40. PZU Maraton Warszawski – seminaria [jakie obuwie wybrać, jakie odżywianie…]

polecane

40. PZU Maraton Warszawski – seminaria [jakie obuwie wybrać, jakie odżywianie…]

Kamil Nowak
wrzesień 26, 2018
Aktualności

Maraton Warszawski to nie tylko start na dystansie maratońskim, ale także solidna porcja wiedzy w postaci licznych seminariów. Tematyka bardzo szeroka, ponieważ słuchacz może zapoznać się z poradami dotyczącymi odżywiania, doboru butów czy biegania bez kontuzji. Prawdziwym smaczkiem będzie panel mówiący o sprawdzonych podczas ostatnich 40 lat patentach na wygrywanie – ze zwycięzcami Maratonu Warszawskiego.

Konferencja prasowa 40. PZU Maratonu Warszawskiego (więcej tutaj). fot. BieganieUskrzydla

Seminaria odbędą się w sobotę (29 września), w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. Goethego) w ramach targów Sport & Fitness przed 40. PZU Maraton Warszawski. Poniżej publikujemy tematy poszczególnych wykładów.

12:00 Jak dobrać odpowiednie buty?
➡️ czyli nie samą nogą te 40 km biegacz przebiega – Łukasz Oskierko i Szczepan Figat, ambasadorzy marki adidas (trener i fizjoterapeuta adidas Runners Warsaw)

13:00 Jak wygrywać?
➡️ czyli archiwalne, sprawdzone podczas ostatnich 40 lat patenty na wygrywanie – panel ze zwycięzcami Maratonu Warszawskiego

14:00 Jak się odżywiać?
➡️ czyli jak uniknąć przez 40 km trasy zgagi, kolki, odwodnienia i innych sensacji – Kasia Biłous, ZabieganyDietetyk.pl, autorka książki „Dieta i Trening.”

15:00 Jak unikać kontuzji?
➡️ czyli co najczęściej szwankuje w narządzie ruchu po 40-ym kilometrze – Dr Paweł Adamczyk, lekarz ortopeda-traumatolog z CM Gamma (PZU Zdrowie)

16:00 Jak biegać bez bólu?
➡️ czyli jak sobie radzić z bólem, napięciami i kontuzjami na 40 km trasy – Dominik Omiotek, fizjoterapeuta z Blfizjoterapia

17:00 Jak biegać dalej?
➡️ czyli o dystansach ultra – powyżej 40 km – Viola Domaradzka i Robert Zakrzewski, wegańscy biegacze, współautorzy książki: „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz.”

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny!

40. PZU Maraton Warszawski to także akcje charytatywne (więcej tutaj). fot. BieganieUskrzydla

Maraton Warszawski startuje już w najbliższą niedzielę. Punktualnie o godzinie 9:00 na ulice Warszawy wybiegnie kilka tysięcy zawodników, którzy będą świętować jubileuszową edycję zawodów. Pozostałe informacje o maratonie publikujemy w specjalnym dziale. Najważniejsza informacja na dziś, to kiedy odebrać pakiet startowy.

Źródło: na podstawie; fot. otwieracz Piotr Dymus; reszta opisane 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kapitalny Garmin Venu Sq Music. Opcji wiele, cena super – RECENZJA

Garmin Venu Sq to kapitalny sprzęt, który łączy codzienne obowiązki z monitorowaniem stanu zdrowia i funkcjami treningowymi. Z tym urządzeniem na nadgarstku łatwiej ogarniemy plan dnia i sprawy, które należy wykonać, ale też uda się nam lepiej zapanować nad potrzebną dawką ruchu i ćwiczeniami z planu treningowego. Kto będzie zadowolony z posiadania Venu Sq? Co z dokładnością pomiarów podczas aktywności fizycznej? Będzie też okazja do zakupu urządzenia w niższej cenie! (więcej…)