SHOES-TE: pogromca grzybów i bakterii do obuwia

polecane

SHOES-TE: pogromca grzybów i bakterii do obuwia

Kamil Nowak
1 listopada, 2016
Recenzje

Jeśli masz problem z nieprzyjemnym zapachem obuwia, to warto zaopatrzyć się w produkt, który go zwalczy. SHOES-TE, bo o nim mowa, to polski środek powstały z potrzeb dnia codziennego. Dobry zarówno do szpilek, jak i butów sportowych. W czym tkwi tajemnica jego unikalności i czy faktycznie jest lepszy od pozostałych. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

SHOES-TE

W niniejszym artykule pochylimy się nad sprawą nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się między innymi z naszych butów. Problem stary jak świat, na pewno nie najcięższej kategorii, ale wywołujący emocje. Przykładem tego może być sytuacja z 2008 roku, jaka miała miejsce w województwie zachodniopomorskim. Wtedy to cuchnące stopy najpierw zatruły, by w końcu zabić miłość dwojga ludzi. Mężczyzna z trudem znosił wieczne pretensje kochanki, że śmierdzą mu nogi, w konsekwencji czego udusił ją poduszką. Historia niewiarygodna, a jednak prawdziwa. Jak się okazuje, na pozór błahe problemy mogą urosnąć do niebotycznych rozmiarów i rodzić wielkie konsekwencje. Na szczęście takie przypadki jak powyższa historia mają miejsce sporadycznie. Niemiła woń to jednak problem dokuczliwy, wstydliwy i posiadający drugie dno, bo zapach to objaw większego zmartwienia. Najczęściej swąd wprawia w uczucie dyskomfortu, ogranicza życie towarzyskie, ale przede wszystkim jest symptomem problemów zdrowotnych, jak na przykład rozwijającej się grzybicy. Jak sobie z tym poradzić – wszystko w artykule.

Na łamach różnego rodzaju poradników czy stronach internetowych odnaleźć można mnóstwo porad dotyczących szybkich i łatwych sposobów pozbycia się dokuczliwego zapachu obuwia. Radzi się stosowanie wkładek do butów z naturalnych materiałów, prania w pralce przy użyciu chemikaliów, zamrażania czy nawet posypywanie ich wnętrza sodą oczyszczoną. O ile takie praktyki mogą nam dopomóc, to nie gwarantują długotrwałego efektu, a mogą wręcz uszkodzić lub zniszczyć strukturę buta. Zamiast czarować, lepiej sprawdzić co jest powodem tych trudności i walczyć z pomysłem.

Jak skutecznie uporać się z potem i nieprzyjemnym zapachem?

SHOES-TE

Żeby skutecznie uporać się z problemem, trzeba wpierw poznać jego przyczyny. I tym tropem idąc dowiadujemy się, że sprawcami zamieszania są namnażające się bakterie i grzyby. Stopa to część ciała, na której umiejscowionych jest około 600 gruczołów potowych na 1cm2 (są one jednak nierównomiernie rozlokowane), gdy w porównaniu na udzie jest ich 6 razy mniej. Sam ten fakt dowodzi już, iż jest to część ciała wyjątkowo podatna na zawilgocenia. W sytuacji, kiedy wysiłek jest wzmożony, panuje wysoka temperatura otoczenia, gruczoły zaczynają intensywniej pracować i wytwarzają pot, którego celem jest utrzymanie prawidłowej ciepłoty. Ponadto, u niektórych osób potliwość może być znacznie większa niż u przeciętnego człowieka z uwagi na schorzenia, przyjmowanie niektórych leków, uwarunkowania genetyczne lub ze względu na spożywane pokarmy (np. pikantne jedzenie). Pot sam w sobie jest bezwonny, neutralny. W jego skład wchodzi głównie woda, sole, związki mineralne, tłuszcze i mocznik. Organiczna kompozycja sprawia, iż jest on doskonałą pożywką dla bakterii. Dopiero za sprawą dokonywanych przez nie przemian pojawia się nieprzyjemny zapach. Ponadto w bucie panuje swego rodzaju mikroklimat – wysoka temperatura i wilgotność sprzyjające pojawieniu się również grzybów.

Na pomoc SHOES-TE

Shoes-Te

Utrzymanie higieny stóp jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również dla zachowania zdrowia. Dlatego też stosujemy dezodoranty, kremy i maści, ale by chronić je w pełni, należy także zadbać o ich wierzchnie okrycie. W tym dopomoże nam rewelacyjny produkt o nazwie SHOES-TE. Rewelacyjny, bowiem jest skuteczny i łatwy do zastosowania. Eliminuje on przyczyny nieprzyjemnej woni, a nie tylko je maskuje. Jest to bardzo ważne, albowiem będąc osobami energicznymi poświęcamy się naszym pasjom, aktywności fizycznej, życiu zawodowemu, pożytkujemy czas z rodziną lub przyjaciółmi i nie ma w tym wszystkim miejsca na sporządzanie tajemnych mikstur czy borykanie się z nawracającymi grzybicami. Potrzebujemy czegoś, co zadziała bez zbędnych ceremoniałów i taka pomoc jest na wyciągnięcie ręki.

