Śniadanie dla biegacza w formie kanapek
Śniadanie dla biegacza w formie kanapek [ser kozi, rukola i ananas]

polecane

Śniadanie dla biegacza w formie kanapek [ser kozi, rukola i ananas]

Ada Łaszkowska
3 sierpnia, 2019
Przepisy

Jesteś sportowcem, ale nie wyobrażasz sobie śniadania bez kanapek? Dzisiaj zaproponuję kanapki z kozim serem, rukolą i ananasem. To niestandardowe połączenie smaków, ale też dobór odpowiednich mikroelementów, których potrzebują osoby aktywne fizycznie.

Śniadanie dla biegacza w formie kanapek

Składniki na śniadanie dla biegacza w formie kanapek:

✔ kilka kromek pełnoziarnistego pieczywa
✔ ser kozi
✔ rukola
✔ ananas

Dlaczego wybrałam akurat te składniki? Ser kozi zawiera wapń, magnez i potas, które dla sportowców są ważne podczas treningu oraz po nim, kiedy organizm się regeneruje. Te składniki odpowiadają za stan kości i mięśni. Kozie sery zawierają mniej laktozy i kazeiny, które mogą powodować nietolerancje czy alergie. Ponieważ posiadają ograniczone ilości powyższych składowników (laktozy i kazeiny) nie powodują wzdęć, co podczas treningu mogłoby być problematyczne. Rukola zawiera magnez, żelazo, potas, które również przydają się podczas wysiłku. Poza tym w rukoli znajduje się duża ilość wody, więc jest sycąca, ale też pomaga nawadniać organizm. Ananas ma właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Bromelina (bromelaina) w nich zawarta przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych szczególnie w stawach.

Nie są to wszystkie zalety takich kanapek, ale tych kilka wymienionych powyżej już powinno Was przekonać do ich spróbowania. Warto pamiętać, że jest to posiłek z pieczywem, więc dobrym źródłem węglowodanów, czyli nadaje się na posiłek przedtreningowy, jednak jest on stały (nie w formie płynnej/półpłynnej), dlatego dobrze jest trenować po około dwóch godzinach od jego spożycia. Czym bardziej pełnoziarniste pieczywo wybieramy, tym więcej czasu nasz przewód pokarmowy potrzebuje, aby go strawić.

Przepis na śniadanie dla biegacza w formie kanapek z kozim serem, rukolą i ananasem został przygotowany przez dietetyczkę Adę Łaszkowską (Dietetyk z Decathlon). Jeśli chcesz sprawdzić pozostałe przepisy Ady, zerknij na profil Facebook Dietetyk w Decathlon.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla biegaczy

Ćwiczenia ogólnorozwojowe świetnie sprawdzają się u osób, które chcą rozwijać się i poprawić swoje osiągnięcia sportowe. Ćwiczenia ogólnorozwojowe to również dobra możliwość, aby wzmocnić całe ciało, szczególnie te mięśnie, które nie pracują w trakcie biegu.  (więcej…)