Garmin Fenix 6X energia słoneczna opinie
Garmin Fenix 6X – energia słoneczna ładuje zegarek [CENA, PARAMETRY]?

polecane

Garmin Fenix 6X – energia słoneczna ładuje zegarek [CENA, PARAMETRY]?

Edward Królikowski
6 września, 2019
Sprzęt

Na koniec sierpnia 2019 r. Garmin zaprezentował 19 zegarków wchodzących w skład najnowszej odsłony kultowych modeli Garmin Fenix 6. Wśród tych zegarków są dwa, które dzięki energii słonecznej ładują swoje akumulatory. Mowa o Garmin Fenix 6X Pro Solar. Jaka jest ich cena? Jakie są funkcje na pokładzie?

Garmin Fenix 6X energia słoneczna opinie

Myślę, że warto zacząć od ceny, bo jest to jedna z dużych barier, która niestety dla wielu osób będzie zaporowa. Garmin Fenix 6X Pro Solar w opcji tytanowo-szarej z powłoką węglową i czarnym paskiem kosztuje 950 euro (około 4200 złotych), zaś opcja „biznesowa” z piękną tytanową bransoletą wyceniona została na 1100 euro, czyli około 4730 złotych. Cena jest niebywale wysoka. Rodzi się więc pytanie, co otrzymamy po wydaniu tak sporej kwoty?

Garmin Fenix 6X energia słoneczna opinie

Zacznę od opcji solarnej. Konstrukcja Garmin Fenix 6X Pro Solar została wyposażona w zasilany energią słoneczną wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala, który jest o 36% większy niż w poprzednich modelach zegarków Fenix. Przezroczysty panel słoneczny wbudowano w szkiełko, który ładuje zegarek, gdy jest noszony na ręce. Zastosowano specjalną tarczę zegarka, która pokazuje wykres intensywności nasłonecznienia za ostatnie 6 godzin. W łatwy sposób użytkownicy nowego zegarka mogą zobaczyć, jak dużo energii trafiło do akumulatora. Światło słoneczne zapewnia zegarkowi bezpłatne doładowanie i wydłuża czas pracy baterii między ładowaniami.

Wbudowana bateria litowo-jonowa zapewnia czas pracy baterii do 21 dni w trybie zegarka z 3 dodatkowymi dniami przy włączonym ładowaniu energią słoneczną oraz 15 godzin w trybie GPS z włączonym odtwarzaniem muzyki oraz z dodatkową godziną przy włączonym ładowaniu energią słoneczną. Tryb sportowy GPS wystarcza do 60 godzin + 6 godz. z ładowania słonecznego (łącznie około 66 godz.); tryb oszczędny GPS podczas zapisu aktywności zapewnia pracę przez około 120 godz. + 28 godz. (ładowanie słoneczne), więc w sumie otrzymujemy około 149 godzin czasu pracy.

Garmin Fenix 6X pro solar opinie

Garmin Fenix 6X Pro Solar posiada fabrycznie załadowane mapy TopoActive Europy i narciarskie. Zegarek umożliwia nawigowanie, w tym podróżowanie do celu, nawigowanie do punktu startowego, tworzenie kursu, trasy powrotnej i wielu innych. Zegarek wyposażono w wysokościomierz i barometr, więc dane o przewyższeniach dostępne są na nadgarstku.

Garmin zadbał także o to, aby zegarek łączył się z wieloma systemami satelitarnymi – (GPS, GLONASS i Galileo), co ułatwia orientację w sytuacjach zbyt wymagających dla samego sygnału GPS. Taki dostęp daje ogromne możliwości śledzenia wielu aktywności fizycznych. Biegi przełajowe, pływanie, bieganie, jazda na rowerze, wędrówki, wiosłowanie, narciarstwo przełajowe i rekreacyjne, gra w golfa – to tylko nieliczne dyscypliny, w których sprawdzi się nowy Garmin Fenix 6X Pro Solar.

Garmin Fenix 6X pro solar opinie

Co ciekawe, w przypadku niebezpieczeństwa lub wypadku, kiedy zegarek wykryje dziwne zachowanie użytkownika, wezwie pomoc poprzez przesłanie danych o lokalizacji do kontaktów alarmowych. W tym przypadku użytkownik musi posiadać przy sobie sparowany telefon, który jest podłączony do sieci.

Czy lubicie słuchać muzyki podczas relaksu lub w trakcie uprawiania aktywności? Zegarek posiada wewnętrzną pamięć, do której zapisać możemy do 2000 utworów lub skorzystać z fabrycznie zainstalowanych aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki (w zgodnych serwisach), w tym Spotify i Deezera, a także słuchać muzyki przez słuchawki wyposażone w technologię Bluetooth. Skoro mowa o tym ostatnim, to zegarek możemy sparować z telefonem po to, aby otrzymywać na nadgarstek wiadomości e-mail, SMS-y czy alerty. Sprzęt obsługuje także płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

Garmin się chwali, że w nowym Garmin Fenix 6X Pro Solar zastosował nadgarstkowy optyczny pomiar tętna, którego technologia została znacznie ulepszona. W komunikacie prasowym mówi się o tym, że technologia działa również pod wodą bez użycia paska z czujnikiem tętna.

Garmin Fenix 6X pro solar opinie

Co sądzicie o takiej funkcjonalności? Czy Garmin Fenix 6 z ładowaniem solarnym to ciekawy produkt? Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami. Z góry dzięki za wszelkie komentarze.

Wcześniej pisałem o najtańszej wersji Fenix 6 za 2600 złotych oraz premierze Fenix’ów 6.

Oprac. na podstawie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/641375/pn/010-02157-24# oraz https://support.garmin.com/pl-PL/?partNumber=010-02157-24&tab=manuals; fot. Garmin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak przebiec półmaraton? Poradnik

Jak przebiec półmaraton, aby właściwie rozłożyć siły na cały dystans i w końcówce biegu jeszcze przyśpieszyć? To będzie mój pierwszy start w półmaratonie, więc jakiego treningu potrzebuję?  (więcej…)