Smartwatch do 1000 złotych test Polar Ignite 2
Smartwatch do 1000 złotych. Test Polar Ignite 2

polecane

Smartwatch do 1000 złotych. Test Polar Ignite 2

Kamil Nowak
9 lipca, 2021
Recenzje

Trudno jest żyć zdrowo i dbać o dobrą kondycję fizyczną. Świat nie sprzyja aktywności fizycznej kusząc nas jazdą samochodami, klimatyzowaną komunikacją miejską, grami komputerowymi, serialami Netflix czy HBO oraz pysznym jedzeniem. Do tego dochodzi siedzący tryb życia i brak czasu na odpoczynek. Ciężko jest zadbać o siebie w ciągu dnia wypełnionego pracą i obowiązkami. Polar Ignite 2 może pomóc znaleźć czas na aktywność i utrzymać motywację do ćwiczeń. Podpowie także, co warto robić, by żyć zdrowiej.

Smartwatch do 1000 złotych test Polar Ignite 2

Polar Ignite 2 jest zegarkiem fitness, który zaprojektowano, by zaoferować użytkownikom dostęp do wielu cennych informacji dotyczących dziennej aktywności fizycznej. Sprzęt wskaże także, czy nasz rytm dnia sprzyja wysypianiu się, czy jest wręcz odwrotnie i przez dużą liczbę spraw do załatwienia (które wykonujemy do późna), organizm nie zaznaje w nocy potrzebnego odpoczynku. Zegarek Polar Ignite 2 to również narzędzie, dzięki któremu uzyskamy dostęp do wielu danych treningowych, takich jak tętno, przebyty dystans, tempo, spalone kalorie i innych. Na co dzień sprzęt pomaga utrzymać stały kontakt z naszymi bliskimi czy znajomymi, serwując bezpośrednio na nadgarstek powiadomienia z telefonu. Warto jeszcze wspomnieć o czytelnym i bardzo jasnym wyświetlaczu, czy ciekawym designie oraz wielu paskach do wyboru.

Z zegarkiem Polar Ignite 2 spędziłem 5 tygodni, które pokryły się zarówno z intensywnym okresem w pracy, jak i krótkim, ale przyjemnym urlopem w górach. To dało mi możliwość przetestowania tego urządzenia nie tylko z punktu widzenia osoby aktywnej fizycznie, która ceni w sprzęcie to, że ma on kompletny zestaw funkcji treningowych, łatwość obsługi czy opcje wspomagające regenerację, ale również użytkownika, który w czasie wolnym potrzebuje funkcji smartwatcha. W dalszej części materiału przedstawiłem swój punkt widzenia na temat działania wybranych funkcji Polar Ignite 2. Ponieważ zdrowie i dobra kondycja są dla mnie podstawą (co również znajduje odzwierciedlenie podczas testu), podpowiadam, z jakich opcji urządzenia warto korzystać, gdy chcemy zadbać także o ciało.

Smartwatch do 1000 złotych test Polar Ignite 2

Przez pewien czas miałem dwa egzemplarze tego modelu – wersję niebieską oraz szampańsko-złotą ze złotym paskiem wykończonym prawdziwymi kryształkami Swarovskiego. Stąd też w dalszej części recenzji wrzuciłem zdjęcia obu tych zegarków. Wybór wersji kolorystycznej nie wpływa na funkcjonalność, która przy wszystkich aktualnie dostępnych wariantach jest identyczna. Zegarki różnią się tylko wyglądem.

