trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024
Znamy NOWĄ TRASĘ 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

polecane

Znamy NOWĄ TRASĘ 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Tomasz Wołoćko
18 lutego, 2024
Biegi

Znamy trasy 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. Organizator biegu, Fundacja „Maraton Warszawski”, zadbał o sportowy, ale i malowniczy profil wszystkich rozgrywanych biegów. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego, które zapełnią się tego dnia tysiącami biegaczy. W tym roku marzenia uczestników o poprawieniu własnej życiówki, a zawodowców o biciu rekordu Polski, stają się bliskie spełnieniu. Wiosna startuje w Warszawie już 24 marca o 11:00.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Startujemy z mostu Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na błoniach PGE Narodowego, biegnąc w stronę stadionu.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

– Zawsze staraliśmy się dbać o aspekt sportowy półmaratonu, oferując uczestnikom biegu możliwość startu na szybkiej i atrakcyjnej sportowo trasie. Zeszłoroczne świetne wyniki dowodzą, że w Warszawie można biegać naprawdę szybko- i nie inaczej będzie w tym roku. Ograniczyliśmy do minimum liczbę podbiegów i zakrętów, nie zapominając rzecz jasna o walorach turystycznych. Zarówno uczestnicy mistrzostw Polski, jak i pozostałych kilkanaście tysięcy biegaczy, będą mogli po raz kolejny przywitać wiosnę na sportowo. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

„Piątka” na wiosenny rozruch! W ramach imprezy możemy wziąć również udział w towarzyszącym New Balance Biegu na Piątkę. Widowiskowa trasa poprowadzi mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle’a, wokół palmy i z powrotem przez Wisłę w kierunku PGE Narodowego. W czasie biegu uczestnicy obejrzą najpiękniejsze plenery stolicy!
– New Balance Bieg na Piątkę jest atrakcyjną alternatywą dla zawodników, którzy tego dnia nie startują w półmaratonie. To wymarzona okazja do ścigania się i walki o życiówkę, ale i do debiutu ulicznego. – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Zapisz się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę cały czas trwają. Do tej pory na oba dystanse zapisało się blisko 12 tysięcy osób. Biegi wystartują ulicami stolicy 24 marca.
Fundacja „Maraton Warszawski” prowadzi również biegową akcję charytatywną #BiegamDobrze.

W jej ramach możesz zdobyć numer startowy, pomagając potrzebującym. Więcej o inicjatywie znajdziesz na: https://biegamdobrze.pl

Więcej informacji o nadchodzącym biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Zapisz się już teraz: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Training Load Pro. Jaki z tej funkcji jest pożytek?

Polar Training Load Pro ma na celu informowanie sportowców o tym, jak zakończona sesja wpłynęła na ich organizm. Stąd jest już krótka droga do uzyskania ciekawych danych obrazujących proporcję pomiędzy intensywnością treningów a odpoczynkiem. Na jakim poziomie trenujemy? Czy jest to utrzymanie formy, może progres czy niepożądany regres? Nowa funkcja fińskich specjalistów od tętna powie nam o tym! (więcej…)