Polar Unite
Polar Unite – bardziej świadome, zdrowsze życie?+KONKURS

polecane

Polar Unite – bardziej świadome, zdrowsze życie?+KONKURS

Kamil Nowak
21 września, 2020
Recenzje

Czy chcesz być zdrowszy? Czy chcesz być bardziej wysportowany, atrakcyjny i pewny siebie? Zdecydowana większość ludzi odpowie bez dłuższego namysłu, że tak. Dokładnie tacy chcemy być. Uroda i śmiałość są nam potrzebne, żeby czuć się lepiej. Co wspólnego z tymi kwestiami ma najtańszy w ofercie fińskiego producenta zegarek Polar Unite? Przygotujcie się również na ciekawy konkurs, w którym będzie można wygrać nowy egzemplarz Unite! 

Polar Unite opinie

Zachowanie równowagi w dzisiejszym świecie jest coraz trudniejsze. Przybywa pracy i obowiązków, na sen jest coraz mniej czasu, a przygotowanie jedzenia w domowym zaciszu i w spokoju, aby cieszyć się z gotowania, zamieniliśmy na zjedzenie czegoś na szybko na mieście. Z aktywnością fizyczną jest podobnie, czyli poświęcamy jej zbyt mało czasu spychając nasze zdrowie na dalszy plan. Jak powiedzieć własnemu szefowi, że potrzebujemy chwili relaksu i w tym czasie wykonamy ćwiczenia oddechowe; albo że chcemy wyjść z biura i pójść na krótki spacer pobudzający krążenie krwi lub musimy podjechać do domu po dietetyczny obiad, który zapomnieliśmy zabrać z lodówki, a w okolicy gdzie pracujemy jest tylko śmieciowe jedzenie? Świat obowiązków służbowych nie sprzyja zdrowiu człowieka.

Część przykładów nie dotyczy bezpośrednio dzisiejszego tematu, który będzie się koncentrować na testowaniu zegarka Polar Unite, ale wchodzą one w skład szerszego pojęcia jakim jest bardziej świadome i zdrowsze życie. Zakładam bowiem, że ktoś kto zaglądnął do tego tematu poszukuje odpowiedzi: co zrobić, żeby satysfakcja z życia była jeszcze większa? Celowo sięgam po odniesienie do satysfakcji dlatego, że nie zawsze wiadomo od razu, co należy zmienić, co wyeliminować, a po co sięgnąć, ale każdy chce być zadowolony i szczęśliwy.

Polar Unite opinie

W tym momencie dochodzimy do kilku zależności pomiędzy naszym funkcjonowaniem na przestrzeni dnia a zegarkiem sportowym. Lepszy sen oznacza lepszą regenerację, która z kolei najczęściej przyczynia się do dobrego samopoczucia i pozytywnego myślenia. Większa porcja ruchu pobudzi krążenie, pozytywnie wpłynie na pracę serca i układu odpornościowy, ale również wspomaga koncentrację, którą wykorzystamy podczas realizacji obowiązków służbowych. Mniejszy stres przekłada się na bliższe relacje z rodziną i znajomymi. Wszystko to prowadzi do znalezienia odpowiedzi na następujące pytania:

– czy jesteśmy aktywni fizycznie w ciągu dnia,
– czy podczas snu regenerujemy się w pełni,
– jak pracuje nasze serce,
– czy doświadczamy zbyt dużego stresu,
– czy przeznaczamy odpowiednio dużo czasu na odpoczynek,
– jak długo siedzimy w pracy i jaki to ma wpływ na nasz organizm,
– jakie ćwiczenia warto wykonać, aby poprawić formę i poczuć się lepiej?

Polar Unite opinie

W dniu tworzenia tego artykułu Polar Unite jest najtańszym zegarkiem fitness w ofercie fińskiego producenta – jego cena wynosi 699 złotych. W tej kwocie otrzymamy również darmową dostawę, gdy zamówienie złożymy na stronie polar.com. Porównując ten model do pozostałych zegarków Polar Unite ma faktycznie rewelacyjną cenę, ale to odbiło się też na funkcjach, które ograniczono tylko do tych najpotrzebniejszych. Czy opcje znajdujące się w zegarku Unite są prozdrowotne i w faktyczny sposób mogą pomóc w dążeniu do lepszej kondycji?