Smartwatch do 1000 złotych test Polar Ignite 2

Zanim przejdę do funkcji, które moim zdaniem na wielu płaszczyznach przydają się podczas dbania o kondycję fizyczną i zdrowie, w pierwszej kolejności omówię wygląd produktu i jego wyświetlacz, który mocno przypadł mi do gustu. Od razu powiem, że ma on znacznie lepszą, bardziej nasyconą kolorystykę niż ta w zegarkach Polar Grit X, Vantage M2 czy Vantage V2. Polar Ignite 2 przewyższa wskazane modele tym, że prezentowane na nim kolory są zdecydowanie bardziej nasycone i przyjemniejsze dla oka. Intensywne barwy sprawiają, że zdecydowanie łatwiej odczytamy wszystkie zaprezentowane na nim informacje czy wskaźniki treningowe. Choć nie jest to wyświetlacz AMOLED, a IPS TFT, osobom, które poszukują czytelnego, kolorowego i dotykowego wyświetlacza w zegarku fitness, mogę go śmiało zarekomendować. W praktyce korzysta się z niego niebywale komfortowo.

Polar Ignite 2 recenzja

Polar Ignite 2 ma tylko jeden przycisk. Najczęściej do sterowania urządzeniem wykorzystujemy więc dotykowy ekran, a przycisk przydaje się tylko raz na jakiś czas. Dotykowy wyświetlacz działa również podczas treningu, więc żeby przeglądać ekrany z danymi, należy przewijać je palcem.

Polar Ignite 2 recenzja

Dobrym zabezpieczeniem w trakcie ćwiczeń przed niechcianym zatrzymaniem sesji czy zmianą ustawień zegarka jest opcja blokady dotykowego wyświetlacza. Funkcja szczególnie przyda się podczas ważnych treningów czy startów w zawodach oraz wówczas, gdy na zegarek mamy ponaciąganą odzież.

Polar Ignite 2 recenzja

Wyświetlacz zegarka Polar Ignite 2 wyłącza się samoczynnie i nie ma możliwości przełączenia go w tryb „zawsze włączony” – z jednym wyjątkiem, o którym za chwilę wspomnę. Użytkownik, żeby sprawdzić m.in. aktualną godzinę, poziom dziennej aktywności, prognozę pogody lub cokolwiek innego, musi podświetlić zegarek, wykonując ruch nadgarstka.

Powiem szczerze, że jeszcze rok temu wspomniany tryb pracy urządzenia nie byłby dla mnie problemem, ale dziś jest już inaczej. Uważam, że zwyczajnie bardziej komfortowe jest to, gdy przynajmniej informacja o godzinie prezentowana jest w sposób ciągły. Gdy pracuje się przy laptopie nad kolejną recenzją lub trzyma się w rękach gazetę, praktyczny jest taki smartwatch, który stale pokazuje godzinę. Polar Ignite 2 należy zawsze wybudzać obszerniejszym ruchem nadgarstka, co bywa czasami frustrujące. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mogą podzielać moje zdanie i części osób powyższa funkcja może odpowiadać.

Doceniam, że podczas aktywności fizycznej można przełączyć urządzenie w tryb „zawsze włączony”. Podkreślę, że jest to możliwe wyłącznie w trakcie ćwiczeń. Jest to komfortowe, ponieważ wystarczy skierować wzrok na wyświetlacz, by odczytać prezentowane na nim informacje. Wybierając tryb „zawsze włączony”, nie musimy więc podnosić ręki, co oszczędza czas i energię, którą możemy wykorzystać podczas ćwiczeń. Jednak występuje tutaj coś za coś. Akumulator zdecydowanie szybciej się rozładuje, gdy zegarek będzie stale podświetlał informacje treningowe. O baterii wspomnę jeszcze w dalszej części testu.

Polar Ignite 2 recenzja

FitSpark, Nightly Recharge, pomiar tętna z nadgarstka to funkcje zegarka, które przydadzą się osobom zamierzającym żyć aktywniej, bardziej sportowo. Dadzą one także podpowiedzi, jak stracić kilka kilogramów i czuć się lepiej. Wskazówki przygotowane przez zegarek pomogą też osobom, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem, ale nie wiedzą, od czego zacząć i jak powinny wyglądać ich pierwsze treningi. Wszystkie te zagadnienia krążą wokół wspomnianych funkcji, które są mocną stroną zegarka Polar Ignite 2.

