40. PZU Maraton Warszawski – seminaria [jakie obuwie wybrać, jakie odżywianie…]

polecane

40. PZU Maraton Warszawski – seminaria [jakie obuwie wybrać, jakie odżywianie…]

Kamil Nowak
26 września, 2018
Aktualności

Maraton Warszawski to nie tylko start na dystansie maratońskim, ale także solidna porcja wiedzy w postaci licznych seminariów. Tematyka bardzo szeroka, ponieważ słuchacz może zapoznać się z poradami dotyczącymi odżywiania, doboru butów czy biegania bez kontuzji. Prawdziwym smaczkiem będzie panel mówiący o sprawdzonych podczas ostatnich 40 lat patentach na wygrywanie – ze zwycięzcami Maratonu Warszawskiego.

Konferencja prasowa 40. PZU Maratonu Warszawskiego (więcej tutaj). fot. BieganieUskrzydla

Seminaria odbędą się w sobotę (29 września), w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. Goethego) w ramach targów Sport & Fitness przed 40. PZU Maraton Warszawski. Poniżej publikujemy tematy poszczególnych wykładów.

12:00 Jak dobrać odpowiednie buty?
➡️ czyli nie samą nogą te 40 km biegacz przebiega – Łukasz Oskierko i Szczepan Figat, ambasadorzy marki adidas (trener i fizjoterapeuta adidas Runners Warsaw)

13:00 Jak wygrywać?
➡️ czyli archiwalne, sprawdzone podczas ostatnich 40 lat patenty na wygrywanie – panel ze zwycięzcami Maratonu Warszawskiego

14:00 Jak się odżywiać?
➡️ czyli jak uniknąć przez 40 km trasy zgagi, kolki, odwodnienia i innych sensacji – Kasia Biłous, ZabieganyDietetyk.pl, autorka książki „Dieta i Trening.”

15:00 Jak unikać kontuzji?
➡️ czyli co najczęściej szwankuje w narządzie ruchu po 40-ym kilometrze – Dr Paweł Adamczyk, lekarz ortopeda-traumatolog z CM Gamma (PZU Zdrowie)

16:00 Jak biegać bez bólu?
➡️ czyli jak sobie radzić z bólem, napięciami i kontuzjami na 40 km trasy – Dominik Omiotek, fizjoterapeuta z Blfizjoterapia

17:00 Jak biegać dalej?
➡️ czyli o dystansach ultra – powyżej 40 km – Viola Domaradzka i Robert Zakrzewski, wegańscy biegacze, współautorzy książki: „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz.”

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny!

40. PZU Maraton Warszawski to także akcje charytatywne (więcej tutaj). fot. BieganieUskrzydla

Maraton Warszawski startuje już w najbliższą niedzielę. Punktualnie o godzinie 9:00 na ulice Warszawy wybiegnie kilka tysięcy zawodników, którzy będą świętować jubileuszową edycję zawodów. Pozostałe informacje o maratonie publikujemy w specjalnym dziale. Najważniejsza informacja na dziś, to kiedy odebrać pakiet startowy.

Źródło: na podstawie; fot. otwieracz Piotr Dymus; reszta opisane 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Fitbit Inspire HR – 90 dni testów. Czy warto było?

Fitbit Inspire HR to przystępna cenowo opaska fitness, która śledzi to, co robimy na przestrzeni całego dnia. Czuwa nad naszym zdrowiem monitorując kroki, tętno, analizując sen czy zachęcając do większego ruchu, który wpływa korzystnie na samopoczucie użytkownika. Czy warto było poświęcić na test aż 90 dni? (więcej…)