Fitbit Aria 2 precyzyjnie określi istotne parametry składu ciała

polecane

Fitbit Aria 2 precyzyjnie określi istotne parametry składu ciała

Kamil Nowak
14 września, 2017
Aktualności

Inteligentna waga Fitbit Aria 2 potrafi ustalić dokładny skład masy ciała, przesłać dane do mobilnej aplikacji, a także pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Czy to wszystko wystarczy, aby zainteresować potencjalnych użytkowników? Przedstawiamy najnowszą inteligentną wagę Fitbit Aria 2.

Fitbit szczyci się danymi uzyskanymi z ostatniego badania, które to wskazuje, że aż 70% użytkowników starszej wersji inteligentnej wagi Fitbit Aria traci kilogramy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy korzystania z niej. Idąc za ciosem producent wprowadza nową wersję wagi i oznacza ją jako Fitbit Aria 2. Dzięki uproszczonej konfiguracji i wysokiej dokładności uzyskiwanych pomiarów, stanowi świetne uzupełnienie portfolio tego amerykańskiego giganta.

Projektując nową wagę Fitbit postawił sobie pewne cele. Nowy produkt umożliwia zbieranie dużej ilości danych o trendach masy ciała i ich późniejsze analizowanie w specjalnej aplikacji Fitbit App. Wagę błyskawicznie skonfigurujemy dzięki łączności WiFi i Bluetooth. Wyświetlacz wagi Fitbit Aria 2 może bardzo czytelnie zaprezentować statystyki, a przyjazny interface i ikony ułatwiają poruszanie się po menu. Ta inteligentna waga rozpoznaje do 8 użytkowników, więc nie będziemy zobligowani do każdorazowego zakładania własnego konta. Fitbit zadbał również o prywatność pomiarów, więc waga wyświetla tylko dane należące do konkretnego domownika – reszta zgromadzonych informacji pozostaje ukryta.

źródło: Fitbit / YouTube

Fitbit Aria 2 współpracuje ze wszystkimi urządzeniami i aplikacjami Fitbit. Jeśli poza wagą zdecydujemy się na wybór dodatkowego sprzętu marki Fitbit, który będzie śledzić naszą aktywność fizyczną w ciągu dnia, to po podsumowaniu informacji z takiego sprzętu i wyników ważeń z wagi, możemy uzyskać bardzo pomocne dane. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że regularny ruch w ciągu dnia korzystnie wpływa na organizm, a w połączeniu z informacjami z wagi będziemy mogli łatwiej określić strategię np. zrzucenia zbędnych kilogramów. Waga dostarczy nam cennych wiadomości o pełnym składzie ciała: o poziomie tłuszczu, nawodnieniu, masie mięśniowej i wskaźniku BMI. Z kolei aplikacja Fitbit App ułatwi analizowanie wszystkich danych.

Ruch w ciągu dnia jest niesłychanie ważnym czynnikiem wpływającym na obniżenie masy ciała. Fitbit wspomaga ten proces poprzez spersonalizowane wskazówki. W ramach aplikacji Fitbit można dołączyć do grupy osób o podobnych poglądach, skupiających się na zdrowiu i wspólnie realizować stawiane cele.

Fitbit Aria 2 jest dostępna na stronie Fitbit.com w sprzedaży Pre-order po 129,95 dolarów (około 450 zł). Przewidziano dwie wersje kolorystyczne – czarną i białą. Czy cena jest wysoka? Absolutnie nie. Można wręcz powiedzieć, że jeśli wszystkie zapewnienia producenta względem jakości nowego produktu okażą się słuszne, to kwota za ten sprzęt będzie bardzo przyzwoita. Choć Fitbit Aria 2 nie wprowadza niczego nowego do segmentu inteligentnych wag, to zapowiada się jako ciekawy produkt w rozsądnej cenie.

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podst. informacji prasowych / zdjęcia należą do Fitbit 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Justyna Zielińska pisze:

    Dzień dobry, co wybrać Fitbit Aria 2 czy Nokia Cardio? Z góry dziękuję za pomoc:)

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plecak biegowy przeznaczony do ultramaratonów [15 kieszeni na ekwipunek]

Przypadł mi do testowania plecak biegowy Kalenji przeznaczony do ultramaratonów. Ten konkretny model został zatwierdzony m.in. podczas biegów Ultra-Trail du Mont-Blanc czy Western States Endurance Run. Posiada aż 15 kieszeni, pomieści 3 litry płynów i jest mega pakowny. Czy będzie to prawdziwy plecakowy "kozak", który nie posiada słabych punktów? (więcej…)