Pomysł na SHOES-TE

SHOES-TE

Okoliczności powstania SHOES-TE są banalne, ponieważ produkt wymyślony został z potrzeby aktywnej rodziny, która wypowiedziała wojnę „smrodkowi”. Dom aktywnych dorosłych i nie mniej ruchliwych dzieci to miejsce, gdzie pojawia się mnóstwo różnego rodzaju butów, od specjalistycznych np. do biegania po te, codziennego użytku. Jak stwierdził pomysłodawca, zapachy potrafiły czasem zwalać z nóg. Potrzeba od zawsze jest matką wynalazków, stąd też pojawił się SHOES-TE. Oczywiście, przy współpracy z kreatywnym naukowcem. Dodamy w tym miejscu, że środek został przebadany i spełnia wszelkie europejskie normy. Produkowany w Polsce.

Bezpieczna kompozycja składników

Shoes-Te

SHOES-TE zawiera w sobie optymalną kompozycję alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego oraz wody utlenionej jako substancji czynnych. Wszystkie te związki posiadają właściwości antyseptyczne, powszechnie znane od lat, ale odparowują z buta po pewnym czasie, dlatego jako dodatkowe zapobieżenie rozwojowi grzybów i bakterii zastosowano azotan srebra. Użyte razem tworzą poczwórną barierę dla mikroustrojów. Azotan srebra długo utrzymuje się na wewnętrznych powierzchniach buta przeciwdziałając rozwojowi grzybów i bakterii, które mogłyby przetrwać kontakt z lotnymi substancjami czynnymi. Dzięki temu swąd wyeliminowany zostanie nie tylko w momencie zastosowania preparatu, ale but pozostanie świeży na drugi dzień, do momentu jego kolejnego założenia, kiedy noga dostarczy nowych mikrobów i kolejną porcję potu.

Idealny dla butów do biegania

SHOES-TE

W recenzji posługujemy się odniesieniem, iż preparat ma zastosowanie do butów biegowych, treningowych. Prawda jest jednak taka, iż spektrum jego działania jest dużo szersze, ponieważ można go używać zarówno do butów sportowych jak i codziennego użytku, butów specjalistycznych, wnętrza kasków, odzieży motocyklowej, ochraniaczy, kombinezonów czy stabilizatorów. Jest on przeznaczony do wszystkich tych miejsc, gdzie łatwo namnażają się grzyby i bakterie. Przebadany skład gwarantuje zaś, iż produkt jest bezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla zachowania walorów oraz właściwości rzeczy, na których go stosujemy.

Sposób stosowania i czas działania

Shoes-Te

SHOES-TE to mieszanina kilku substancji w postaci płynnej (aerozol). Jest to najbardziej wygodny sposób, w jaki można by preparat użyć. Taka forma umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc i zakamarków butów. Wystarczy spryskać buty od wewnątrz, aż będą lekko wilgotne, następnie pozostawić do wyschnięcia. I gotowe. Jeśli istnieje możliwość wyjęcia wkładek, należy to zrobić, aby dotrzeć do każdego zakątka w bucie, gdzie mogłyby schować się mikroby. Środkiem spryskujemy wtedy zarówno wkładki, jak i wnętrze buta do biegania. Nie należy go stosować na ciało, ponieważ nie jest on przeznaczony do stosowania na ciało. Właściwości bakterio i grzybobójcze SHOES-TE utrzymują się co najmniej 48 godzin. Sugeruje się jednak jego stosowanie po każdorazowym użyciu obuwia.

SHOES-TE

Preparat posiada alkoholowy zapach, nie został wzbogacony o żadne substancje zapachowe. Mimo tego jego woń nie jest ani na tyle silna, ani na tyle nieprzyjemna by mogła odstraszać. Po pewnym czasie nie czuć go już w ogóle. Nie trzeba zatem wychodzić na zewnątrz lub otwierać okien by móc go zastosować. Co ważne SHOES-TE jest bezbarwny, więc nie pozostawia jakichkolwiek smug ani śladów.

Opakowanie SHOES-TE to buteleczka o pojemności 50 ml z atomizerem ułatwiającym precyzyjne dozowanie produktu. Psikamy dokładnie tam, gdzie chcemy i taką ilość specyfiku, która faktycznie jest niezbędna dla prawidłowego działania środka. Ponadto nie za duża wielkość pojemniczka sprawia, iż produkt można bez problemu wszędzie ze sobą zabrać – do pracy, na wycieczkę biegową czy na jakiekolwiek inne wyjście. Wrzucony do plecaka czy torebki nie zajmuje wiele miejsca. Jest to o tyle istotne, gdy mamy zamiar korzystać także z wypożyczonego sprzętu, na przykład butów narciarskich. Sami jesteśmy w stanie zapewnić sobie ochronę przed niechcianym zarażeniem się.

