Maraton Warszawski zainspirował już przeszło 10000 zawodników

polecane

Maraton Warszawski zainspirował już przeszło 10000 zawodników

Kamil Nowak
27 września, 2018
Aktualności

W najbliższą niedzielę (30 września) o godzinie 9:00 rozbrzmi dźwięk strzału startera obwieszczający rozpoczęcie 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Wyścig historyczny, bo jubileuszowy. Jest to także okazja do dzielenia się wspomnieniami i spotkań ze zwycięzcami poprzednich edycji maratonu. Maraton Warszawski zainspirował już przeszło 10000 osób, które wpisały się na tegoroczną listę startową. Czy padnie rekord frekwencji?

Już od 28 września (piątek) od godziny 12:00 w Pałacu Kultury i Nauki rozpocznie się świętowanie jubileuszowej 40. edycji biegu. To tu przez dwa dni będą spotykać się miłośnicy aktywności fizycznej pragnący przebiec królewski dystans. Jest to także miejsce, gdzie zlokalizowane będzie Biuro Zawodów oraz targi Expo Sport&Fitness. W ramach targów wszyscy zainteresowani mogą odwiedzić stoiska sponsorów maratonu i zapoznać się z ofertą wystawców, a także zasięgnąć opinii ekspertów przed startem. A 29 września (sobota) zaplanowano liczne wykłady tematycznie powiązane z maratonem: jak dobrać obuwie, jak biegać, aby nie nabawić się kontuzji, jak się odżywiać. Jednak prawdziwym smaczkiem będzie panel, w którym wezmą udział zwycięzcy Maratonu Warszawskiego i przedstawią sprawdzone patenty na wygrywanie.

Maraton Warszawski czy T-Mobile Bieg na Piątkę? [ZAPISY NADAL OTWARTE]

Maraton Warszawski w tym roku obchodzi jubileusz. W poprzednich 39. edycjach zawodów wzięło udział łącznie prawie 90 tys. zawodników. Na tegoroczny bieg zapisanych jest już ponad 10000 osób.

Maraton Warszawski 2018. Kiedy odebrać pakiet startowy?

Zawodnicy biorący udział w maratonie i biegach towarzyszących powinni odebrać pakiet startowy i poddać się obowiązkowej weryfikacji w Biurze Zawodów. Biuro Zawodów (40. PZU Maraton Warszawski, T-Mobile Bieg na Piątkę, Sztafeta Maratońska i Mini Maraton Niepodległości) zlokalizowane jest w Pałacu Kultury i Nauki (plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
28 września 2018 (piątek) – 12:00 – 20:00
29 września 2018 (sobota) – 10:00 – 20:00
Uwaga! W dniu biegu, Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Autor: Kamil Nowak + informacja prasowa, fot. Sportografia.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin Enduro – wyświetlacz i bateria są mega! A reszta? TEST

Garmin Enduro jest ciekawym urządzeniem dla sportowców, którzy potrzebują niewiarygodnie długo działającego zegarka GPS z szerokim wachlarzem opcji treningowych. Ogromny i czytelny wyświetlacz, komfortowa obsługa, nawigacja po śladzie GPS i funkcje smartwatcha są na plus. Czy jednak są obszary, w których sprzęt nie zagwarantuje wsparcia wymagającemu użytkownikowi? O czym jeszcze warto wiedzieć? Poniżej znajduje się moja obszerna recenzja modelu Enduro. (więcej…)