Polar Unite recenzja

Lepszy sen, większa porcja ruchu i mniejszy stres – trzy główne obszary, które moim zdaniem staną się dla nas łatwiejsze w poznaniu, zrozumieniu i zmianie, gdy na nadgarstku będziemy nosić Polar Unite. Pierwszy obszar, czyli sen jest numerem jeden. To fundament praktycznie każdej ważniejszej zmiany, która ma dotyczyć funkcjonowania organizmu.

Najczęściej mówi się o tym, że niedosypianie objawia się osłabieniem, zaburzeniami koncentracji, rozdrażnieniem i zmianami nastroju, spowolnioną reakcją, spadkiem motywacji czy chronicznym zmęczeniem – jeśli ten stan trwa bardzo długo. Jednak to nie koniec negatywnych skutków braku czasu na nocny wypoczynek. Tych jest znacznie więcej, a niektóre z nich spowalniają nawet metabolizm i utrudniają walkę ze zbędnymi kilogramami. 

Polar Unite test

Lepszy sen oznacza efektywniejszą regenerację, a także bardziej zrównoważony styl życia. Jednak monitorowanie snu bywa trudne, a bez odpowiedniego sprzętu praktycznie niewykonalne. Najtańszy zegarek Polar wyposażony został w funkcje Sleep Plus Stages i Nightly Recharge.

Polar Unite test

Nightly Recharge to prosty i łatwy sposób monitorowania regeneracji. Wystarczy mieć zegarek na ręce podczas snu, a wszelkie pomiary wykonane zostaną całkowicie automatycznie. Po przebudzeniu wystarczy spojrzeć na wyświetlacz zegarka lub do mobilnej aplikacji Polar Flow, aby sprawdzić, czy nasza ostatnia noc przyniosła ukojenie i odpoczynek.

Polar Unite test

Status Nightly Recharge opiera się na dwóch elementach: jakości snu (status snu) oraz wskaźniku tego, na ile autonomiczny układ nerwowy (AUN) uspokoił się podczas wczesnych faz snu (status AUN). Status AUN jest oparty na analizie danych dotyczących odstępu między uderzeniami serca mierzonych optycznie z nadgarstka. Trzy parametry tworzące status AUN: tętno, zmienność tętna i częstotliwość oddychania mierzone są podczas mniej więcej pierwszych czterech godzin snu. Pierwsze godziny snu są bardziej dokładne jeśli chodzi o odwzorowanie poziomu regeneracji niż średnie pomiary z całej nocy. Pierwsze godziny snu są również ważne pod względem regeneracji fizycznej, ponieważ wtedy następuje faza głębokiego snu.

Na podstawie dokonywanych pomiarów w aplikacji Polar Flow otrzymujemy codzienne wskazówki dotyczące ćwiczeń oraz wskazówki na temat snu i regulacji poziomu energii w szczególnie wymagających dniach. Dzięki Nightly Recharge codziennie możemy dokonywać wyborów, które w optymalny sposób przyczynią się do zachowania dobrego samopoczucia i osiągania celów treningowych.

Polar Unite test

Monitorowanie snu Polar Sleep Plus Stages umożliwia pełną analizę nocnego odpoczynku. Funkcja ta automatycznie monitoruje ilość i jakość snu oraz pokazuje, ile trwała każda jego faza. Podczas snu zachodzi wiele rodzajów regeneracji organizmu, na przykład wzrost mięśni i odbudowa uszkodzonych tkanek. Sen pełni również ważną rolę, jeśli chodzi o psychologiczną stronę regeneracji.

