5 produktów dla biegaczy
5 produktów, które zainteresują osoby aktywne fizycznie

polecane

5 produktów, które zainteresują osoby aktywne fizycznie

Redakcja
27 stycznia, 2020
Poradniki

Czy trenujesz na wysokich obrotach i potrzebujesz sprawdzonego sposobu na regenerację? Czy chcesz zabezpieczyć buty do biegania i odzież przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi? Przedstawiamy 5 praktycznych produktów, które odmienią życie sportowca na lepsze.

5 produktów dla biegaczy

Sport jest wymagający zarówno dla osoby aktywnej fizycznej, jak i dla jej ekwipunku. Utrzymanie regularnych treningów, zwracanie uwagi na dietę, zachowanie odpowiedniego poziomu odpoczynku, dobór stosownego asortymentu, który pozwoli uczynić trening bardziej komfortowym – to tylko kilka małych, ale istotnych elementów składających się na ogólny sukces sportowca. Gdyby usiąść i zacząć wymieniać wszystkie kwestie, nad którymi powinien zapanować ambitny sportowiec, to już po chwili taka lista zajmowałaby kilkanaście zapisanych stron w formacie A4. Zapewne i stworzona w ten sposób lista nie ujęłaby wszystkich czynności czy elementów, o które powinien zatroszczyć się pasjonat aktywności fizycznej.

Na szczęście na rynku dostępne są specjalnie przygotowane produkty dla sportowców, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Przygotowaliśmy 5 ciekawych i praktycznych produktów, które warto posiadać pod ręką.

Regeneracja po bieganiu kąpiele

Pierwszym produktem jest sól kąpielowa chlorek magnezu distripark.com. Utrzymanie odpowiedniego poziomu magnezu w organizmie jest niezwykle istotne, aby zachować dobry stan zdrowia. Kąpiel z wykorzystaniem chlorku magnezu to zewnętrzny zabieg, który wpływa na skórę, błony śluzowe, ale pośrednio także na cały organizm. Zabieg ten można przyrównać do leczniczych kąpieli w sanatorium uzdrowiskowym, z taką różnicą, że przygotowanie kąpieli w domu jest wielokrotnie tańsze. Kąpiele przyspieszają regenerację, zmniejszają napięcie mięśniowe, redukują zmęczenie i skurcze mięśni. Kąpiel świetnie regeneruje ciało, odświeża skórę, która po zabiegu jest miękka jak po użyciu balsamu. Skóra jest nawilżona, ciało odprężone a umysł wolny od problemów. Tak przygotowani i wypoczęci będziemy gotowi na kolejne, sportowe wyzwania.

5 produktów dla biegaczy

Drugim produktem jest impregnat do zabezpieczania obuwia sportowego – TopMeister Sport. Każdy sportowiec przeznacza duże środki finansowe na zakup butów do biegania. Poszukiwane są takie buty, które zapewniają komfort użytkowania, są praktyczne, czyli amortyzują twarde nawierzchnie czy pozwalają na dalekie bieganie bez przykrych konsekwencji dla skóry stóp. Buty do biegania są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sportowca. Odgrywają istotną rolę, więc warto o nie zadbać. TopMeister Sport to innowacyjny produkt, który zapewnia butom sportowym długotrwałą i skuteczną ochronę przed wilgocią i brudem. Stosowanie impregnatu przedłuża także żywotność i kolor impregnowanego materiału. Materiał nie zmieni faktury, ani wyglądu. Buty są zabezpieczone przed przemakaniem w deszczowe i śnieżne dni, co można docenić podczas długich treningów, w trakcie których nie zmniejsza się komfort biegu przez mokrą cholewkę wewnątrz butów. Świetny produkt do stosowania przez cały rok.

5 produktów dla biegaczy

Trzecim środkiem jest antybakteryjny dezodorant do obuwia sportowego – TopMeister Sport. Jest to fantastyczny spray skutecznie usuwający i neutralizujący nieprzyjemne zapachy z obuwia. Nie jest tajemnicą, że nawet najdroższe buty do biegania już po kilku treningach gromadzą przykry zapach. O ile wyglądają jeszcze na niezniszczone przez mocne treningi, to już mocny zapach daje o sobie znać. W takich sytuacjach wkracza do akcji antybakteryjny dezodorant. Posiada cenne zawartości roślinnych związków antyzapachowych, które usuwają zapachy natychmiast po zastosowaniu. Dezodorant zawiera jony srebra, które zapewniają długotrwałą ochronę obuwia przed powstawaniem jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów. Produkt nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji, jak i również nie powoduje alergii, jest neutralny dla zdrowia ludzi i zwierząt. TopMeister Sport antybakteryjny dezodorant do obuwia można z powodzeniem stosować w obuwiu narciarskim, codziennym jak i również w łyżwach czy rolkach.

5 produktów dla biegaczy

Impregnat do zabezpieczania ubrań sportowych z nanopowłoką – TopMeister Sport przyda się, gdy czekać nas będzie trening przy kapryśnej pogodzie. Produkt służy do impregnacji odzieży treningowej, która po tym zabiegu staje się odporna na wodę, wilgoć, śnieg czy przywieranie błota lub brudu. Środek zabezpiecza ubrania w czasie deszczu i podczas zimy. Chronione jest każde pojedyncze włókno, dzięki czemu działa niezwykle skutecznie. Zastosowana powłoka przedłuża żywotność i barwę materiału. TopMeister Sport jest paroprzepuszczalny, co oznacza, że zabezpieczony materiał zachowuje oddychające właściwości. Impregnacja odzieży jest bardzo prosta i skuteczna. Produkt zabezpiecza ubrania nawet na 6 miesięcy.

powłoka ceramiczna do ram rowerowych

Jeśli jesteś biegaczem, ale czasami wybierasz się na rowerowe wojaże, to warto sięgnąć po środki zabezpieczające ramę. Sól do kąpieli przyda się po męczącej jeździe, antybakteryjny spray pozbędzie się przykrego zapachu z butów, zaś impregnat do odzieży zabezpieczy tkaninę przed deszczem czy inną wilgocią. Uzupełnieniem takiego zestawu praktycznych środków będzie powłoka ceramiczna do ram rowerowych – TopMeister Sport. Jest to specjalistyczna powłoka ceramiczna na rowery do ochrony karbonu, lakieru matowego i z połyskiem. Polecana do rowerów górskich. Preparat na zabezpieczanej powierzchni tworzy powłokę o twardości 10H. Ponadto uszlachetnia lakier, pogłębia jego kolor, sprawia że tak zabezpieczona powierzchnia jest odporna na promieniowanie UV i mikrozarysowania. Dzięki powłoce czyszczenie jest także znacznie prostsze.

Artykuł powstał we współpracy z marką distripark.com

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin Venu 2. Najlepszy na rynku AMOLED? TEST

Każdy smartwatch powinien mieć tak działający ekran, jaki ma Garmin Venu 2. Sprzęt niemal czyta mi w myślach i podświetla się, kiedy tego chcę. Ponadto dzięki żywym kolorom, dobrej prezentacji danych i płynnemu przewijaniu menu doświadczam prawdziwego komfortu obsługi i podczas każdego treningu cieszę się, że go mam. Czy jest to jednak sprzęt bez wad? Czy jest to smartwatch dla osób mocno zaangażowanych w sport czy tylko dla trenujących od czasu do czasu? (więcej…)