ASICS GEL-Cumulus 22 test
ASICS GEL-CUMULUS 22 – recenzja Natalii Regulskiej

polecane

ASICS GEL-CUMULUS 22 – recenzja Natalii Regulskiej

Redakcja
7 sierpnia, 2020
Recenzje

ASICS GEL-CUMULUS 22 jest reprezentantem najpopularniejszego segmentu butów do biegania japońskiej marki ASICS, czyli modeli, które wykorzystujemy do codziennego, zróżnicowanego treningu. Najnowsza odsłona, GEL-CUMULUS 22 zapewnia doskonały balans pomiędzy odpowiednią ilością miękkiego żelu przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki.

ASICS GEL-Cumulus 22 test

Codzienny but treningowy musi spełniać szereg zadań: zapewniać komfort podczas spokojnych wybiegań, wspierać szybsze jednostki i zagwarantować właściwą amortyzację podczas zawodów. Model jest także odzwierciedleniem tego, jak zmieniały się buty marki na przestrzeni lat w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podeszwa, w przeszłości rozdzielona na dwie strefy, obecnie stanowi ten sam kawałek materiału, dzięki czemu wzmocnione technologią Guidance Line przetoczenie z pięty na palce jest o wiele płynniejsze i naturalne.

ASICS GEL-Cumulus 22 test

– Po kilku wykonanych treningach mogę powiedzieć, że ASICS GEL-CUMULUS 22 to doskonały but do codziennego biegania, oferujący nam miękkość i amortyzację. Mimo że przypisany stopie neutralnej, na tyle mocno ją trzyma, że daje dużą stabilność – mówi Natalia Regulska, członkini ASICS FrontRunner Polska. Buty są przeznaczone zarówno dla neutralnych biegaczy-amatorów, dla których sport stanowi rekreację i sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i profesjonalistów – doskonały produkt na długie wybiegania. Na wyjątkowy komfort bezpośrednio wpływa jedna z najlepszych amortyzacji wśród modeli w segmencie marki ASICS – GEL i pianka FlyteFoam – oraz pianka FlyteFoam Propel pod śródstopiem, zapewniająca doskonałe wybicie. GEL-CUMULUS 22 jest idealnym wyborem na treningi przygotowawcze do startów średnio i długodystansowych -dodaje Regulska.

ASICS GEL-Cumulus 22 opinie

– Ten model szczególnie zaciekawił mnie dwoma rzeczami. Nad wyraz miękkim i doskonale otulającym piętę zapiętkiem oraz podeszwą w części znajdującej się pod piętą – podkreśla biegaczka ASICS FrontRunner Polska. Jak to możliwe, że kontaktu z podłożem w tym miejscu praktycznie nie czuć? – Za wyjątkowością zapiętka stoi 2 mm warstwa Memory Foam, czyli pianki, która doskonale dopasuje się do każdej stopy i sprawi, że nic nie będzie nas uciskać, a but będzie idealnie przylegał do pięty. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wydaje się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza, że jak na but treningowy, liczba kilometrów, którą będziemy w nim pokonywać, będzie całkiem spora – mówi Natalia Regulska.

ASICS GEL-Cumulus 22 test

Cholewka charakteryzuje się przewiewną, bardzo wytrzymałą, żakardową siateczką oraz bezszwową konstrukcją. Co więcej, buty posiadają strategiczne wzmocnienia dla jeszcze większej stabilizacji i dopasowania do stopy. Główną rolę w podeszwie środkowej pełni technologia FluidRide, która równoważy amortyzację oraz wpływa na sprężystość wybicia. Za integrację śródstopia i kontrolę stopy w podeszwie zewnętrznej odpowiada Trusstic System. Buty są dodatkowo wyposażone w przyczepną gumę AHAR, wytrzymałą na ścieranie.

– ASICS GEL-CUMULUS 22 na pewno będzie moim częstym wyborem treningowym, głównie jeśli mam akurat w planie różnej długości rozbiegania, ewentualnie kilka szybszych rytmów. Miękkość, doskonała amortyzacja i konstrukcja zapewniająca stabilność to wystarczające argumenty, żeby mu zaufać. Teraz już wiem, dlaczego Cumulus jest Cumulusem i dlaczego tak wielu biegaczy sięga właśnie po niego. I mimo że buty to chmury piętra niskiego, to z pełną świadomością stwierdzam, że biegowo przeniosą nas o kilka poziomów wyżej – podsumowuje członkini ASICS FrontRunner Polska. – GEL-CUMULUS 22 to wygodny but do codziennego treningu. Świetnie sprawdzi się także na starcie maratonu, jeśli głównym celem biegacza jest komfortowe pokonanie królewskiego dystansu – dodaje biegaczka.

Końcowa ocena butów według Natalii Regulskiej: 9/10

Przeczytaj całą recenzję modelu ASICS GEL-CUMULUS 22 Natalii Regulskiej LINK.

Buty są dostępne od 1 sierpnia w cenie 600,00 PLN na Asics.com, Eobuwie.pl, Sklepbiegacza.pl i Butyjana.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką ASICS / Fot. Joanna Ślazyk

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak i kiedy się ważyć, czyli umiejętne kontrolowanie masy ciała

Jeśli jesteś osobą aktywną, powinieneś regularnie sprawdzać i kontrolować masę swojego ciała. Jak i kiedy się ważyć? Dlaczego warto to robić i czemu nasza waga zmienia się w ciągu dnia? Co może być powodem nagłych skoków wagi? (więcej…)