Przedstawiając punkt widzenia osoby, która korzysta z pomiarów snu (Sleep Plus Stages i Nightly Recharge) muszę powiedzieć, że ocena mojego spania dokonywania przez sprzęt Polar jest dokładna i rzetelna. Gdy przed zaśnięciem denerwowałem się czymś, przez co nie mogłem dobrze przespać nocy lub, gdy wykonałem zbyt mocny trening kilka godzin przed położeniem się do łóżka czy przeciągając wizytę w sypialni i siedząc przed laptopem pisałem recenzję, faktycznie na następny dzień widziałem na zegarku informację, że ta noc nie przyniosła nic dobrego. Przespałem pozostałą część nocy, ale jakość snu była słaba lub umiarkowana.

Polar Unite

Powiem szczerze, że gdy zegarek po nocy pokazuje, że sen był niskiej jakości, czyli zbytnio nie wypocząłem, to moje najbliższe godziny spędzę raczej z termosem wypełnionym kawą po to, żeby się stale pobudzać i utrzymać koncentrację. Gdy na wyświetlaczu urządzenia widnieje informacja słowna „dobry” lub „bardzo dobry”, wiem, że będę mieć siły na nowe wyzwania. Na własnym przykładzie mam to sprawdzone. Uważam, że funkcje monitorowania snu są bardzo mocną stroną Polar Unite.

Życie w ciągłym stresie ma fatalny wpływ na nasze zdrowie. Powoduje problemy ze snem, zaburzenia odżywiania i wiele innych, nieprzyjemnych dolegliwości. Długotrwały stres jest jeszcze gorszy, bo może doprowadzić do wystąpienia kilku nieciekawych chorób. Polar Unite ma dwie fajne funkcje, które moim zdaniem pomagają w walce ze stresem – jedna śledzi poziom tętna, które wzrasta gdy doświadczamy stresu lub mierzymy się z trudną sytuacją, druga zaś pozwala zredukować negatywne skutki zdenerwowania i uspokoić się.

Polar Unite test

Zegarek umożliwia takie ustawienie ekranu głównego, aby znalazła się tutaj informacja o bieżącej wartości tętna. Jeśli otrzymaliśmy zalecenie od lekarza, by w ciągu dnia monitorować tętno – takie osoby dość często piszą do mnie – to w Polar Unite łatwo i szybko możemy sprawdzić tę wartość. Wystarczy jeden ruch ręką, żeby podświetlić ekran i od razu widzimy informację o tym, jak bardzo zaangażowane w pracę jest nasze serce.

Polar Unite test

Powracając jeszcze na chwilę do osób z zaleceniem bieżącego monitorowania pracy serca, które najczęściej wynika z pewnych problemów natury zdrowotnej czy byciem dopiero co po operacji. W takich przypadkach tętno musi być pod stałą kontrolną i nie powinno dochodzić do wysokich wartości. Po prostu osoby te powinny się oszczędzać i unikać stresu. Ten ostatni odgrywa ważną rolę, bo nie trzeba iść biegać, żeby mieć wysoki puls, a wystarczy stresująca sytuacja, aby tętno poszybowało w górę i nasze serce waliło jak oszalałe.

Polar Unite test

Za sprawą zegarka możemy łatwo śledzić i rejestrować tętno, ale jak je zbijać? Jak uspokoić się, gdy jesteśmy w podróży, w biurze czy ogólnie poza domem? Z pomocą przychodzi druga wspomniana opcja, czyli ćwiczenia oddechowe Serene. Pomysł marki Polar polega na tym, że urządzenie Unite może pomóc nam się odstresować. Głębokie oddychanie to znany i skuteczny sposób na relaks. Ćwiczenia oddechowe Serene to szansa na znalezienie momentu, podczas którego całkowicie się odprężymy. Regularne wykonywanie ćwiczeń oddechowych pomaga radzić sobie lepiej ze stresem, poprawia jakość snu i zapewnia dobre samopoczucie.

Jestem wielkim miłośnikiem tej funkcji odkąd wykonałem swoją pierwszą sesję oddechową. Pierwszy kontakt z tą formą relaksu miałem podczas testów zegarka Polar Grit X, który posiada identyczną opcję. Wystarczy wygospodarować w ciągu dnia kilka minut, znaleźć spokojne i ciche otoczenie, i włączyć zegarek z ćwiczeniami Serene.

