Withings Go – mały krokomierz, ale cieszy – recenzja

polecane

Withings Go – mały krokomierz, ale cieszy – recenzja

Kamil Nowak
18 kwietnia, 2017
Recenzje

Withings Go śledzi ruch i dostarcza informacji o jego poziomie, a to oznacza, że otrzymamy dostęp do ilości wykonanych w ciągu dnia kroków, minut aktywności czy spalonych kalorii. Co jeszcze potrafi ten miniaturowy krokomierz od Withings? Czy sprawdzi się u osób, które potrzebują monitorować ruch w ciągu dnia?

Niepokaźny krokomierz automatycznie wykrywający ruch użytkownika, który może nosić go gdziekolwiek tylko zechce. Dlaczego? Withings Go można zapiąć wszędzie np. od najpopularniejszych form czyli założenia go jak tradycyjnego zegarka, po włożenie do kieszeni spodni, przypięcie przy kluczach, aż po umiejscowienie gdzieś na koszulce czy bluzie. Absolutnie wszędzie tam, gdzie jest jakiś element, do którego możemy przymocować krokomierz. Nie rzuca się w oczy, nie zajmuje dużo miejsca i jest prosty w obsłudze. O tym, czy działa i co dokładnie możemy zmierzyć za jego pomocą będzie poniższy test.

Withings Go to małych rozmiarów urządzenie, do którego dołączone są standardowy pasek umożliwiający noszenie krokomierza na nadgarstku oraz klips. Niestety klips nie jest zbyt wytrzymały i ułamał się nam podczas wyjmowania Go z jego środka. I to nawet bez wkładania w ten zabieg dużej siły. Na szczęście, aby Withings działał, nie jest potrzebny ten element, ponieważ wystarczy włożyć krokomierz do kieszeni od spodni czy bluzy i to już pozwala na zliczanie aktywności w ciągu dnia. Jest to praktyczny gadżet, bo może stać się niewidzialny dla innych osób. Ciekawym rozwiązaniem jest wyświetlacz E Ink, który wykorzystuje tak niewiele energii, iż jedna bateria CR2032 wystarczy do 8 miesięcy korzystania z krokomierza. Wynik jest świetny, ale oczywiście tak oszczędne wykorzystanie baterii ma wpływ na pozostałą funkcjonalność. Na wyświetlaczu nie znajdziemy wielu informacji – są tylko kreseczki pokazujące poziom aktywności w ciągu dnia, a po jednokrotnym naciśnięciu, pokazuje się aktualna godzina. Wyświetlacz nie jest podświetlany, więc posługiwanie się nim w ciemności jest niemożliwe.

Pisaliśmy już, że ten krokomierz jest mały, ale żeby to w 100% zobrazować posłużyliśmy się dobrze znanymi Kinder Niespodziankami. Withing Go można w prosty sposób schować do środka (uśmiech). Oznacza to tyle, że jest praktyczny. Trochę z powodu wielkości, ale głównie funkcjonalności, ponieważ nawet tak mały gadżet potrafi automatycznie wykrywać rodzaj aktywności: bieganie, pływanie, spacerowanie czy spanie.

Withings Go liczy kroki, dystans, spalone kalorie i czas trwania aktywności. Oczywiście w większości dane są orientacyjne i ciężko dopatrywać się tutaj dużej dokładności, bo gadżet nie posiada ani anteny GPS, ani pomiaru tętna. Spisze się jedynie jako poglądowe urządzenie szacujące przebytą odległość oraz spalone kalorie. Dlaczego uzyskana wartość spalonych kalorii jest orientacyjna? Dla dokładnego ich określenia potrzebna jest dokładna analiza wartości tętna, które określa stopień zaangażowania organizmu w daną czynność, co powoduje większy lub mniejszy ubytek kalorii. Wynik oparty o czas aktywności i dystans jest mało dokładny. Wracając do informacji zbieranych przez krokomierz Withings, po zainstalowaniu specjalnej aplikacji Health Mate (wersja jest dostępna na platformy Android oraz iOS) otrzymamy dostęp do możliwości swobodnego analizowania danych – kroków, czasu ruchu, snu oraz szeregu wykresów związanych z tymi parametrami. A jeśli zakupimy inteligentną wagę od Withings np. Body Cardio, to w tej samej aplikacji będziemy mieć wyniki naszych ważeń czy trendów zmiany masy ciała.