Polar Ignite 2 recenzja

Przewodnik treningowy FitSpark oferuje gotowe plany sesji treningowych dostępne bezpośrednio w zegarku. Wystarczy przejść do odpowiedniego widoku, żeby sprawdzić polecane sesje treningowe przygotowane na dzień bieżący, z uwzględnieniem historii treningów, stanu regeneracji oraz statusu Nightly Recharge z poprzedniej nocy. To oznacza, że program FitSpark pokazuje nam takie treningi, które faktycznie będziemy w stanie wykonać. Proponuje sesje, które są dopasowane do naszego aktualnego stopnia wytrenowania i dyspozycji. Dyspozycji, która może ulec zmianie, gdy będziemy źle spać. Sesje treningowe FitSpark są roztropne i skrupulatnie dopasowane do użytkownika Polar Ignite 2.

Świetne w FitSpark jest to, że każdego ranka program przygotowuje od 2 do 4 sesji treningowych: jedną, która jest najlepsza według algorytmu Polar dla naszego sportowego rozwoju i od 1 do 3 innych opcji do wyboru. Otrzymujemy więc maksymalnie cztery sugestie na dzień, spośród 19 różnych kombinacji zaprogramowanych w ramach FitSpark. Sugestie obejmują sesje, które skupiają się na treningu kardio, treningu siłowym i treningu uzupełniającym. Każdy filar, który powinien być rozwijany, gdy myślimy o zdrowiu, jest tym samym wspierany. To ważne, by wykonywać różne sesje treningowe, a nie ćwiczyć ciągle to samo i w ten sam sposób.

FitSpark mogą wykorzystać osoby, które nie mają wiedzy o tym, jak powinny wyglądać pierwsze sesje treningowe, ich intensywność i czas trwania. FitSpark wskazuje, jak i kiedy należy ćwiczyć. Osoba startująca od zera powinna zwrócić uwagę, że program można rozpocząć bez żadnej historii treningowej, ale FitSpark zacznie działać optymalnie po tygodniu regularnych treningów. Im większa jest historia naszych treningów, tym dokładniej program przygotowuje dzienne propozycje. Im lepsza kondycja, tym dłuższe są cele treningowe. Zachęcam do korzystania z gotowych planów sesji treningowych FitSpark, ponieważ są naprawdę świetną pomocą, gdy ktoś nie wie, jak ćwiczyć.

Polar Ignite 2

Nightly Recharge dostarcza ważnych informacji po każdej przespanej nocy. Funkcja wskazuje stopień regeneracji podczas snu po codziennych obowiązkach i treningach. Dane po przespanych nocach umożliwiają podejmowanie bardziej trafnych decyzji. W kontekście pracy nad kondycją fizyczną i zdrowiem nasze decyzje możemy dopasować do aktualnego stanu wypoczynku. Gdy po przespanej nocy nie osiągnęliśmy odpowiedniej regeneracji, możemy zweryfikować zarówno nasze założenia treningowe, wybierając lżejsze ćwiczenia, jak i przełożyć część trudnych obowiązków na dzień kolejny.

Polar Ignite 2

Na moim przykładzie informacje po przespanych nocach sprawdzają się w 100%. Gdy przez kilka kolejnych nocy słabo śpię, również gorzej mi się ćwiczy i ciężko mi skupić się na pracy. Raporty o jakości spania idealnie odzwierciedlają wszystko, co dzieje się w moim życiu. Jeśli stresuję się czymś, w raporcie po takiej nocy widzę, że organizm nie wypoczął. Gdy położyłem się spać znacznie później, bo oglądałem mecze EURO 2020, niewyspanie widać bardzo wyraźnie. Takich przykładów mógłbym wymieniać nieskończenie wiele. Jedno jest pewne, gdy śpimy dobrze, możemy trenować według planu – tak jak chcemy, ponieważ mamy energię do działania. Gdy tak nie jest, lepiej trochę odpuścić. Dotyczy to nie tylko osób rozpoczynających przygodę ze sportem, ale także tych, które ćwiczą już od dawna.