Polar Unite test

Podchodziłem do nich sceptycznie, ale gdy miałem jakąś stresującą sytuację, albo nie mogłem dostatecznie się skupić na pracy, siedząc przy biurku uruchamiałem Polar Unite i już po 3 minutach mogłem efektywnie realizować swoje zadania. Ćwiczenia oddechowe sprawiają, że człowiek wchodzi w pewnego rodzaju stan medytacji. Odwiedzamy wyobraźnią dalekie, ciche, spokojne miejsce. Odpływamy w miejsce, gdzie znajdujemy chwilę dla siebie, która relaksuje dogłębnie ciało i umysł. Ćwiczenia robię w ciągu dnia, ale lubię również poświęcić 3 minuty pod wieczór, żeby lepiej mi się spało. Serene działa cuda, więc polecam tę formę relaksu. Rewelacja.

Jak zadbać o większą porcję ruchu? Ile tak naprawdę ruszamy się w ciągu dnia? Jak poznać własne zapotrzebowanie energetyczne? – to ciekawe pytania dla kogoś, kto chce być w dobrej formie. Całodobowy pomiar tętna obecny na pokładzie tego urządzenia dostarcza również precyzyjnych danych dotyczących aktywności i liczby spalonych kalorii oraz rejestruje najniższe i najwyższe tętno w ciągu dnia. Polar stworzył własny algorytm, który oblicza rzetelnie liczbę spalonych kalorii na przestrzeni dnia. Liczba ta oparta jest między innymi o masę ciała, wiek, wzrost, płeć, tętno maksymalne (HRmax) oraz intensywność treningów.

Polar Unite opinie

Gdy nosimy zegarek na nadgarstku ten wylicza na bieżąco spalone kalorie, których wartość możemy sprawdzić przechodząc do zakładki Aktywność. Są tam również informacje o liczbie kroków, procentowej realizacji celu aktywności fizycznej oraz czasie poświęconym na ruch. Monitorując wydatek energetyczny możemy dowiedzieć się, jak wymagający dla organizmu był trening (z metabolicznego punktu widzenia), ale możemy też obserwować łączną liczbę kalorii spalonych w ciągu dnia, co pomoże nam wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne. Tym samym uda się nam łatwiej sterować przyjmowanym jedzeniem. Gdy się odchudzamy możemy obcinać każdego dnia konkretną liczbę kalorii.

Zegarek Polar Unite równolegle z kaloriami prezentuje bilans ruchu. Oznacza to, że patrząc na zegarek widzimy liczbę kroków, która stanowi bazę do procentowego wyliczenia dziennej porcji ruchu jaką powinniśmy wykonać. Prawdą jest, że aby zachować zdrowe ciało należy być aktywnym fizycznie. WHO informuje, że dobrą dawką ruchu dla dorosłego człowieka jest wykonanie przynajmniej 10000 kroków. Każdego dnia. Problemem staje się pomiar ruchu w ciągu dnia – jak go komfortowo i nieinwazyjnie mierzyć?

Najtańszy zegarek Polar bierze to na siebie! Już wspomniałem, że urządzenie podaje szacunkową liczbę kroków, która wyliczana jest na podstawie ruchów ręką. Jeśli się poruszamy, to nabijamy kroki. Gdy idziemy do pracy, wchodzimy po schodach, poruszamy się pieszo doliczane są nam kolejne kroki. Ich liczba jest na bieżąco aktualizowana i możemy się z nią zapoznać wchodząc w odpowiednią zakładkę w zegarku. Nie potrzebujemy dostępu do aplikacji Polar Flow czy telefonu. Zegarek śledzi nasz ruch i podaje wynik.

Polar Unite opinie

Dbając o zdrowie: mając za cel schudnięcie i dobre samopoczucie, powinniśmy rozłożyć aktywność fizyczną na przestrzeni całego dnia. Przed pracą, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych i po powrocie do domu. Nasze nogi, mięśnie, plecy i szyja będą nam wdzięczne za ruch w małych porcjach. Regularny ruch odpręża i uwalnia od zmęczenia powstającego podczas siedzenia w pracy.

