Półmaraton Warszawski 2024: w weekend duże utrudnienia w ruchu

polecane

Półmaraton Warszawski 2024: w weekend duże utrudnienia w ruchu

Tomasz Wołoćko
21 marca, 2024
Aktualności

Już w weekend (23 i 24 marca) wystartuje największy bieg stolicy 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Wraz z towarzyszącym New Balance Biegiem na Piątkę będą to wydarzenia, które zgromadzą około 20 tys. zawodników. Sumując jeszcze kibiców, będzie to ogromne sportowe widowisko. Półmaratończycy rozpoczną zmagania o godzinie 11:00 z mostu Poniatowskiego. Wcześniej, o godz. 9:30 ruszą zawodnicy biegu na 5 kilometrów. Mieszkańcy i turyści powinni przygotować się na liczne zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Gdzie będą największe utrudnienia w ruchu? Jaka jest trasa biegu? 

Półmaraton Warszawski 2024 utrudnienia w ruchu

Zawodnicy biorący udział w 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski pobiegną alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego, żeby dotrzeć do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym zawodnicy pobiegną na drugą stronę Wisły. Finiszować będą na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion. Start biegu zaplanowano na godzinę 11:00.

Kliknij i pobierz większy plik z trasą półmaratonu.

Zawodnicy biorący udział w biegu towarzyszącym półmaratonowi ruszą nieco inną trasą. Wystartują na moście Poniatowskiego, w stronę ronda De Gaulle’a, później zrobią nawrotkę za „palmą” i przekroczą Wisłę. Zbiegną, miną PKP Stadion, skręcą w Zamoyskiego i będą kończyć zmagania mając przed sobą piękny widok – PGE Narodowy. W czasie biegu zawodnicy zobaczą najpiękniejsze plenery stolicy. Start biegu zaplanowano na godz. 9:30, czyli zawodnicy wybiegną na ulice Warszawy przed biegiem głównym. Już wtedy należy liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Weekendowe utrudnienia w ruchu potrwają do późnego popołudnia. W sobotę 23 marca zawodnicy będą odbierać pakiety startowe, a trasa będzie już przygotowywana do zawodów. W niedzielę 24 marca trasy biegów zostaną zabezpieczone znacznie wcześniej przed wystrzałem startera sygnalizującym rozpoczęcie zmagań biegaczy. 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Biegiem Na Piątkę, cieszy się ogromną popularnością. Na liście startowej biegu głównego jest już 14 tysięcy nazwisk biegaczy i biegaczek, a do towarzyszącego zgłosiło się 5 tysięcy chętnych.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Na liście startowej znajduje się prawie sześćdziesiąt nazwisk, a w śród nich: Mateusz Kaczor z życiówką w półmaratonie 1:03:31 oraz Monika Jackiewicz (PB: 1:10:39), walczącą o kwalifikacje na półmaraton na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Rzymie. – Moja forma jest stabilna, po maratonie podtrzymuję ją, chcę poprawiać swoje wyniki. W tamtym roku byłem bardziej wyeksploatowany, ale nie bałem się ruszyć. W zeszłym roku dobiegłem jako pierwszy z Polaków i jako pierwszy Europejczyk. – mówi Mateusz Kaczor, pretendent do tytułu mistrza Polski w półmaratonie. Trasa Półmaraton Warszawski sprzyja szybkiemu bieganiu. Utrudnienia w ruchu drogowym, Warszawa. 

niedziela, 24 marca 2024

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Więcej informacji o biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Utrudnienia w ruchu i informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o utrudnieniach w ruchu, trasie półmaratonu i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów /

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Moving Comfort czyli staniki sportowe do biegania – recenzja

Specjalnie dla Pań przetestowaliśmy staniki sportowe firmy Moving Comfort, a konkretnie modele Urban X-Over, Uplift Crossback i Rebound Racer. Wszystkie trzy staniki sportowe rozłożyliśmy na czynniki pierwsze. Zobacz, co z tego wynikło.  (więcej…)