Smartwatch do 1000 złotych test Polar Ignite 2

Dla osób, które chcą biegać regularnie i postawić przed sobą konkretny cel, pomocny będzie Program Treningu Biegowego marki Polar. Jest to opcja skierowana do wszystkich, którzy potrzebują „wirtualnego trenera”, który przeprowadzi użytkownika przez cały etap przygotowań pod konkretny start. Świetną motywacją, która zachęca do regularnych ćwiczeń będzie realny cel, do którego staramy się dążyć każdego dnia. Konkretna data zawodów i upływający czas sprawiają, że mocniej przykładamy się do ćwiczeń i trenujemy regularnie. Program Treningu Biegowego może przygotować użytkownika do biegów na 5 km, 10 km, półmaratonów i maratonów. Program wykorzystuje złożone mechanizmy, dostosowując trening do aktualnego poziomu wytrenowania i daje znać, kiedy należy zwiększyć lub zmniejszyć intensywność treningu. Jest to kolejna ciekawa opcja, która pokazuje, jak należy ćwiczyć, by stopniowo budować formę. Fajna opcja, którą użytkownicy Polar Ignite 2 otrzymują bezpłatnie.

Teraz czas na kilka słów dotyczących wrażeń po testowych biegach. Czy zegarek Polar Ignite 2 obsługuje się komfortowo? Czy jest to sprzęt, który ma kompletny zestaw funkcji dostępnych podczas aktywności – a może tylko wystarczający?

Polar Ignite 2 recenzja

W poprzednich akapitach wypowiadałem się pozytywnie o omawianym dziś sprzęcie, więc dla zachowania równowagi, przejdę do opcji, których mi brakuje. Chodzi mi konkretnie o cztery funkcje.

Bieganie bez możliwości ręcznego zamknięcia okrążenia jest trochę dziwne (uśmiech). Wielokrotnie łapałem się na tym, że chciałem zakończyć dany etap treningu i wykonać jego podsumowanie lub potrzebowałem sprawdzić tylko jedną część treningu i rozdzielić ją od drugiej. Takiej ręcznej możliwości nie oferuje Polar Ignite 2. Ustawić możemy jedynie automatyczne okrążenia, czyli faktycznie otrzymamy na nadgarstku podsumowanie, co z góry określony dystans, np. co 1 km. W aplikacji Polar Flow możemy ustawić dowolny dystans, jednak przez cały trening właśnie po wskazanym dystansie nastąpi automatyczne zapisanie okrążenia. Dość regularnie korzystam z ręcznego zapisu, więc brak tej opcji jest dla mnie mocno odczuwalny.

Kolejne opcje, których nie ma omawiany dziś sprzęt to trening multisportowy, tempo startowe i ZoneLock. Ostatnia służy do łatwiejszego utrzymania intensywności treningu w określonych widełkach. Przykładem może być chęć biegu w trzeciej strefie tętna. Zegarek Ignite 2 nie ma możliwości jej zablokowania po to, by otrzymywać alerty, gdy wyjdziemy poza jej widełki. Z tej opcji również często korzystam i w wielu poprzednich recenzjach o tym wspominałem. To moje największe bolączki, gdy wykorzystuję Polar Ignite 2 podczas treningów biegowych. Podkreślę, że chodzi o moje treningi i styl, w jakim je prowadzę.

Polar Ignite 2 recenzja

Koniec marudzenia, czas na dawkę pozytywnych informacji. Bez wątpienia wszystkie osoby mające na nadgarstku Polar Ignite 2 docenią jego lekkość – sprzęt waży jedynie 37 g, których praktycznie nie czuć na ręce. W tym miejscu wtrącę jeszcze, że zegarek prezentuje się fantastycznie. Szeroki wybór wersji kolorystycznych i mnogość pasków sprawiają, że każdy może wybrać opcję dla siebie. Dużym plusem jest to, że sprzęt nie wygląda jak typowy zegarek fitness. Opcja w kolorystyce szampańsko-złotej z paskiem z kryształkami Swarovskiego to sztos, który będzie odpowiedni na formalne wyjście czy przyjęcie!