W związku z tym, że zegarek podaje liczbę kroków, czasami można się przerazić. Często takiego szoku doznaję właśnie po dniu spędzonym za biurkiem. Wtedy, gdy niewiele chodziłem i moja realizacja dziennej dawki ruchu pokazuje zaledwie 20%. Nogi są ciężkie jak kamienie, ciało zastygłe i nic się nie chce. Dlatego warto wprowadzić w ciągu dnia kilka przerw na krótki spacer. Chodzi o to, żeby w miarę wolnego czasu, okienek pojawiających się pomiędzy zadaniami służbowymi, przespacerować się i rozprostować nogi. Pomiar aktywności w zegarku na przestrzeni dnia jest fajną sprawą.

Polar Unite test

Zegarek Polar Unite dedykowany jest entuzjastom sportów. Ludziom, którzy mają świadomość tego, że czas działa nieubłaganie i aby być w dobrej formie należy gospodarować czas na aktywność fizyczną. Osoby te wiedzą, że potrzebują ruchu do tego, by czuć się lepiej, być sprawnymi fizycznie i psychicznie. Jednak te osoby nie są zawodowcami, którzy stawiają na pierwszym miejscu rozwój sportowy za wszelką cenę. To nie te osoby, które będą ćwiczyć godzinami, aby poprawić o kilka sekund swoją życiówkę na 10 km. Ruch to szczęśliwsze życie i to tym osobom wystarczy. Ponadto aktywność fizyczna jest również pierwszym krokiem w dobrą stronę, drugi wykona za nas Polar Unite.

Skoro mamy świadomość, że ruch jest dobry i wpływa na wiele aspektów naszego życia, to jesteśmy na dobrej drodze. Tylko jak należy ćwiczyć? Jaki ruch będzie dla nas najlepszy? Jak trenować, żeby nie doznać kontuzji? I jak ćwiczyć, żeby być sprawniejszym fizycznie oraz uśmiechniętym?

Kolejny już raz Polar Unite staje na wysokości zadania oferując pewną funkcję, która pomaga nam zadbać o zdrowie. Każdego dnia urządzenie przygotowuje dla nas gotowe plany sesji treningowych FitSpark, czyli podpowiada to, jaki sport, i jakie ćwiczenia będą dla nas najlepsze. W długiej perspektywie czasu wykonywanie tych ćwiczeń doprowadzi do poprawy kondycji fizycznej. Co najważniejsze, zegarek podsuwa nam aktywności, które będą dla nas dobre. Nie dla Kowalskiego, lecz dla nas. Jak to się dzieje?

Polar Unite test

Sesje treningowe FitSpark zbudowane są z uwzględnieniem aktualnej kondycji, historii treningów i stanu regeneracji oraz przygotowania, zgodnie ze statusem Nightly Recharge z poprzedniej nocy. FitSpark codziennie proponuje od 2 do 4 sesji treningowych: jedną, która jest najlepsza według algorytmu Polar, oraz od 1 do 3 innych opcji do wyboru. To oznacza, że codziennie możemy wybierać spośród cztery sugestii treningowych, łącznie jest aż 19 różnych propozycji. Sugestie obejmują sesje treningowe o kategoriach takich jak trening kardio, trening siłowy lub trening uzupełniający, czyli zapewniają rozwój we wszystkich potrzebnych płaszczyznach.

Tworząc ten fragment, widzę na zegarku informację, iż dzisiaj powinienem wzmocnić ciało, czyli wykonać trening obwodowy, w skład którego wchodzą ćwiczenia takie jak pompki, wchodzenie na podwyższenie, brzuszki, kettlebell swing, przysiady. Trening zawiera dokładną instrukcję oraz opis ćwiczeń. Zamiennie mogę wykonać jeszcze ćwiczenia kalisteniki lub trening kardio w strefie tętna od 1 do 5 przez 43 minuty lub długi trening kardio 1 h 31 min w strefie od 1 do 2. Generalnie jest w czym wybrać.