Health Mate – konfiguracja Withings Go jest intuicyjna:

Możemy ustawić cel, czyli liczbę kroków do wykonania w ciągu dnia:

Zapis treningu (w tym przypadku biegania) widoczny jest na karcie w aplikacji i zawiera dane dotyczące czasu, spalonych kalorii, dystansu, a także intensywności – mierzonej na podstawie wskazań akcelerometru. W tym konkretnym przypadku wskazania dystansu dla Withings Go wyniosły dokładnie 7,00 km. Dla sprawdzenia rzetelności pomiaru, założyliśmy na tę samą rękę smartwatch Polar M600, który wskazał 6,14 km:

Ostatnim ciekawszym oknem jest analiza snu, która ujmuje wartości dzienne, tygodniowe, podsumowania, czas snu oraz jego jakość – sen płytki i głęboki. Wspominaliśmy, że korzystając z innych produktów marki Withings będziemy mogli podglądać parametry ze wszystkich urządzeń i na poniższym, prawym ekranie widać pomiary inteligentnej wagi Withings Body Cardio – dane dotyczące trendu masy ciała, tętna i na samym dole PWV:

Aplikacja Health Mate jest bogatym i wszechstronnym bankiem informacji o naszej aktywności ruchowej. Świetnie wspomoże osobę, która chce pozostać w dobrej formie lub dopiero do takiej dąży, ponieważ z łatwością możemy śledzić aktualne trendy np. ile wykonujemy kroków w ciągu dnia, a także ile czasu spędzamy w ruchu. Aplikację można zainstalować do pamięci smartfona, więc dostęp do tych danych stanie się błyskawiczny.

Dane techniczne:

 • Kompatybilność: iOS, iPhone 4s i wyżej, iPod touch 5G i wyżej, Android 4.3 i wyżej, wymagany Bluetooth Low Energy,
 • Czas pracy baterii aż do 8 miesięcy,
 • Źródło zasilania: bateria zegarkowa CR2032,
 • Łączność Bluetooth,
 • Wodoszczelność do 50 metrów (5 ATM),
 • Sensory: czujnik ruchu dzień/noc, akcelerometr MEMS 3 axis,
 • W zestawie: krokomierz Withings Go, klips, opaska, bateria CR2032 (już zainstalowana), instrukcja obsługi,

Withings Go aktualnie kosztuje 249 zł brutto. 

Podsumowanie

Nasza ocena

Zakończyliśmy test Withings Go, który okazał się całkiem fajnym gadżetem. Minimalistyczny licznik kroków i czasu aktywności. To, co spodobało się nam to: dostęp do danych na platformie Health Mate i możliwość ich analizy, długa żywotność baterii, poręczność i kilka sposobów noszenia, plusem jest również łatwa konfiguracja urządzenia. Do dyskusji pozostaje wygląd Go, który pełniąc funkcję zegarka – noszony na nadgarstku – wygląda jak zabawka dla dziecka. Słaba jest jakość materiałów, z jakich został wykonany, ponieważ pod dość niewielkim naciskiem uszkodzony został klips. Ogólnie może to być pomocne urządzenie dla osób chcących poznać orientacyjny poziom aktywności fizycznej na przestrzeni całego dnia, które nie potrzebują dokładnych danych i rozbudowanych funkcji. Withings Go to przede wszystkim prosty krokomierz.

 • Wygląd i jakość materiałów
 • Oprogramowanie (np.aktualizacje, synchronizacja)
 • Żywotność baterii
 • Funkcjonalność
 • Analiza zebranych informacji
 • Ekran (np. obsługa, widoczność)
 • Śledzenie aktywności (np. kroki, tętno, sport)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Kajtek pisze:

  Jak na krokomierz to mega zaawansowany, w nieco wyższej cenie można znaleźć już dobre zegarki sportowe. Do pomiaru kroków zdecydowanie wystarczy zwykły mały krokomierz, np cyfrowy ze Spokeya – lekki, wkładasz do kieszonki, czytelnie wszystko pokazuje, restart co 7 dni więc długo.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Squeezy, czyli energia dla biegacza na każdym etapie rozwoju

Dobre wyniki sportowe są pochodną nie tylko biegania według planu treningowego, ale też prawidłowej diety i nawodnienia organizmu. Tylko świetnie naoliwiona i zatankowana pod korek maszyna jest gotowa na najcięższą pracę. Taką maszyną jest organizm biegacza, którego zapotrzebowanie na energię jest bardziej złożone niż mogłoby się wydawać. Za jakimi produktami się rozglądać, aby nie brakowało mocy na treningu? Jaką rolę pełnią żele energetyczne? Czy asortyment marki Squeezy może pomóc? (więcej…)