Wracając do zalet, które daje się odczuć podczas sportu, zegarek stosuje silne wibracje podczas automatycznego zapisu okrążenia, więc nie umknie nam ta informacja. Mocną stroną jest także bezpłatny dostęp użytkowników Ignite 2 do platformy Polar Flow, gdzie możemy łatwo dostosować profile treningowe pod nasze indywidualne preferencje. Chodzi m.in. o ustawienie widoków danych treningowych, a także inne ustawienia. Polar Flow umożliwia wygodne zarządzanie ulubionymi dyscyplinami sportowymi i utworzenie dla nich indywidualnych widoków danych.

Polar Ignite 2 recenzja

Informacje GPS i pomiar tętna z nadgarstka są ważne, gdy myślimy o poważnym treningu. W pierwszej kolejności przedstawię informacje dotyczące modułu do pomiaru tętna z nadgarstka. W omawianym dziś zegarku jest 9 diod LED (5 emituje zielone światło, a 4 – czerwone), czyli tyle samo, ile w modelach Polar Vantage V i Vantage M. Do wspomnianych dwóch urządzeń należy dodać nowy Polar Vantage M2, który również został oparty na tym samym układzie diod LED.

Polar Ignite 2 recenzja

W czasie testów zegarka Vantage M2 wykonałem jego dokładny test, który polegał na solidnym sprawdzeniu dokładności optycznego pomiaru tętna z nadgarstka. Uzyskane wyniki dały podstawę do stwierdzenia, że moduł z 9 diodami LED działa rzetelnie i oferuje dostęp do dokładnych informacji o tętnie. Wszystkie wnioski dotyczące jakości pomiarów tętna z modułu z 9 diodami LED znajdują się na specjalnie przygotowanej stronie z wykresami tętna – TUTAJ.

Polar Ignite 2 recenzja

Ciekawą opcją zegarka Polar Ignite 2 jest możliwość nadawania informacji o tętnie na żywo. Funkcję możemy wykorzystać m.in. na siłowni, gdy chcemy, żeby nasze tętno było wyświetlane na sprzęcie fitness. Produkty muszą być kompatybilne i współpracować poprzez Bluetooth, ale jest to spore udogodnienie dla osób często zaglądających na sale treningowe.

Polar Ignite 2 pozwala korzystać z opcji: GPS+Glonass, GPS+Galileo, GPS+QZSS. Wszystkie moje treningi zostały zarejestrowane przy użyciu pierwszej z wymienionych możliwości. Uważam, że jest to ustawienie zapewniające dostęp do najbardziej rzetelnych danych o przebytym dystansie i śladzie GPS na mapie.

Przedstawione dalej wnioski opieram na bezpośrednim porównaniu modelu Ignite 2 z droższymi zegarkami Polar Vantage V2 oraz Vantage M2. Podczas kilku testowych sesji zakładałem dwa zegarki, które uruchamiałem jednocześnie. Najczęściej na lewej ręce był Ignite 2, zaś na drugiej VV2 lub VM2. Analizując ich wskazania, mogę stwierdzić, że tempo biegu na Ignite 2 względem droższych modeli jest bardzo podobne. „Bardzo podobne” oznacza, że najczęściej różnica w pomiarach tempa biegu wynosiła ok. 10–15 sek. na kilometr. O taką wartość Ignite 2 różnił się w porównaniu do VV2 lub VM2. Dopowiem, że automatyczne zapisy okrążeń na zegarkach (ustawione co 1000 m) pokazywały bardziej zbliżone wartości – różnica średniego tempa biegu na dystansie 1000 metrów między droższymi zegarkami a Ignite 2 wynosiła najczęściej ok. 3–5 sek.