Polar Unite test

Warto zwrócić uwagę, że podpowiedzi bazują na historii naszych treningów, regeneracji w trakcie nocy, ale też na kilku pozostałych czynnikach. Treningi są więc tak przygotowywane, abyśmy byli w stanie je wykonać. To duży plus. Kolejnym jest to, że otrzymujemy coś na wzór trenera osobistego, który codziennie dba o nasz rozwój. Trzeba jednak pamiętać, że część z tych aktywności wymaga dodatkowego sprzętu. Czasami też trening uważany za najlepszy przez algorytm marki Polar powtarza się dzień po dniu. Dlatego dobrze jest wówczas wybrać inną aktywność spośród prezentowanych.

Dla osoby, która nie ma pojęcia o treningach i nie ma kontaktu z trenerem jest to wartościowa funkcja. FitSpark objaśnia każde ćwiczenie i prowadzi sesję treningową. Nie musimy zbyt długo przygotowywać się do tych zajęć, wystarczy wcześniej przeczytać opis tego, co będziemy wykonywać. Podkreślę, że jest to fajna opcja dla osób, które cenią swój czas i nie mają zamiaru szukać godzinami planów treningowych w internecie oraz są bardziej entuzjastami aktywności niż zaawansowanymi sportowcami.

Polar Unite recenzja

Jedną z ważniejszych funkcji zegarka jest możliwość rejestracji treningów. Polar Unite obsługuje ponad 100 dyscyplin sportowych, którymi zarządzać możemy za pomocą platformy Polar Flow. W aplikacji możemy też dostosowywać określone parametry sportowe m.in. wygląd ekranów treningowych. W łatwy sposób dostosujemy pola danych pod nasze indywidualne preferencje. To przyda się, aby komfortowo uprawiać ulubioną dyscyplinę sportową. W ramach dostępnych opcji na jednym ekranie uda się nam pomieścić 4 pola z danymi, dostępnych jest łącznie 10 widoków treningowych. To pozwala na zaprezentowanie sporej liczby danych. Jednak jest coś co warto wiedzieć przed zakupem tego urządzenia.

Polar Unite recenzja

Polar Unite nie ma wbudowanego sensora GPS, ale może korzystać z tego, który posiadamy w telefonie komórkowym. Jest to równoznaczne z tym, że na trening taki jak bieganie czy jazda na rowerze czy wędrówka po górach należy zabierać smartfon. Aplikacja Polar Flow wysyła dane GPS do zegarka, ten zaś prezentuje przebyty dystans, tempo, prędkość i tak dalej.

Polar Unite test

Co się stanie, gdy na trening nie zabierzemy telefonu? Zegarek Unite będzie szacować te dane na podstawie ruchów ręką. Uzyskamy informacje o tempie, prędkości czy przebytym dystansie, jednak dane będą się różnić od tych uzyskiwanych przez antenę GPS z telefonu. Brak GPS nie ma znaczenia przy takich aktywnościach jak joga, pilates, zajęcia na siłowni, trening core czy wielu pozostałych sportach. Brak anteny GPS wpłynął na niższą cenę urządzenia, ale tym samym jest coś za coś. Niska cena, ale konieczność zabierania telefonu na trening. Nie jest to strasznie odstraszające, ale trzeba o tym pamiętać.

Polar Unite recenzja

W miarę użytkowania zegarka będą towarzyszyć nam dziesiątki danych – liczba kroków, wykonane aktywności sportowe, zebrane informacje o śnie. Wspomniana już kilka razy aplikacja i serwis Polar Flow pomogą ogarnąć temat. Na telefonie lub wchodząc na platformę Flow będziemy mogli sprawdzać historię treningów, dane dotyczące snu i wiele pozostałych parametrów. Flow to magazyn wszystkich danych jakie zbierze zegarek Polar Unite. Dane możemy przeglądać z podziałem na dni, tygodnie, miesiące czy nawet lata. Dla mnie osobiście jest to najlepsza platforma sportowa do zarządzania urządzeniami i odczytywaniem informacji treningowych. Jest mega czytelna, jej menu jest intuicyjne, a do wszelkich ważniejszych informacji dodane są opisy czy diagramy.

