Garmin fenix 5 – więcej, niż tylko zegarki sportowe

polecane

Garmin fenix 5 – więcej, niż tylko zegarki sportowe

Kamil Nowak
10 stycznia, 2017
Aktualności

Garmin fenix 5 to oznaczenie najnowszej serii zegarków marki Garmin, które na pewno spodobają się sportowcom i poszukiwaczom przygód. Zarówno jedni, jak i drudzy będą zaskoczeni niektórymi cechami zegarków fenix 5. Co takiego wyjątkowego przygotował Garmin?

Seria Garmin fenix 5 HR

Po raz pierwszy Garmin wprowadza do swojej oferty różne wielkości zegarków w ramach jednej linii produktowej. Nie trzeba wybierać między zegarkiem, którego funkcjonalność przypadła nam do gustu, a zegarkiem, który pasuje do wielkości naszego nadgarstka. Garmin fenix 5 to multisportowe, outdoorowe zegarki z GPS podzielone na trzy serie: fenix 5S, 5 i 5X. Modele te różnią się między sobą nie tylko wzornictwem, ale przede wszystkim rozmiarem.

Wszystkie modele Garmin fenix 5 zostały wyposażone w pojemną baterię, całodobowe monitorowanie aktywności, czy technologię nadgarstkowego pomiaru tętna Garmin Elevate. Połączyć je można ze smartfonem, korzystać z szeregu funkcji online i odbierać powiadomienia. Dzięki nowemu, zatrzaskowemu systemowi QuickFit wymienianie pasków stało się banalnie proste i szybkie. Seria wzbogacona została w piękną kolekcję wymiennych pasków – od stylowych, metalowych bransolet przez eleganckie skórzane paski, aż po sportowe, silikonowe. Zamiana nie wymaga użycia żadnych narzędzi. W nowej kolekcji Garmin fenix 5 każdy może odnaleźć swój styl.

Garmin fenix 5S – lekki i smukły

Seria Garmin fenix 5S HR

Najmniejszym i najlżejszym jest Garmin fenix 5S, który ma kopertę o średnicy 42 mm. Taki kompaktowy rozmiar zagwarantuje wygodę na drobnych nadgarstkach, bez krępacji ruchów i ograniczania możliwości urządzenia.

Stylowy i funkcjonalny fenix 5S dostępny jest w trzech kolorach – srebrnym, szampańskim i czarnym, z szerokim wyborem pasków QuickFit. Dostępnych jest wiele dodatkowych, wymiennych pasków dla wszystkich modeli fenix 5 (sprzedawanych osobno). Dzięki temu z łatwością można dopasować styl zegarka do potrzeby chwili – niezależnie, czy wybierzemy się na trening, czy na biznesowe spotkanie.

Garmin fenix 5 – kompaktowy

Zegarek Garmin fenix 5 wyposażony został w 47 mm kopertę o nowym, sportowym wyglądzie. Wszystkie zegarki posiadają nowy zestaw funkcji treningowych, łatwo dostępnych poprzez nowy widget postępów. Dla ambitnych sportowców uprawiających wiele dyscyplin sportowych przygotowano zestaw Performer, wyposażony w pas do pomiaru tętna HRM-Tri, który pozwala monitorować zaawansowane parametry dynamiki biegu oraz tętno podczas pływania.

Garmin fenix 5X – z wbudowanymi mapami

Garmin fenix 5X został wyposażony fabrycznie w routowalne mapy topograficzne Europy. Zamknięty w niezwykle wytrzymałej, mierzącej 51 mm stalowej obudowie. Każdy z zegarków Garmin fenix 5 posiada wykonaną ze stali nierdzewnej, wytrzymałą ramkę EXO, tylną część obudowy z kutej stali oraz wodoszczelność do 100 metrów. fenix 5X zaoferuje pełen zestaw funkcji treningowych i multisportowych, a także innowacyjne funkcje związane z mapą i nawigacją.

Cechy wspólne serii Garmin fenix 5, 5S, 5X

Wszystkie zegarki Garmin fenix 5 posiadają fabrycznie wgrane funkcje dla wielu dyscyplin sportu – biegania, kolarstwa, pływania, narciarstwa i wielu innych. Poza bardzo szerokim wyborem profili sportowych, zegarki Garmin fenix 5 będą całodobowo śledzić aktywność. Mogą zatem służyć zarówno jako codzienna elegancka biżuteria, a także w roli solidnego narzędzia treningowego dla zaawansowanego sportowca. Wbudowane narzędzia nawigacyjne obejmują wysokościomierz barometryczny, trzyosiowy kompas i żyroskop.

Wszystkie modele Garmin fenix 5 obsługują Strava Live Segments. Nowy widget postępów sprawia, że najważniejsze statystyki treningowe będą łatwo dostępne na ekranie zegarka. Nowe funkcje treningowe obejmują Status treningu, Obciążenie treningowe oraz Training Effect 2.0, czyli poziom intensywności ćwiczeń. Nowy, w pełni zintegrowany, nadgarstkowy czujnik tętna Garmin Elevate dostarcza całodobowo informacji o tętnie, bez potrzeby zakładania paska na klatkę piersiową.