Polar Ignite 2 recenzja

Co z rejestracją śladu GPS na mapie i pomiarem dystansu? Patrząc na ślady GPS naniesione na mapy z wszystkich treningów, mogę powiedzieć, że pomiar jest dokładny. Przebyty podczas treningu dystans jest bardzo dobrze przeliczany. Różnica między Ignite 2 a modelami Vantage V2 czy Vantage M2, najczęściej na dystansie 10 km nie przekracza 30–40 metrów! Pomiar GPS przebytej trasy działa rzetelnie. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to, że ślad GPS na mapie nie jest oznaczony perfekcyjnie.

Polar Ignite 2 recenzja

Zdarza się czasami, że trasa biegnie równolegle względem faktycznie pokonanej, ale jest przesunięta o 5–10 metrów. Jest też czasami tak, że na długich prostych odcinkach ślad GPS jest delikatnie „postrzępiony”, czyli nie jest idealnie równy. Jednak końcowy pomiar przebytej trasy nie jest przez te przypadki niepoprawnie przeliczany. Wszystko gra, ale do nie tak idealnego oznaczenia trasy na mapach, należy się przyzwyczaić (uśmiech). Chyba, że za jakiś czas zostanie wgrana aktualizacja, która poprawi powyższe. Podkreślę jeszcze raz, że dystans jest przeliczany dobrze.

Polar Ignite 2 recenzja

Czas działania urządzenia na jednym ładowaniu jest niebywale istotny zarówno dla osób, które zamierzają korzystać ze sprzętu w ciągu dnia, jak i sportowców, trenujących przez wiele godzin. Na tym podłożu Polar Ignite 2 nie zawodzi, oferując przyzwoity czas pracy. Urządzenie działa do 4–5 dni w trybie smartwatcha lub do 18–20 godzin treningowych, rejestrując dane GPS i tętno z nadgarstka. Przy tak niskiej masie Ignite 2 są to naprawdę rozsądne osiągi. Wskazane wartości nie są podane przez producenta, a wynikają z moich własnych testów.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że gdy trenujemy dużo, czas działania urządzenia w trybie smartwatcha znacząco się skróci. Przy 4–5 treningach w tygodniu, trwających łącznie ok. 6 godzin, zegarek należy ładować co 3 dni. Nie jest to więc demon żywotności i należy wziąć pod uwagę jego czas działania – tym bardziej, gdy dużo trenujemy. Z drugiej jednak strony, osoby intensywnie trenujące powinny skierować swój wzrok na inny sprzęt, który będzie do nich lepiej dopasowany – z dłuższym czasem pracy i większą liczbą sportowych funkcji. Z zegarka Polar Ignite 2 najbardziej skorzystają osoby, które potrzebują smartwatcha na co dzień. Takie, które chcą żyć zdrowiej i od czasu do czasu trenować, a potrzebują dobrze prezentującego się urządzenia, które nie wygląda jak sprzęt dla sportowców. Ignite 2 jest naprawdę ładny i elegancko wygląda na nadgarstku. Szczególnie dobrze wyglądają wersje damskie z klasycznego lub różowego złota. Podkreślę jeszcze raz – design omawianego dziś zegarka mocno przypadł mi do gustu.

Polar Ignite 2

Nie zamykam jeszcze tematu baterii, ponieważ jest tu coś wartego omówienia. Polar Ignite 2 ma funkcję oszczędzania baterii. Wykorzystuje ona mniejszą częstotliwość zapisu danych GPS i/lub możliwość wyłączenia pomiaru tętna z nadgarstka po to, by wydłużyć czas pracy zegarka nawet do 100 godzin! Oznacza to, że ustawiając częstotliwość zapisu GPS co 60 lub 120 s możemy znacząco wydłużyć czas pracy zegarka. Taka częstotliwość przyda się m.in. podczas pieszych wędrówek, gdzie nie jest potrzebny zapis co 1 s, ponieważ poruszamy się znacznie wolniej. W tym przypadku w zupełności wystarczy zapis co 1 min, który mocno oszczędza baterię. Wszystko zależy od naszych potrzeb, ale jest możliwość zmiany ustawień czasu pracy tego sprzętu.

