Garmin Fenix 6 - co otrzymamy wydając 2600 zł
Garmin Fenix 6 – co otrzymamy wydając 2600 zł?

polecane

Garmin Fenix 6 – co otrzymamy wydając 2600 zł?

Edward Królikowski
Sierpień 31, 2019
Aktualności Sprzęt

W dniu 29 sierpnia 2019 r. Garmin zaprezentował najnowszą odsłonę kultowych zegarków Garmin Fenix 6. Jest to cała seria, ponieważ w jej skład wchodzi aż 19 zegarków! W polskich sklepach są już podane ich ceny. Najtańsze – Garmin Fenix 6 i Fenix 6S kosztują po 2650 złotych. Co dostaniemy w zamian wydając taką kwotę?

Garmin Fenix 6

Garmin ogłosił premierę nowej generacji flagowych urządzeń GPS – 19 zegarków z rodziny Garmin Fenix 6. Sprzęt został wyposażony w premierowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro. Słowem wstępu będzie także to, że zegarki posiadają nadgarstkowy optyczny pomiar tętna i pulsoksymetr. Dzięki aplikacji możliwe jest parowanie zegarków ze zgodnymi smartfonami, aby otrzymywać wiadomości, alarmy czy powiadomienia bezpośrednio na nadgarstek.

Garmin Fenix 6 jest wyposażony w zawsze włączony wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala, który jest o 17 procent większy niż w poprzednich modelach Fenix. Urządzenie ma ramkę wykonaną ze stali nierdzewnej i został przetestowany zgodnie z amerykańskimi normami militarnymi dotyczącymi temperatury, wstrząsów i wodoodporności. Dopowiedzieć można, że szkło w zegarku to Coring Gorilla Glass 3, ramka została wykonana ze stali nierdzewnej, obudowa to polimer wzmocniony włóknem szklanym, zaś tylna pokrywa jest metalowa. Garmin Fenix 6 ma 47x47x14,7 mm wielkości, rozdzielczość wyświetlacza to 260 na 260 pikseli. Paski możemy wymieniać w ramach systemu QuickFit 22 mm. Masa zegarka Garmin Fenix 6 to 80 gramów (z czego 57 gramów to sama koperta).

Garmin Fenix 6

Nową funkcją wprowadzoną z zegarkami Fenix 6 jest menedżer zasilania. Dzięki tej funkcji możemy zobaczyć, w jaki sposób różne ustawienia i czujniki wpływają na czas pracy baterii zegarka. To oznacza, że możliwe będzie ustawianie pracy zegarka tak, aby wydłużyć czas jego pracy. Coś podobnego stosuje już Suunto np. w modelach Suunto 9 czy Suunto 5.  W tych zegarkach opcja ta działa bardzo fajnie i przydaje się podczas słabego naładowania urządzenia.

Garmin Fenix 6

W pamięci zegarka Garmin Fenix 6 znajdziemy wbudowane profile aktywności dla biegów przełajowych, pływania, biegania, jazdy na rowerze, wędrówek, wiosłowania, narciarstwa przełajowego i rekreacyjnego, gry w golfa i nie tylko. Aby uprawiać te, jak i wiele innych dyscyplin przydatny będzie dostęp do różnych systemów GPS (GPS, GLONASS i Galileo). Fenix 6 udzieli wsparcia także na trasach trailowych – posiada wysokościomierz barometryczny, 3-osiowy elektroniczny kompas, żyroskop, akcelerometr i termometr.

Garmin Fenix 6

Nadgarstkowy pomiar tętna to kolejna mocna strona tego urządzenia. Garmin sygnalizuje w komunikacie prasowym, że technologia ta została ulepszona do tego stopnia, że działa również pod wodą bez użycia paska z czujnikiem tętna. To nie jedyna funkcja, która obserwuje zmiany we krwi. Na pokładzie nowych zegarków znajdziemy pulsoksymetr, który dostarcza danych o aklimatyzacji wysokościowej.

Czy bateria jest słabym punktem smartwatchy? Raczej nic z tego, bo jak podaje producent sprzęt jest w stanie wytrzymać do 14 dni w trybie zegarka lub do 48 dni w trybie oszczędzania baterii zegarka. Podczas uprawiania aktywności fizycznej wygląda to tak: od 36 godzin w trybie GPS aż do 72 godzin w trybie oszczędzania baterii z włączonym zapisem GPS. Dostępny jest także tryb ekspedycyjny, który pozwala zasilać sprzęt do 28 dni.

Garmin Fenix 6

Poza powyższym, w zegarku Garmin Fenix 6 znajdują się: płatności Garmin Pay, monitor energii Body battery, Virtual Partner, Virtual Racer, funkcje golfowe, funkcje rowerowe, dostęp do profili pływackich. Sprzęt jest zgodny z wybranymi telefonami na oprogramowaniu iPhone i Android. W najtańszej opcji (za 2650zł!), czyli tej, której przyglądam się w tym materiale nie ma dostępu do takich funkcji jak: muzyka, wifi czy mapy. Dopiero w wersjach od Garmin Fenix 6 PRO wgrane są te opcje. Będę je także omawiać, ale w późniejszym terminie.

Powtórzę jeszcze cenę – 2650 złotych.

Co sądzicie o tym zegarku?

Opracowano na podstawie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/641449/pn/010-02158-00#; fot. Garmin 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Wojtek pisze:

  Bardzo fajny zegarek. Niektóre wersje są trochę za drogie, albo przeskoki cen są nieuzasadnione. Ale ogólnie chyba czas zrobić update, bo cały czas używam Fenix 3. W sumie to do dziś działa znakomicie.

 2. Tabasco pisze:

  Panie redaktorze! Odmieniamy GRAMÓW. Nie gram. Chyba, że waży 1 gram.

  1. Kamil Nowak pisze:

   Dzięki. Oczywiście 🙂

   1. Tabasco pisze:

    Nie ma za co. Ważne, by udało się poprawić.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Balance czyli inteligentna waga – recenzja

Polar Balance to pierwsza inteligentna waga firmy Polar, która ma ułatwić kontrolę masy ciała i skutecznie pomagać utrzymywać ją na wymarzonym poziomie. Ponieważ waga niejako dołącza do segmentu, który jest już bardzo mocno nasycony, mamy co do niej duże oczekiwania. Przedstawiamy Wam test inteligentnej wagi Polar Balance. (więcej…)