gdy określimy cel, do którego będziemy dążyć w ciągu dnia i to mogą być np. kroki. Wówczas w aplikacji znajdziemy aktualną liczbę kroków ustaloną przez urządzenie i liczbę potrzebną do zrealizowana dziennego celu. Na screenie powyżej znajduje się takie założenie. Aktualnie wykonaliśmy 1741 kroków, a cel ustawiony został na 8095. Warto patrzeć na te osiągi w ujęciu tygodniowym, miesięcznym, bo taka perspektywa czasu pozwoli określić, czy stajemy się bardziej aktywni, a może za często przesiadujemy w jednym i tym samym miejscu, wykonujemy mniej kroków.

 

Jedną z ciekawszych informacji jest analiza snu. Jak wiadomo jest to bardzo ważna kwestia podczas regeneracji organizmu, szczególnie w trakcie ciężkiego cyklu treningowego. Jeśli nasze urządzenie będzie zbierać dane dotyczące tego parametru, to w Connect otrzymamy przejrzyste diagramy z cennymi informacjami.

 

Garmin Connect

 

W serwisie Connect śmiało możemy dotrzeć do takich danych, jak czas zaśnięcia, średnia długość snu, fazy snu, ale również informacji związanych z rodzajem snu (ilość czasu w śnie głębokim, lekkim czy momencie przebudzenia).

 

Garmin Connect

Garmin Connect: bieganie, kolarstwo

Czym byłaby taka aplikacja bez możliwości podglądu zarejestrowanych aktywności. Garmin Connect opanował tę sztukę do perfekcji i pozwala przeglądać nasze podboje. Przyjrzymy się teraz temu, jak wyglądają informacje i ekrany podczas analizy biegu i kolarstwa. To są dwa nasze ulubione sporty, natomiast jest ich dostępnych znacznie więcej w Garmin Connect.

 

Garmin Connect

 

Zarejestrowana sesja kolarstwa wygląda tak, jak powyżej. Czas, dystans, kalorie, trasa, to tylko podstawowe wartości dostępne do analizy w Connect. Całość jest niesłychanie czytelna i łatwa do przeglądania. Mapa zaprezentowana z tej sesji jest sporych rozmiarów, więc w przystępny sposób będziemy mogli prześledzić każdy kilometr trasy. Wyniki wzbogacono tabelami ze średnią i maksymalną prędkością, tętnem i rezultatem Training Effect.

 

Garmin Connect

 

Warto zwrócić uwagę na wykresy tętna i prędkości, które zostały pokazane w bardzo przystępnej formie:

 

 

Garmin Connect

 

Sesje biegowe są przygotowane analogicznie do powyższego omówienia i podstawowe informacje wyglądają następująco:

 

 

Podsumowanie

Garmin Connect to niezwykły serwis, który pozwala na błyskawiczny dostęp do informacji o sesjach treningowych, aktywnościach, ale również do wielu innych danych potrzebnych amatorom, jak i profesjonalistom. Na szczególne uznanie zasługuje sposób przedstawienia wszystkich wiadomości, intuicyjne menu i łatwość konfiguracji serwisu. Jeśli Wasze urządzenie Garmin posiada możliwość łączenia się z Connect, to tym bardziej zachęcamy do korzystania z serwisu i wygodnej analizy sesji treningowych czy dziennej aktywności fizycznej.

 

3 odpowiedzi na “Garmin Connect – profesjonalny dziennik sportowca”

  1. Michalina Walczak pisze:

    Mam Forerunner’a 230 i ta aplikacja jest super.

  2. Alex pisze:

    Sprawdza się przy garmin fenix 3 super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

jakie słuchawki sportowe wybrać

Przeczytaj również

Słuchawki sportowe do 150 zł? Trzy modele od Audictus

Czy uda się kupić dobre słuchawki sportowe wydając jedynie 150 złotych? A może jest to na tyle niska kwota, że producenci nie są w stanie zaoferować sprzętu, który działałby przez kilka sezonów? Czy w takiej cenie otrzymamy cząstkę luksusu ukrytą pod postacią komfortu i praktyczności? Aby odpowiedzieć na te pytania sięgnąłem po trzy modele słuchawek firmy Audictus. (więcej…)