Polar Unite recenzja

Czas działania baterii? Raz na 5 dni należy ładować ten sprzęt. Korzystam z zegarka regularnie, ćwiczę 4-5 razy w tygodniu, jestem dość aktywny – to pociąga za sobą zużycie akumulatora. W trybie treningowym producent podaje, że Polar Unite wytrzyma aż 50 godzin (GPS z telefonu). Faktycznie pobór mocy w czasie aktywności jest niski, bo wyświetlacz gasi się po 3 sekundach i należy wybudzać go ruchem ręki, ale za to bateria w telefonie szybko się rozładowuje. Wszystko zależy od pojemności akumulatora naszego smartfona, ale gdy chcemy później jeszcze zadzwonić, a nie mamy opcji doładowania telefonu, to trzeba uważać, aby go w pełni nie rozładować!

Polar Unite recenzja

Zegarek jest bardzo lekki – jego masa to tylko 32 gramy. Z praktycznego punktu widzenia tego sprzętu nie czuć na nadgarstku. Skóra pod paskiem pozostaje świeża, nic nie piecze, ani nie uwiera. Za to zapięcie paska jest tragiczne. W dalszym ciągu nie przyzwyczaiłem się do takiej unikatowej formy zapięcia urządzenia. Nie jest ona wygodna i często mam obawę, że zegarek mi się odepnie. Jeszcze tak się nie stało, ale… jestem czujny. Co czasami mnie denerwuje, bo powinno się zapiąć sprzęt i nie martwić o to, czy gdzieś się przez przypadek nie odepnie.

KONKURS! W recenzji wideo opublikowanej na naszym kanale YouTube czeka konkurs, który organizujemy wspólnie z oficjalnym dystrybutorem urządzeń Polar w Polsce – firmą Sport Konsulting z Krakowa. Zajrzyjcie do tego materiału oraz do regulaminu zabawy. Wygrać można NOWY egzemplarz zegarka Unite z wybranym przez Was kolorem paska! 

Polar Unite recenzja

Podsumowanie. Jestem zadowolony z działania zegarka fitness Polar Unite. Jest to sprzęt dedykowany entuzjastom sportów. Osobom, które mają świadomość dbania o własne ciało poprzez aktywność fizyczną, ale nie są zaawansowanymi sportowcami. Pomimo tego, że niska cena urządzenia wpłynęła na „okrojoną” funkcjonalność urządzenia, pozostawiono sprawdzone prozdrowotne rozwiązania marki Polar. Do tych zaliczam Nightly Recharge oraz Sleep Plus Stages, które działają w czasie spania i dostarczają informacji o jakości snu oraz tego, jak godziny spania wpłynęły na organizm. Świetną opcją są ćwiczenia oddechowe Serene, które odprężając i zmniejszają poziom stresu. Sesje treningowe prezentowane w ramach treningów FitSpark będą odpowiednią bazą dla osoby chcącej regularnie ćwiczyć, ale nie posiadającej wiedzy na temat tego, jak długie treningi należy wykonywać oraz, z jakich ćwiczeń takie sesje powinny się składać. Ultralekki i wygodny na nadgarstku, ale z dziwacznym zapięciem, do którego chyba nigdy się nie przyzwyczaję. Fajne jest to, że Polar udostępnia linię kolorystyczną pasków wykonanych z silikonu, tkaniny i skóry, więc będziemy mogli dostosowywać wygląd urządzenia pod konkretną sytuację. Cena Polar Unite jest świetna. Na stronie polar.com sprzęt kosztuje 699 złotych. Nasi czytelnicy mogą cały czas korzystać ze specjalnego rabatu BIEGANIEUSKRZYDLA15, aby nabyć urządzenie jeszcze taniej – w cenie 594,15 pln. Jak skorzystać z rabatu? Zerknij tutaj. Ostatecznie: Polar Unite będę polecać osobom, które chcą żyć lepiej; ćwiczyć, ale nie posiadają potrzebnej wiedzy oraz nie chcą wydać dużo pieniędzy na sprzęt. Jestem do dyspozycji – jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć, zostawcie komentarz poniżej.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Krni pisze:

  Dla ambitnego amatora trenującego sporty walki i lubiący kolarstwo oraz trekingi po góach Polar Unite będzie dobrym wyborem czy lepiej iść w Vantage M?. Dodam, że od kilku tygodni mocno zastanawiam się nad wyborem zegarka z pomiarem tętna ponieważ ciekawi mnie rozkład stref tętna podczas tych aktywności fizycznych. Bieganie nie jest moim priorytetem aczkolwiek lubię długie piesze spacery z psem.

