Zegarek W700XC M SWIP Geonaute – recenzja

polecane

Zegarek W700XC M SWIP Geonaute – recenzja

Kamil Nowak
10 września, 2016
Recenzje

Czy może przydać się biegaczowi zegarek bez GPS, pomiaru tętna i całej reszty pomocnych funkcji? Otóż tak. Sprawdziliśmy to testując zegarek sportowy od Decathlon – W700XC M SWIP Geonaute. 

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Podjęliśmy się rzeczy nie łatwej, bo wymagającej świeżego spojrzenia na sprzęt dedykowany dyscyplinom sportowym. Zawsze recenzowaliśmy produkty niesłychanie rozbudowane, posiadające na wyposażeniu dziesiątki funkcji, które dostarczały jeszcze więcej danych. Czy wszystkie te bajery i wykresy są ważne, to już inna kwestia. Dla jednego biegacza wystarczy GPS, a dla drugiego najważniejszy będzie precyzyjny pomiar tętna. A dla kogoś innego kluczowy będzie rozmiar czy wygląd. I tak można wyliczać bez końca. Wracając do kwestii nie lada łatwego zadania, co możemy powiedzieć tym wszystkim osobom o W700XC M SWIP Geonaute, skoro nie posiada on powyższych funkcji? Na początek może to, że ma inne możliwości. Nie tak bardzo rozbudowane (albo niektórych wcale), ale ma niską cenę, jest wytrzymały, ładny i można w nim zaprogramować trening. Tak – zaprogramować. Wszystkiego dowiecie się z poniższego testu.

Wygląd i jakość materiałów

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Seria zegarków W700XC M SWIP Geonaute składa się z kilku modeli, gdzie połączone zostały bardzo przyjemne dla oka kolory. Najczęściej łączono ze sobą czerwony, żółty, czarny. Tarcza jest bardzo przejrzysta, wszystkie informacje zaprezentowane podczas użytkowania zegarka są czytelne. Podświetlenie również spełnia swoją funkcję.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Zegarek Geonaute został zaprojektowany tak, aby być odpornym na wszelkie wstrząsy i uderzenia, dlatego dookoła koperty można zauważyć sporą ilość tworzywa poliwęglanowego oraz gumy termoplastycznej. Taki skład zapewnia odporność na większość uderzeń, nawet tych mocniejszych. Jak informuje marka Geonaute: – Od 20 lat zespół tworzy zegarki dostosowane do aktywności sportowej. Każdy model, w trakcie projektowania, przechodzi ponad 30 różnych testów w laboratorium, oraz w terenie, przy współpracy naszych testerów. Tym bardziej można wierzyć, że sprzęt spod ich ręki będzie wytrzymały i trwały.

Zegarek Geonaute

W700XC M SWIP Geonaute jest w pełni wodoodporny (10 ATM/100 m). Przyciski można swobodnie wciskać pod wodą, co nie jest takie oczywiste słysząc, że dany sprzęt jest odporny na wodę. Istnieje wiele klas wodoszczelności i zawsze należy zgłębić, jaką posiada dany produkt. Ten, dodatkowo jest odporny na wodę basenową (chlor), wodę morską (sól) i na pot.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Pasek jest miękki i o ciekawej perforacji, która pozwala na lepsze oddychanie skóry znajdującej się pod nim. Notabene Geonaute przygotowała małe zaskoczenie, ponieważ pasek jest odpinany! Robi się to w 2 sekundy, bowiem posiada szynę po której możemy wysunąć pasek.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Najważniejsze funkcje W700XC M SWIP Geonaute

Zegarek Geonaute

Zegarek nie posiada zaawansowanych funkcji, a jedynie te, które standardowo mogłyby się znaleźć w takim produkcie. W700XC SWIP Geonaute ma na wyposażeniu stoper 1/100 s, podświetlenie, budzik, wskazanie daty. Ponadto Geonaute można używać podczas uprawiania sportów wodnych, bo jest wodoodporny (10 ATM/100 m) – przyciski działają pod wodą. Timer z 4 oddzielnymi czasami, do planowania sesji treningowych. Bardzo ciekawą opcją jest łatwa i beznarzędziowa wymiana paska umieszczonego na specjalnej prowadnicy.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Spersonalizowany trening

Na początku testu wspominaliśmy, że zegarek W700XC SWIP Geonaute umożliwia zaprogramowanie w jego pamięci treningu, który chcemy wykonać. Model ten posiada funkcję „Timer”, gdzie to jest możliwe. Po wejściu do tej pozycji, możemy przygotować trening w następujący sposób:

Zdefiniuj:
– czas rozgrzewki (WARM UP),
– czas przyspieszenia / szybkie ćwiczenia (RUN),
– czas regeneracji / powolne ćwiczenia (REST),
– ilość powtórzeń danej sekwencji RUN + REST (REPEAT),
– czas zakończenia treningu / ćwiczeń rozciągających (COOL).