Polar Ignite 2

Ćwiczenia oddechowe Serene. O tej funkcji zawsze się rozpisuję, ale może nie tym razem (uśmiech). Omawiałem ją wielokrotnie i w tej kwestii nie mam nic do dodania. Głębokie oddychanie to skuteczny sposób na radzenie sobie ze stresem, poprawę odporności i koncentracji. Wtedy, gdy tej ostatniej nam brakuje, wystarczy oddychać według wskazówek Serene, by odzyskać spokój i kontrolę nad własnym umysłem. Rozpędzone myśli spowalniają, szybko bijące, zdenerwowane serce się uspokaja, a roztargnienie zamienia się miejscem ze skupieniem. To jest hit! Wystarczy skoncentrować się na oddychaniu, żeby osiągnąć tak wiele korzyści. Musicie sami spróbować, ja polecam z czystym sumieniem.

Polar Ignite 2 recenzja

Wspomnę jeszcze o tym, że zegarek obsługuje powiadomienia z telefonu, więc bezpośrednio na nadgarstku otrzymamy informacje o nowych wiadomościach, e-mailach, wydarzeniach z kalendarza i innych. Plusem jest również dostęp do danych pogodowych, które są widoczne na ekranie zegarka. Funkcja nie jest nowa – omawiałem ją kilka razy przy okazji poprzednich testów m.in. zegarków Polar Grit X czy Polar Vantage V2. Jest to przydatna opcja, która pozwala szybko sprawdzić pogodę, by lepiej zaplanować aktywność na świeżym powietrzu. Ostatnią funkcją, o której tylko wspomnę, jest możliwość zmiany wyglądu tarczy zegarka – wybrać możemy spośród wielu kolorów tarcz i dopasować ich układ do własnych upodobań.

Ile kosztuje zegarek Polar Ignite 2? Czy jego cena jest odpowiednia, patrząc na jego funkcjonalność?

Polar Ignite 2

W dniu premiery Polar Ignite 2 kosztuje dokładnie 1049 złotych brutto. Biorąc pod uwagę zestaw funkcji, design, jakość, bezawaryjne działanie i kilka naprawdę ciekawych opcji, takich jak ćwiczenia oddechowe Serene, FitSpark czy dostęp do Programu Treningu Biegowego oraz platformy Polar Flow, uważam, że kwota za sprzęt została ustalona na odpowiednim poziomie. Z tym tylko zastrzeżeniem, że jeśli trenujemy dużo, ambitnie i w planach mamy naprawdę „grube” cele treningowe, lepiej będzie wybrać mocniejszy funkcjonalnie sprzęt, np. Polar Vantage M2, Grit X czy Vantage V2.

Co ciekawe, różnica cenowa między Ignite 2 a najnowszym produktem Polar Vantage M2 nie jest tak duża – ok. 300 złotych. Zdaję sobie sprawę, że dla jednych będzie to duża kwota, ale zapewne nie dla wszystkich. Co zyskujemy? Wspomniane wcześniej opcje ZoneLock, trening multisportowy, tempo startowe, okrążenia ręczne, 30 godzin pracy na jednym ładowaniu (podczas aktywności z zamiarem rejestracji GPS i tętna z nadgarstka) czy powrót do punktu startowego. To największe różnice między omawianym dziś sprzętem a mocniej wyposażonym zegarkiem Polar Vantage M2. Każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy funkcje dostępne w Ignite 2 są dla niego wystarczające. Jeśli tak – to szkoda dokładać 300 złotych i lepiej pozostać przy Ignite 2.

Niespodzianka dla naszych czytelników! Specjalny RABAT! Wchodząc na stronę polar.com, zaznaczając zegarek Polar Ignite 2 i przechodząc do koszyka z zamówieniem, można wprowadzić w polu: +Dodaj kod rabatowy, nasze specjalne hasło: BIEGANIEUSKRZYDLA10, które uprawnia do 10-proc. rabatu! Kod już działa!

