Garmin Fenix 6 - co otrzymamy wydając 2600 zł
Garmin Fenix 6 – co otrzymamy wydając 2600 zł?

polecane

Garmin Fenix 6 – co otrzymamy wydając 2600 zł?

Edward Królikowski
31 sierpnia, 2019
Aktualności Sprzęt

W dniu 29 sierpnia 2019 r. Garmin zaprezentował najnowszą odsłonę kultowych zegarków Garmin Fenix 6. Jest to cała seria, ponieważ w jej skład wchodzi aż 19 zegarków! W polskich sklepach są już podane ich ceny. Najtańsze – Garmin Fenix 6 i Fenix 6S kosztują po 2650 złotych. Co dostaniemy w zamian wydając taką kwotę?

Garmin Fenix 6

Garmin ogłosił premierę nowej generacji flagowych urządzeń GPS – 19 zegarków z rodziny Garmin Fenix 6. Sprzęt został wyposażony w premierowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro. Słowem wstępu będzie także to, że zegarki posiadają nadgarstkowy optyczny pomiar tętna i pulsoksymetr. Dzięki aplikacji możliwe jest parowanie zegarków ze zgodnymi smartfonami, aby otrzymywać wiadomości, alarmy czy powiadomienia bezpośrednio na nadgarstek.

Garmin Fenix 6 jest wyposażony w zawsze włączony wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala, który jest o 17 procent większy niż w poprzednich modelach Fenix. Urządzenie ma ramkę wykonaną ze stali nierdzewnej i został przetestowany zgodnie z amerykańskimi normami militarnymi dotyczącymi temperatury, wstrząsów i wodoodporności. Dopowiedzieć można, że szkło w zegarku to Coring Gorilla Glass 3, ramka została wykonana ze stali nierdzewnej, obudowa to polimer wzmocniony włóknem szklanym, zaś tylna pokrywa jest metalowa. Garmin Fenix 6 ma 47x47x14,7 mm wielkości, rozdzielczość wyświetlacza to 260 na 260 pikseli. Paski możemy wymieniać w ramach systemu QuickFit 22 mm. Masa zegarka Garmin Fenix 6 to 80 gramów (z czego 57 gramów to sama koperta).

Garmin Fenix 6

Nową funkcją wprowadzoną z zegarkami Fenix 6 jest menedżer zasilania. Dzięki tej funkcji możemy zobaczyć, w jaki sposób różne ustawienia i czujniki wpływają na czas pracy baterii zegarka. To oznacza, że możliwe będzie ustawianie pracy zegarka tak, aby wydłużyć czas jego pracy. Coś podobnego stosuje już Suunto np. w modelach Suunto 9 czy Suunto 5.  W tych zegarkach opcja ta działa bardzo fajnie i przydaje się podczas słabego naładowania urządzenia.

Garmin Fenix 6

W pamięci zegarka Garmin Fenix 6 znajdziemy wbudowane profile aktywności dla biegów przełajowych, pływania, biegania, jazdy na rowerze, wędrówek, wiosłowania, narciarstwa przełajowego i rekreacyjnego, gry w golfa i nie tylko. Aby uprawiać te, jak i wiele innych dyscyplin przydatny będzie dostęp do różnych systemów GPS (GPS, GLONASS i Galileo). Fenix 6 udzieli wsparcia także na trasach trailowych – posiada wysokościomierz barometryczny, 3-osiowy elektroniczny kompas, żyroskop, akcelerometr i termometr.

Garmin Fenix 6

Nadgarstkowy pomiar tętna to kolejna mocna strona tego urządzenia. Garmin sygnalizuje w komunikacie prasowym, że technologia ta została ulepszona do tego stopnia, że działa również pod wodą bez użycia paska z czujnikiem tętna. To nie jedyna funkcja, która obserwuje zmiany we krwi. Na pokładzie nowych zegarków znajdziemy pulsoksymetr, który dostarcza danych o aklimatyzacji wysokościowej.

Czy bateria jest słabym punktem smartwatchy? Raczej nic z tego, bo jak podaje producent sprzęt jest w stanie wytrzymać do 14 dni w trybie zegarka lub do 48 dni w trybie oszczędzania baterii zegarka. Podczas uprawiania aktywności fizycznej wygląda to tak: od 36 godzin w trybie GPS aż do 72 godzin w trybie oszczędzania baterii z włączonym zapisem GPS. Dostępny jest także tryb ekspedycyjny, który pozwala zasilać sprzęt do 28 dni.

Garmin Fenix 6

Poza powyższym, w zegarku Garmin Fenix 6 znajdują się: płatności Garmin Pay, monitor energii Body battery, Virtual Partner, Virtual Racer, funkcje golfowe, funkcje rowerowe, dostęp do profili pływackich. Sprzęt jest zgodny z wybranymi telefonami na oprogramowaniu iPhone i Android. W najtańszej opcji (za 2650zł!), czyli tej, której przyglądam się w tym materiale nie ma dostępu do takich funkcji jak: muzyka, wifi czy mapy. Dopiero w wersjach od Garmin Fenix 6 PRO wgrane są te opcje. Będę je także omawiać, ale w późniejszym terminie.

Powtórzę jeszcze cenę – 2650 złotych.

Co sądzicie o tym zegarku?

Opracowano na podstawie: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/641449/pn/010-02158-00#; fot. Garmin 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Wojtek pisze:

  Bardzo fajny zegarek. Niektóre wersje są trochę za drogie, albo przeskoki cen są nieuzasadnione. Ale ogólnie chyba czas zrobić update, bo cały czas używam Fenix 3. W sumie to do dziś działa znakomicie.

 2. Tabasco pisze:

  Panie redaktorze! Odmieniamy GRAMÓW. Nie gram. Chyba, że waży 1 gram.

  1. Kamil Nowak pisze:

   Dzięki. Oczywiście 🙂

   1. Tabasco pisze:

    Nie ma za co. Ważne, by udało się poprawić.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Po jaką odzież sięgać, gdy za oknem panuje jesień?

Pogoda jest coraz bardziej wymagająca i to nie tylko w stosunku do biegaczy, ale także odzieży. Sportowcy, którzy nie odpuszczają treningów podczas wietrznych i chłodnych dni mają trudniejsze warunki do aktywności fizycznej. Jak radzić sobie z konfliktem na linii biegacz a pogoda? W co się ubrać, aby było ciepło? Jak chronić się przed wiatrem? (więcej…)