Krok po kroku pokażemy, jak to działa. Najpierw należy przejść do okna wyboru opcji „Timer”:

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Kolejnym oknem będzie wybór czasu trwania rozgrzewki. Ponieważ ten zegarek nie ma anteny GPS oraz pomiaru tętna, więc jedynym parametrem, o jaki możemy oprzeć trening jest czas. Z drugiej strony, zastosowanie to jest szerokie, bo i możemy „na czas” biegać, jeździć na rowerze, pływać etc. W tym miejscu ustawiliśmy docelowo 15 minut rozgrzewki np. swobodne i lekkie bieganie – na rozruszanie mięśni.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute
Przeszliśmy do głównego zadania, gdzie ustawiliśmy 30 sekundowy bieg. Naszym treningiem będą interwały, które świetnie działają na wzmocnienie mięśni i przyśpieszają spalanie tłuszczu.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute
Pomiędzy każdym mocniejszym okrążeniem zaprogramowaliśmy 1 minutowy odpoczynek.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Całość, czyli wysiłek 30 sekundowy i 60 sekundowy odpoczynek powtarzamy 10 razy.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Na zakończenie mocnej sesji należy schłodzić odpowiednio ciało, aby uspokoić wszystkie procesy, które zachodzą podczas tak mocnej sesji treningowej. 15 minut spokojnego truchtu powinno wszystko rozwiązać. Tak ułożona sesja będzie odpowiednia, ponieważ pomyśleliśmy zarówno o mocnych akcentach, jak i odpoczynku po biegu.

Zegarek W700XC SWIP Geonaute
I to wszystko. To najbardziej wartościowa funkcja, która może przydać się biegaczom. Czy działa dobrze? Średnio. Precyzując: powyższy sposób przygotowania sesji treningowej został bardzo dobrze zaprojektowany. Spodziewaliśmy się jednak, że podczas tego treningu zegarek będzie STANOWCZO informował o kończącej się jego danej części tak, aby dokładnie wiedzieć, w którym momencie treningu jesteśmy. Niestety słychać jedynie słaby dźwięk „bip”. Jeden pojedynczy. Jak go usłyszeć podczas treningu, gdzie jesteśmy już mocno zmęczeni? Szkoda, że kończąc jeden etap np. mocny bieg, nie otrzymujemy serii głośnych dźwięków np. na 3 sekundy przed rozpoczęciem kolejnej części treningu.

Cena

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Z racji małej ilości funkcji, to i cena jest niska, bo zaledwie 109,99 zł brutto. Co sądzimy o zależności ceny do jakości produktu? Jest ok, ponieważ otrzymujemy namiastkę treningu interwałowego (lub innego, dowolnie zaprogramowanego), a dodatkowo mamy bardzo mocny i trwały zegarek. Odporny na większość szkodliwych czynników, jak sól czy pot. Zegarek W700XC SWIP Geonaute można zakupić w sklepach Decathlon oraz bezpośrednio na stronie internetowej pod tym linkiem.

Podsumowanie

Zegarek W700XC SWIP Geonaute

Zegarek W700XC SWIP Geonaute posiada wszystkie podstawowe funkcje, które okażą się przydatne podczas uprawiania większości dyscyplin sportowych. Odporny na wstrząsy, działanie potu i soli, a także wodoodporny. Posiada ciekawą funkcję programowania treningu, podzieloną na kilka sekcji, które w łatwy sposób możemy zaprogramować. Niestety powiadomienia w tych treningach są bardzo ciche, więc musimy kontrolować poszczególne etapy. Warto podkreślić, że zegarek ma ciekawy wygląd i jest bardzo trwały. Nie wystawiliśmy końcowej oceny w formie liczbowej, ponieważ zegarek posiada zbyt mało funkcji w tym nie ma na wyposażeniu GPS, pomiaru tętna, analizy treningu etc.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Amor1 pisze:

  Mam go. Sprawdza się dobrze, ladnie wyglada, dziala bez zarzutów. TANI!

 2. EeeD pisze:

  Biały zegarek wygląda bardzo zgrabnie. Czy jest wodoodporny?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Zgadza się, biały jest bardzo ciekawy. Odpowiadając na pytanie, tak, Geonaute jest w pełni wodoodporny (10 ATM/100 m).

 3. Kos pisze:

  100 zl, za zegarek ktory nic nie ma w standardzie? Bez gps, pomiaru tętna czy analizy treningów?

 4. Maciej pisze:

  jaka jest długość paska – mam grube łapy i potrzebuję długości ok 23-24 cm

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Pacer Pro – wyszło mi 17 razy na TAK, 3 razy na NIE. A Tobie?

Polar Pacer Pro to lekki zegarek z GPS i wbudowanym wysokościomierzem z pomiarem mocy biegowej z nadgarstka. Wyposażono go w nowy wyświetlacz, który jest czytelny w każdych warunkach. Ponadto zegarek ma procesor nowej generacji, który przyspiesza działanie urządzenia. Moim zdaniem seria zegarków Pacer całkowicie odsuwa w cień Polar Vantage M2. Robi to także z modelem Polar Grit X, choć tutaj temat jest bardziej złożony. Mój obszerny test Polar Pacer Pro jest poniżej! Będzie także okazja do zakupu urządzenia w niższej cenie! (więcej…)