ASICS GEL-Cumulus 22 test
ASICS GEL-CUMULUS 22 – recenzja Natalii Regulskiej

polecane

ASICS GEL-CUMULUS 22 – recenzja Natalii Regulskiej

Redakcja
Sierpień 7, 2020
Recenzje

ASICS GEL-CUMULUS 22 jest reprezentantem najpopularniejszego segmentu butów do biegania japońskiej marki ASICS, czyli modeli, które wykorzystujemy do codziennego, zróżnicowanego treningu. Najnowsza odsłona, GEL-CUMULUS 22 zapewnia doskonały balans pomiędzy odpowiednią ilością miękkiego żelu przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki.

ASICS GEL-Cumulus 22 test

Codzienny but treningowy musi spełniać szereg zadań: zapewniać komfort podczas spokojnych wybiegań, wspierać szybsze jednostki i zagwarantować właściwą amortyzację podczas zawodów. Model jest także odzwierciedleniem tego, jak zmieniały się buty marki na przestrzeni lat w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podeszwa, w przeszłości rozdzielona na dwie strefy, obecnie stanowi ten sam kawałek materiału, dzięki czemu wzmocnione technologią Guidance Line przetoczenie z pięty na palce jest o wiele płynniejsze i naturalne.

ASICS GEL-Cumulus 22 test

– Po kilku wykonanych treningach mogę powiedzieć, że ASICS GEL-CUMULUS 22 to doskonały but do codziennego biegania, oferujący nam miękkość i amortyzację. Mimo że przypisany stopie neutralnej, na tyle mocno ją trzyma, że daje dużą stabilność – mówi Natalia Regulska, członkini ASICS FrontRunner Polska. Buty są przeznaczone zarówno dla neutralnych biegaczy-amatorów, dla których sport stanowi rekreację i sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i profesjonalistów – doskonały produkt na długie wybiegania. Na wyjątkowy komfort bezpośrednio wpływa jedna z najlepszych amortyzacji wśród modeli w segmencie marki ASICS – GEL i pianka FlyteFoam – oraz pianka FlyteFoam Propel pod śródstopiem, zapewniająca doskonałe wybicie. GEL-CUMULUS 22 jest idealnym wyborem na treningi przygotowawcze do startów średnio i długodystansowych -dodaje Regulska.

ASICS GEL-Cumulus 22 opinie

– Ten model szczególnie zaciekawił mnie dwoma rzeczami. Nad wyraz miękkim i doskonale otulającym piętę zapiętkiem oraz podeszwą w części znajdującej się pod piętą – podkreśla biegaczka ASICS FrontRunner Polska. Jak to możliwe, że kontaktu z podłożem w tym miejscu praktycznie nie czuć? – Za wyjątkowością zapiętka stoi 2 mm warstwa Memory Foam, czyli pianki, która doskonale dopasuje się do każdej stopy i sprawi, że nic nie będzie nas uciskać, a but będzie idealnie przylegał do pięty. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wydaje się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza, że jak na but treningowy, liczba kilometrów, którą będziemy w nim pokonywać, będzie całkiem spora – mówi Natalia Regulska.

ASICS GEL-Cumulus 22 test

Cholewka charakteryzuje się przewiewną, bardzo wytrzymałą, żakardową siateczką oraz bezszwową konstrukcją. Co więcej, buty posiadają strategiczne wzmocnienia dla jeszcze większej stabilizacji i dopasowania do stopy. Główną rolę w podeszwie środkowej pełni technologia FluidRide, która równoważy amortyzację oraz wpływa na sprężystość wybicia. Za integrację śródstopia i kontrolę stopy w podeszwie zewnętrznej odpowiada Trusstic System. Buty są dodatkowo wyposażone w przyczepną gumę AHAR, wytrzymałą na ścieranie.

– ASICS GEL-CUMULUS 22 na pewno będzie moim częstym wyborem treningowym, głównie jeśli mam akurat w planie różnej długości rozbiegania, ewentualnie kilka szybszych rytmów. Miękkość, doskonała amortyzacja i konstrukcja zapewniająca stabilność to wystarczające argumenty, żeby mu zaufać. Teraz już wiem, dlaczego Cumulus jest Cumulusem i dlaczego tak wielu biegaczy sięga właśnie po niego. I mimo że buty to chmury piętra niskiego, to z pełną świadomością stwierdzam, że biegowo przeniosą nas o kilka poziomów wyżej – podsumowuje członkini ASICS FrontRunner Polska. – GEL-CUMULUS 22 to wygodny but do codziennego treningu. Świetnie sprawdzi się także na starcie maratonu, jeśli głównym celem biegacza jest komfortowe pokonanie królewskiego dystansu – dodaje biegaczka.

Końcowa ocena butów według Natalii Regulskiej: 9/10

Przeczytaj całą recenzję modelu ASICS GEL-CUMULUS 22 Natalii Regulskiej LINK.

Buty są dostępne od 1 sierpnia w cenie 600,00 PLN na Asics.com, Eobuwie.pl, Sklepbiegacza.pl i Butyjana.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką ASICS / Fot. Joanna Ślazyk

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji Kiprun Trail XT7 – zdolny kompan? [TEST na Wyspach Kanaryjskich]

Czy istnieje coś takiego jak bezpieczeństwo podczas biegania w wymagającym środowisku? Wtedy, kiedy nie darzymy zaufaniem podłoża, ponieważ pod naszymi stopami przewalają się tony ostrych kamieni, żwiru czy piachu? Tym razem postawiłem na buty Kalenji Kiprun Trail XT7. Czy była to dobra decyzja? (więcej…)