Etykieta wykonana jest w estetyczny sposób, utrzymana w żywej kolorystyce. Przeplatanie się barwy jasnej zieleni z ciemną sprawia, iż opakowanie jest zauważalne i nie powinno zagubić się pomiędzy drobiazgami, na przykład w torbie. Ponadto nalepka zawiera wszelkie niezbędne informacje do powzięcia wiedzy o produkcie, to jest o jego przeznaczeniu, właściwościach, zastosowaniu, sposobie użycia, czy składzie ilościowym poszczególnych substancji.

Cena i dostępność

SHOES-TE

Sugerowana cena za sztukę to 29 złotych – zważywszy na fakt wysokiej skuteczności i wydajności preparatu nie jest ona wygórowana. Używając środka róbmy to jednak z głową. Wystarczy kilka razy prysnąć preparatem by uzyskać biobójczy rezultat. Sęk w tym, by stosować go równomiernie po całym wnętrzu buta, a nie „zapsikać” do całkowitego zamoczenia. Produkt dostępny jest w sklepach internetowych.

Spray’u SHOES-TE używamy od dłuższego czasu. Zdążyliśmy go co najmniej kilkadziesiąt razy zastosować, by sprawdzić, czy faktycznie działa. A więc, buty do pracy, buty do biegania, sportowe codziennego użytku na przykład trampki, kalosze – wszędzie tam przeszedł on swoją próbę. Wykorzystywany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Po pierwszym razie efekty są już zauważalne. Po odparowaniu alkoholowego zapachu nieprzyjemna woń buta zostaje zneutralizowana. Stosowany systematycznie sprawia, iż pomimo wielogodzinnego noszenia obuwia, po jego ściągnięciu nie roznosi się specyficzny swąd. Dla nas rewelacja.

Preparat SHOES-TE jest niepowtarzalny, ponieważ na rynku nie ma wielu gotowych środków zwalczających grzyby i bakterie stosowanych do obuwia. O ile kremów i różnego rodzaju maści do stóp jest sporo, o tyle mikstur do butów już nie, a tylko jednoczesna pielęgnacja zapewni pełną i długotrwałą ochronę. Żeby sprawdzić dlaczego SHOES-TE jest lepszy od pozostałych tego typu specyfików porównaliśmy jego skład z innymi dostępnymi na rynku. Niestety większość spray’ów „na brzydkie zapachy do obuwia” to tylko odświeżacze, a więc nie usuwają podstawowego problemu, a w przypadku pozostałych budowa opiera się głównie na jednej substancji czynnej (na przykład jonach srebra). Taka pielęgnacja może niestety być niewystarczająca.

Podsumowanie

Shoes-Te

Preparat SHOES-TE oceniamy wysoko, ponieważ jest skuteczny oraz szybko i długotrwale działa. Do tej pory nie było na naszym rynku produktu, który byłby równie efektywny jak SHOES-TE. Cel ten spełniono dzięki jednoczesnemu zastosowaniu trzech substancji czynnych. Co więcej SHOES-TE zawiera także azotan srebra jako związek wspomagający. Tak dobrany skład to wszechstronność działania, której brakuje innym dostępnym produktom. Środek eliminuje przykry zapach, ale nie poprzez jego chwilowe maskowanie, a faktyczne pozbycie się przyczyn. Można pokusić się o stwierdzenie, iż ma właściwości prozdrowotne, bowiem niszczy bakterie i grzyby, przeciwdziałając namnażaniu się nowych. Dla zachowania zdrowia i estetycznego wyglądu walor bezcenny. Nie doszukaliśmy się znaczących negatywów. Za mały minus uznajemy zapach produktu (alkoholowy), jednak jak wspomnieliśmy w recenzji jest on akceptowalny. SHOES-TE jest środkiem do butów eliminującym brzydkie zapachy, rzeczywiście wypełniającym swoją rolę. W naszej ocenie godny polecenia.

Artykuł sponsorowany

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Paweł pisze:

    Świetnym środkiem jest również srebro koloidalne w areozolu Eco World Poland., Używamy je z powodzeniem już od kilku lat. Ma tę niewątpliwą zaletę, że jest bezzapachowe i można je również rozpylać na stopy czy inne części ciała. Używaliśmy wcześniej również antybakteryjny olejek z drzewa herbacianego, ale ten ma specyficzny dość ostry zapach i trzeba go było rozcieńczać.

  2. marta pisze:

    Shoes-Te jest faktycznie świetny; stosuję go już od roku do bardzo eksploatowanych butów dorastających synów (zarówno codziennych, „wyjściowych”, jak i sportowych), męża i swoich – jestem naprawdę zadowolona z efektów 😉

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Moving Comfort czyli staniki sportowe – końcowa ocena

Druga część testu staników sportowych firmy Moving Comfort. Skupimy się tutaj na recenzji stanika Rebound Racer oraz podsumowaniu całego testu, który dotyczył również modeli Urban X-Over i Uplift Crossback. Jak wypadły staniki sportowe w naszym teście i czy faktycznie są takie rewelacyjne? Odpowiedzi poniżej.  (więcej…)