19 nowych zegarków. Garmin Fenix 6 /6S / 6X i reszta
19 nowych zegarków. Garmin Fenix 6 /6S / 6X i reszta

polecane

19 nowych zegarków. Garmin Fenix 6 /6S / 6X i reszta

Redakcja
30 sierpnia, 2019
Aktualności

Pod koniec sierpnia 2019 roku Garmin zaprezentował aż 19 nowych zegarków wchodzących w skład bardzo popularnej serii Garmin Fenix 6. Co wnosi nowego szósta już generacja multisportowych zegarków GPS? Czy są jakieś premierowe funkcje?

Garmin fenix 6X PRO Solar

W dniu 29 sierpnia Garmin ogłosił premierę nowej generacji flagowych multisportowych smartwatchy GPSserię Garmin Fenix 6. Urządzenia wyposażone zostały w premierowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro. Zegarki wyposażone zostały też w największy wyświetlacz wśród zegarków Garmin.

Garmin Fenix 6X Pro Solar

Garmin fenix 6X PRO Solar

To pierwszy zegarek Garmin ładowany energią słoneczną. Wykorzystano w nim transparentną soczewkę ładującą Power Glass, która pozwala wydłużyć czas pracy baterii. Dzięki wyjątkowej technologii ładowania solarnego, użytkownicy zyskają więcej czasu, aby korzystać z funkcji treningowych, nawigacyjnych, słuchania muzyki i wielu innych. Czas pracy baterii w modelu Fenix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego.

Seria Garmin Fenix 6 – Pro & Sapphire

Garmin fenix 6

Fenix 6 i Fenix 6X to multisportowe zegarki GPS, które charakteryzują się wytrzymałą, a jednocześnie ciekawą konstrukcją. Zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalny komfort i idealne dopasowanie do nadgarstka. Powiększone wyświetlacze mają teraz odpowiednio 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza zwiększenie powierzchni o odpowiednio 17% i 36%. Garmin Fenix 6S pozostaje zegarkiem dla osób o drobniejszej budowie i wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

Zegarki z serii Fenix 6 wyposażone zostały w jedyną w swoim rodzaju funkcję PacePro, która została stworzona z myślą o biegaczach i utrzymaniu strategii tempa podczas zawodów. Wskazówki dotyczące tempa dostosowane są teraz do profilu wysokości trasy. Zawodnicy mogą zaplanować swoje tempo w ustawieniach zegarka lub przygotować wcześniej trening w aplikacji Garmin Connect na telefonie lub komputerze. W trakcie biegu, użytkownik może podejrzeć na tarczy zegarka docelowe tempo interwału, rzeczywiste tempo, dystans do następnego interwału, a także różnicę czasową wobec wyznaczonego celu.

Co więcej, zegarki z serii Fenix 6 mają wgrane fabrycznie mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy dedykowane aktywnościom, takie jak plany ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie, czy 41 000 pól golfowych. Z pamięcią muzyczną na ponad 2000 utworów oraz dostępem do najpopularniejszych serwisów streamingowych2 nie potrzebujesz już zabierać ze sobą telefonu, by słuchać ulubionej muzyki podczas aktywności.

Nowa funkcja Power Manager pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość baterii może być prezentowana w formie timera, który odlicza pozostały czas pracy zegarka. Użytkownicy mogą zarządzać zużyciem baterii poprzez wyłączanie części funkcji – dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty, potrzebne do ukończenia treningu. Dla najbardziej zaangażowanych sportowców, seria Garmin Fenix 6 oferuje popularną funkcję ClimbPro, która pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów.

Premiera zegarków z serii Fenix 6 odbyła się w czasie festiwalu biegów górskich Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) w Chamonix. Od 26 sierpnia do 1 września można odwiedzić stoisko Garmin i obejrzeć kolekcję na żywo w miasteczku festiwalowym UTMB. Garmin jest wieloletnim partnerem UTMB, więc trudno o lepszą datę premiery.

Zegarki mają pełną gamę łatwych i gotowych do użycia funkcji, takich jak predefiniowane profile treningowe, czy szacunki pułapu tlenowego uwzględniające wysokość nad poziomem morza i temperaturę otoczenia. Wszystkie modele mają unowocześniony nadgarstkowy pomiar tętna, który monitoruje poziom stresu przez cały dzień i działa pod wodą podczas treningów pływackich. Technologia Pulse mierzy poziom saturacji krwi, uzupełniając dane monitoringu snu i aklimatyzacji na wysokościach. Innowacyjna funkcja Body Battery, która mierzy poziom energii, pozwala sprawdzić zapasy sił w danym momencie i zaplanować optymalny czas na trening, sen lub odpoczynek.

Z zegarkami serii 6 łatwo pozostać w kontakcie przez cały dzień dzięki informacjom z telefonu o przychodzących połączeniach, smsach, mailach i innych powiadomieniach. Wszystkie modele mają funkcję zbliżeniowych płatności Garmin Pay, dzięki której użytkownicy nie muszą za każdym razem pamiętać o zabieraniu ze sobą gotówki czy karty płatniczej. Usługa ta dostępna jest już w większości krajów na świecie.

Zegarki z serii Garmin Fenix 6 dostępne są w sugerowanej cenie detalicznej od 599.99 euro. Dokładając mapy, muzykę i Wi-Fi ktowa rośnie i staruje od poziomu 699 euro. Edycje Sapphire rozpoczynają się od 799 dolarów. Model Garmin Pro Solar to wydatek aż 1099 euro.

Co sądzicie o nowych funkach i zegarkach Garmin?

Źródło: informacja prasowa i zdjęcia od Garmin / producent

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak przyspieszyć metabolizm? [Skuteczne sposoby]

Dlaczego tak jest, że jedni zjadają dużo i nie tyją, inni zaś z powodu dbałości o figurę muszą odmawiać sobie niemal wszystkiego? Czy regularna aktywność fizyczna, która połączona zostanie z poprawnie zbilansowaną dietą oraz dobrymi nawykami żywieniowymi może odmienić ten proces? Jaką rolę w tym wszystkim pełni przemiana materii? Jak przyspieszyć metabolizm? I na co zwracać uwagę? (więcej…)