Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski
Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! ZNAMY CAŁĄ TRASĘ!

polecane

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! ZNAMY CAŁĄ TRASĘ!

Tomasz Wołoćko
21 marca, 2024
Biegi

Znamy trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz trasę New Balance Biegu na Piątkę, czyli dwóch biegów, które startują już w najbliższy weekend (23 i 24 marca). Rekordowa frekwencja powala, ponieważ listy startowe wypełnione są 20 tys. nazwisk biegaczy i biegaczek, którzy chcą zmierzyć się z własnymi słabościami i przebiec krótszy lub dłuższy dystans. W niedzielę 24 marca rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Po 10 latach meta półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowego. Start półmaratonu zaplanowano na godz. 11:00. Na krótszy New Balance Bieg na Piątkę zawodnicy wyruszą o godz. 9:30. Planowane są duże utrudnienia w ruchu. Jak jest trasa biegu? Jakie ulice będą zablokowane lub czasowo zamknięte? 

Trasa 18. Półmaraton Warszawski jest już znana. W ramach imprezy rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie. 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie biegiem szybkim. Zawodnicy startują z mostu Poniatowskiego. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego docieramy do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym przebiegamy na drugą stronę Wisły. Finiszować będziemy na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion.

Duży plik z trasą jest do pobrania tutaj. 

Program imprezy
piątek, 22 marca 2024

Pałac Kultury i Nauki, wejście od ul. Marszałkowskiej

14:00-20:00 – Biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
14:00-20:00 – Expo Sport&Fitness

sobota, 23 marca 2024
Pałac Kultury i Nauki, wejście od ul. Marszałkowskiej

10:00-20:00 – Biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
10:00-20:00 – Expo Sport&Fitness

niedziela, 24 marca 2024
START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

fot. Jan Nyka 

W związku z organizacją 18.Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Według najnowszych informacji od organizatorów, Półmaraton Warszawski odbędzie się na wyjątkowej trasie, zapewniającej uczestnikom niezapomniane widoki i wyzwania. Start biegów odbędzie się na moście Poniatowskiego przy PGE Narodowym, gdzie biegacze wyruszą w kierunku Stadionu Narodowego. Przemierzając malownicze ulice stolicy, uczestnicy pokonają podczas półmaratonu dystans ponad 21 kilometrów, zaś zawodnicy na krótszym dystansie – 5 kilometrów. Meta obu biegów znajduje się na błoniach PGE Narodowy.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Ze względu na trasę i konieczność zapewnienia zawodnikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, wiele ulic będzie zamkniętych lub czasowo zamkniętych. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się wzdłuż trasy biegów. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wyrozumiałość i zwracanie uwagi na komunikaty dotyczące zamkniętych ulic i objazdów. W celu uniknięcia korków i opóźnień, zaleca się planowanie alternatywnych tras podróży w dniu imprezy.

Medal 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski 2024 to nie tylko wyjątkowe wydarzenie sportowe, ale również okazja do integracji społeczności biegowej i miłośników sportu. Dzięki wsparciu mieszkańców i organizatorów, biegacze będą mogli cieszyć się przebiegiem trasy, a kibice – wspierając swoich ulubionych zawodników – uczynią z tego dnia niezapomniane wydarzenie sportowe.

Nadchodzi wielkie wydarzenie dla miłośników biegania w stolicy – 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz trasę New Balance Biegu na Piątkę. Tegoroczna edycja obiecuje jeszcze więcej ekscytacji i wyjątkowych momentów dla uczestników oraz kibiców. Jednakże rozegranie dwóch dużych biegów na ulicach Warszawy wpłynie na ruch drogowy w okolicach wyznaczonych obszarów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i płynności przebiegu imprezy, warto zapoznać się z nowymi trasami i ewentualnymi utrudnieniami.

Więcej informacji o nadchodzącym biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o utrudnieniach w ruchu, trasie półmaratonu i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ fot. Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skarpety do biegania. Czy wiesz, jak ważne są w treningu?

Bawełniane lubią się zsuwać, długo schną, ocierają skórę i przysparzają problemów. Syntetyczne są trwalsze, doskonale leżą na stopie, wpływają na wysoki komfort w czasie treningu, a także błyskawicznie odprowadzają wilgoć i ciepło. Skarpety - bo o nich będzie dzisiejszy materiał - mogą stać się atutem lub ograniczeniem na stopach sportowców. Dlaczego warto wybierać tylko te produkty, który zaprojektowano jako skarpety do biegania? Czym różnią się od bawełnianych odpowiedników? (więcej…)