Tabela z wybranymi parametrami zegarków Garmin fenix 5

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje o serii zegarków fenix 5 tak, aby łatwiej było podjąć decyzję, który model najbardziej odpowiada stawianym oczekiwaniom. Spójrzcie na dane:

Tabela Garmin fenix 5 Garmin fenix 5S Garmin fenix 5X
Wymiary fizyczne 47.0 x 47.0 x 15.5 mm 42.0 x 42.0 x 14.5 mm 51.0 x 51.0 x 17.5 mm
Wymiary wyświetlacza Średnica 30,5 mm (1,2 cala) Średnica 27,94 mm (1,1 cala) Średnica 30,5 mm (1,2 cala)
Rozdzielczość wyświetlacza 240 × 240 pikseli 218 × 218 pikseli 240 × 240 pikseli
Kolorowy wyświetlacz Tak Tak Tak
Masa Z paskiem silikonowym: 85,0 g; wersja Sapphire: 87,0 g Z paskiem silikonowym: 67 g Z paskiem silikonowym: 98,0 g
Czas działania baterii do 24 godzin w trybie GPS i do 100 godzin (tryb UltraTrac) do 13 godzin w trybie GPS i do 50 godzin (tryb UltraTrac) do 24 godzin w trybie GPS i do 100 godzin (tryb UltraTrac)
Wodoszczelność 10 ATM 10 ATM 10 ATM
Wbudowana pamięć 64 MB, dostępne 54 MB 64 MB, dostępne 54 MB  12 GB
Czujnik pomiaru tętna Tak (nadgarstek) Tak (nadgarstek) Tak (nadgarstek)
Multi-sport Tak Tak Tak
Training Effect Tak Tak Tak
Treningi pływackie Tak Tak Tak
Garmin Connect Tak Tak Tak
Dodatkowe (wybrane) ANT+: tak (wszystkie wersje)

Obciążenie treningowe: tak
Stan treningu: tak
Próg mleczanowy: tak
Ostrzeżenia pogodowe: tak
UltraTrac: tak

ANT+: tak (wszystkie wersje)

Obciążenie treningowe: tak
Stan treningu: tak
Próg mleczanowy: tak
Ostrzeżenia pogodowe: tak
UltraTrac: tak

Mapy: fabrycznie załadowane mapy topograficzne i mapy rowerowe, mapy ponad 40 000 pól golfowych z całego świata, 

ANT+: tak (wszystkie wersje)

Obciążenie treningowe: tak
Stan treningu: tak
Ostrzeżenia pogodowe: tak
UltraTrac: tak

Cena  od 599 Euro
(~ 2610 zł brutto)
od 599 Euro
(~ 2610 zł brutto)
od 749 Euro
(~ 3260 zł brutto)

Seria zegarków Garmin fenix 5 zapowiada się imponująco. Cena jednak kwalifikuje te zegarki do górnego pułapu, bo najtańszy model to wydatek przeszło 2600 zł. Zegarki fenix 5 będą dostępne w 1. kwartale 2017 roku. Warto jednak pamiętać, iż pomiar tętna na nadgarstku prawdopodobnie nie zagwarantuje takiej precyzji, jak pomiar dokonywany za pomocą opaski HRM założonej na klatce piersiowej.

Tutaj przykład: zobacz wykresy w dziale Pomiar tętna w recenzji:
Garmin Forerunner 735XT

Aby korzystać z danych zaawansowanej dynamiki biegu oraz danych fizjologicznych należy dodatkowo zakupić pasek z czujnikiem HRM-Run, HRM-Tri lub HRM-Swim. Koszt opcjonalnych pasków to kwota powyżej 290 zł.

Informacja prasowa / opracowanie red. / wykorzystane zdjęcia są własnością firmy Garmin 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. fujka pisze:

  Garmin fenix 3 po liftingu. Nic więcej. Czym niby ma się różnić. Wygląd identyczny, wielkość zbliżona, troche więcej funkcji i jakiś widget postępu. 3 klocki to dużo.

  1. Lian pisze:

   Bezsensowne gadanie. Ja ze swojego fenix 3 jestem zadowolony i wiem, że jest to jeden z lepszych zegarków na rynku. Cena nie gra roli jeśli wszystkie moje oczekiwania są spełnione, a jestem wymagający.

 2. Phil pisze:

  Mam mały nadgarstek. Czekam aż będą na przymiarki w sklepie

 3. Han pisze:

  fenix 3 używam od…. hmm.. nie pamiętam kiedy (od zawsze), nic się z tym zegarkiem nie dzieje, służy dobrze, idealny dla wymagających ludzi, trwały.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Żel energetyczny Olimp Fire Start – smaczna recenzja

Żel energetyczny Olimp Fire Start to produkt, który może zaskoczyć każdego biegacza. Nie chodzi o cudowny skład, ale o jego smak. Oddajemy w Wasze ręce wnioski po przetestowaniu żelu energetycznego z firmy Olimp.  (więcej…)