Wszystko wielkimi literami. Jeśli hasło nie zaskoczy, należy spróbować jeszcze raz, ale nie kopiować hasła a wpisać je ręcznie!

Pamiętajcie jeszcze, że identyczny kod rabatowy obowiązuje na inne zegarki marki Polar, czyli Polar Vantage V2 i wspomniany kilkukrotnie Polar Vantage M2, które również możecie zakupić z upustem dzięki wprowadzeniu hasła BIEGANIEUSKRZYDLA10.

Polar Ignite 2 recenzja

Zakończyłem test zegarka fitness Polar Ignite 2. Jest to dobry sprzęt dla osób, które poszukują rozsądnie wyposażonego zegarka z funkcjami sportowymi do 1000 złotych. W tej cenie otrzymujemy GPS, pomiar tętna z nadgarstka, interesujący design, który sprawia, że sprzęt nie przypomina wyglądem typowego zegarka GPS. Szeroka gama kolorów i pasków oznacza, że sprzęt dopasujemy do naszego indywidualnego stylu. Ponadto warto zwrócić uwagę, że Ignite 2 wspomoże użytkownika podczas pracy nad poprawą kondycji. FitSpark, Nightly Recharge i Program Treningu Biegowego pomogą stopniowo budować formę, planować ćwiczenia i dbać o zdrowe ciało. Ćwiczenia oddechowe Serene zadbają zaś o kondycję psychiczną i umysł, serwując odprężenie i zwiększając koncentrację. Z tym zegarkiem możemy uprawiać przeszło 130 dyscyplin sportowych, które łatwo uda się konfigurować na platformie Polar Flow. Flow to również ogromna baza, która pomieści wszystkie informacje o treningach czy dziennej aktywności. Warto jednak zwrócić uwagę, że Ignite 2 jest „niewiele” tańszym urządzeniem niż Polar Vantage M2, który posiada znacznie więcej opcji treningowych. Na korzyść Ignite 2 na pewno przemawiają jednak lekkość, ciekawy design, świetny wyświetlacz, który bije na głowę żywą kolorystyką i łatwością odczytywania informacji. Jeśli pojawiły się jakieś wątpliwości lub pytania, dajcie znać w komentarzach.

Polecam jeszcze TO wideo! 🙂

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Tomass pisze:

    Kamil, uwielbiam Twoje recenzje. Dzięki za to co robisz!!!!!

  2. Ela pisze:

    dziękuję , super recenzje , zastanawiam się nad kwestią zakończenia treningu jeśli nie możesz przerwać okrążenia to jak zakończyć trening przyciskiem czy inaczej. Dla mnie ważne czy jest alarm dżwiękowy , czy zegarek wydaje dźwięk tak jak garminy . Miałam garmina 645 music i szukam czegoś podobnego ale bardziej kobiecego eleganckiego ale też sportowego . Nie potrzebuje muzyki w zegarku i płacenia nim , zależy mi na dobrym wyświetlaczu . Z recenzji wynika ,że nie ma alertów przy przekroczeniu strefy tętna raczej słabo . Kamilu co byś mi polecił niekoniecznie polar może też być garmin coś porównywalnego do 645 super zegarek ale szukam bardziej kobiecego.

  3. Olga pisze:

    A co z liczeniem kroków? Dopiero zaczynam swoją przygodę z Polarem Ignite 2 ale żadne urządzenie, a miałam dużo mniej zaawansowane opaski nie zliczala mi tak szalenie szybko krokow, wg mnie mocno przeklamane, nawet o 50%

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Marszobiegi przynoszą liczne korzyści. Jak zacząć?

Marszobiegi to ćwiczenia, które zaleca się osobom początkującym z nie tak dużą nadwagą. Jeden marszobieg składa się z zestawów – bieg i marsz, np. 1 min biegu, 2 min marszu, 1 min biegu, 2 min marszu itd. W praktyce marszobieg nie jest tak bardzo obciążający dla układu ruchu i mięśni, jak bieg bez zatrzymania, nawet o niskiej intensywności. (więcej…)