  1. Kamil Nowak pisze:

   Cześć. Ja bym jednak poszedł w stronę Vantage M lub Grit X.

   1. Krni pisze:

    Cześć, dzięki za odpowiedź i podpowiedź. Na początku nie brałem pod uwagę Garminów i tu chyba był błąd ponieważ ostatecznie zdecydowałem się na Garmin Instinct. Pomimo braku kilku zaawansowanych funkcji i pomiaru SpO2 jestem w stanie zaakceptować jego funkcjonalność do mojej aktywności sportowej i co najważniejsze mieszczę się w zakładanym budżecie. Wahałem się pomiędzy Polar Vantage M a Garmin Instinct.

 2. Nadia pisze:

  Hej!! Suuper test 🙂

 3. Ela pisze:

  Fajne przedstawienie możliwości smartwatcha. Wezmę udział w konkursie!

 4. Krzysztoff pisze:

  Kamil, lubię czytać Twoje recenzje. Poruszasz tematy które mnie interesują. Czytasz mi w myślach!

  1. Kamil Nowak pisze:

   Dzięki!

 5. Ewka pisze:

  Witam
  Mam duży dylemat jeżeli chodzi o wybór zegarka Waham się pomiędzy Ignite S a Unite
  Mam dość drobny nadgarstek i poza funkcjonalnością (aplikacjami) chciałabym aby na ręce tez dobrze leżał

  1. Kamil Nowak pisze:

   OK. A jakie jest pytanie do mnie? 🙂 Pozdrawiam, Kamil

 6. Zen85 pisze:

  Dzień dobry
  Czy można wymienić pasek, który jest tragiczny na inny (np. z innego modelu Polara)???

 7. katja pisze:

  Świetnie piszesz, twoje wskazówki pomagają mi w tym jak podejść z głową do biegania! Odkryłam, że bieganie niesamowicie pomaga mi psychicznie w tych ciężkich czasach:) Chciałabym prosić cię o radę- szukam zegarka, dzięki któremu będę mogła mieć wgląd w jakiej strefie tętna aktualnie jestem. Czy jest możliwe by znaleźć coś satysfakcjonującego w cenie do 500zł? Będę ci bardzo wdzięczna za radę!

  1. Kamil Nowak pisze:

   Cześć. Polar M430, Polar Unite…. To jest bardzo podstawowa funkcja, więc jest dostępna w wielu urządzeniach. Wystarczy sprawdzić, czy sprzęt ma funkcję Stref Tętna, tyle.

 8. Jolka pisze:

  Kamilu dziękuję Ci za Twoją ciężką pracę jaką wkładasz w prowadzenie tego bloga. Dzięki Tobie zaczynam przygodę z aktywnością aby pozbyć się nadwagi. Zakupiłam zegarek POLAR UNITE tylko nie wiem jak ustawić w nim strefy tętna aby zegarek informował mnie o tym, że jestem w danej strefie lub z niej „wyszłam” bez patrzenia co chwilę na zegarek. Czy pomiar tętna w tym zegarku jest wiarygodny czy lepiej dokupić Polar Verity sense lub inny zegarek z rodziny Polar dla osoby która dużo chodzi jeździ na rowerze i jeździ na orbitreku ale nie jest i nie będzie profesjonalnym sportowcem. sportowcem

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty Kalenji Run Active – jak wyglądają po roku biegania?

Jak trwałe mogą być buty do biegania kosztujące mniej niż 100 zł? Jak długo będą służyć aktywnemu biegaczowi? Czy marka Kalenji z sieci sklepów Decathlon tworzy solidne buty sportowe? Odpowiedzi zbieraliśmy przez rok trenując w modelu Kalenji Run Active. (więcej…)