Garmin Forerunner 935 – zegarek, który podąża za sercem

polecane

Garmin Forerunner 935 – zegarek, który podąża za sercem

Kamil Nowak
1 kwietnia, 2017
Aktualności

Garmin Forerunner 935 jest wszechstronnym zegarkiem GPS do biegania i triathlonu z pomiarem tętna na nadgarstku. Wyposażony tak, aby wspierać ambitnego sportowca na każdym etapie treningu. Co jeszcze zaoferuje Garmin Forerunner 935? Czy są jakieś nowe, ciekawe funkcje?

Firma Garmin kilka dni temu poinformowała, iż jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek nowy zegarek o nazwie Forerunner 935. Będzie to bardzo dobrze wyposażony produkt, który dedykowany jest do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Zgodnie z hasłem „Trening to nie rutyna” – model 935 staje na wysokości zadania i oferuje wszystko to, czego będziemy potrzebować w trakcie uprawiania sportu. Kluczowymi cechami są nadgarstkowy pomiar tętna, wbudowany wysokościomierz baryczny, kompas, żyroskop, termometr, system GLONASS i GPS, a także możliwość analizy biometrycznej.

Istotne cechy modelu Garmin Forerunner 935:

  • Wbudowany barometr pokazuje zmiany w wysokości, a wysokościomierz i elektroniczny kompas ułatwiają utrzymanie kierunku,
  • Zegarek ustala stan wytrenowania, aby określić, czy ćwiczymy wystarczająco intensywnie lub czy się nie przetrenowujemy, a także zapewnia dodatkowe funkcje monitorowania wydajności,
  • Po sparowaniu z odpowiednim dodatkowym czujnikiem może zapewnić analizę zaawansowanej dynamiki biegu, jazdy rowerem i pływania, w tym bilans czasu kontaktu z podłożem, długość kroku, odchylenie do długości i wiele innych,
  • Czas działania baterii: do 2 tygodni w trybie zegarka, do 24 godzin w trybie GPS, do 60 godzin w trybie UltraTrac,
  • Profile treningowe do biegania (w pomieszczeniu/na powietrzu), jazdy rowerem (w pomieszczeniu/na powietrzu), pływania (w basenie/na otwartym akwenie), biegów narciarskich, sportów wioślarskich, biegów przełajowych, pieszych wędrówek, treningów siłowych itp.

Garmin Forerunner 935 pozwala na ustalanie bieżącej wartości tętna w trakcie treningu, a po założeniu zgodnej opaski na klatkę piersiową (np. HRM-Run lub HRM-Tri) otrzymujemy dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak próg mleczanowy i analiza zmienności tętna HRV.

Zmienność tętna (HRV) jest obliczana podczas 3-minutowego testu. Wynik natężenia wysiłku jest wyświetlany jako liczba od 0 do 100, gdzie im niższa wartość, tym mniejszy poziom zmęczenia. Pomiar pomaga w ocenie poziomu aktywności, na który ciało jest gotowe. Pomaga to także w określeniu codziennych i cotygodniowych zmian.

Zegarek pozwala monitorować trening i czas odpoczynku, dzięki czemu będzie możliwe jeszcze lepsze przygotowanie się do zawodów sportowych lub cyklu treningowego. Stan wytrenowania to nowe narzędzie monitorowania wydolności, które automatycznie ocenia historię ostatniego treningu i wskaźniki wydolności, dostarczając informacji o efektywności treningu, szczytowej formie czy przetrenowaniu. Nowy pomiar efektu treningu beztlenowego umożliwia wgląd w niezwykle istotne obszary treningu pokazując, w jaki sposób trening podnosi możliwość przekraczania kolejnych barier. Możemy również wyświetlić całościowe obciążenie treningowe mierzące intensywność treningów z ostatnich 7 dni i porównujące te dane z optymalnym zakresem dla kondycji fizycznej i historią ostatniego treningu.

Czujnik dynamiki biegu ułatwia uzyskiwanie danych niezbędnych do poprawy kondycji fizycznej. Garmin Forerunner 935 mierzy istotne parametry biegu, które możemy wykorzystać do przeprowadzenia analizy efektywności. Pomiary biomechaniczne takie jak rytm, długość kroku, czas i bilans kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i odchylenie do długości, mają kluczowe znaczenie dla określenia aktualnej formy. Pomiary te są dostępne po założeniu zgodnego paska do nadgarstkowego pomiaru tętna lub kompaktowego czujnika dynamiki biegu, który można przypiąć do pasa.

Poza tymi wszystkimi informacjami o funkcjach, Garmin Forerunner 935 jest lekki – waży tylko 49 gramów i jest zgodny z linią pasków QuickFit, które można łatwo zmieniać. Zegarek również automatycznie synchronizuje się z platformą Garmin Connect, tak więc uzyskamy dostęp do wszystkich swoich postępów i w szybki sposób będziemy mogli udostępniać dane w mediach społecznościowych.

A co z ceną za ten model? Jest wysoka. Stopień wszechstronności tego zegarka jest tak duży, iż musiało to mieć wpływ na wartość Garmin Forerunner 935. Cena stanęła na 550 Euro, co w przeliczeniu aktualnego kursu daje 2300 złotych. Jeśli będziemy chcieli przy okazji zakupić czujnik dynamiki biegu, to należy dopłacić jeszcze 290 zł.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia są własnością firmy Garmin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Ruch naturalny w praktyce, czyli jak dojść do perfekcji [KSIĄŻKA]

Bieganie jest jedną z form ruchu naturalnego. Oznacza to, że ten sposób poruszania się jest z nami od pierwszych chwil życia. Czy jednak bieganie przychodzi każdemu tak samo łatwo? Czy ta forma aktywności nie jest bardziej złożona niż się nam wydaje? Książka "Ruch naturalny w praktyce" pozwala unikać kontuzji, wyzbyć się bólu i rozwinąć się fizycznie. (więcej…)