Żele energetyczne Isostar – recenzja

polecane

Żele energetyczne Isostar – recenzja

Kamil Nowak
5 grudnia, 2015
Recenzje

Żele energetyczne Isostar, to niska cena, ciekawe opakowanie, interesujące smaki. Jak sprawdzają się w trakcie biegania – odpowiedzi w materiale. 

żele isostar

Aby dobrze przygotować się do recenzji żeli produkowanych przez firmę Isostar, nasze uwagi zbieraliśmy przez ponad pół roku. W tym czasie produkty zabraliśmy (na wybrane) starty biegowe, aby sprawdzić je w trakcie trasy maratońskiej i krótszych biegów. Recenzja poniżej.

ISOSTAR żel energetyczny Actifood (exotic)

żele isostar

Żel o smaku egzotycznym. Dość słodki, o ciekawej konsystencji i żółtawym kolorze. Jeden z ciekawszych produktów na rynku pod względem smaku. Spożywając go w trakcie biegania, można poczuć się, jakby się było na plaży i podjadało mango lub papaje. Bardzo interesujące doznanie dla kubków smakowych biegacza.

Jeśli chodzi o skład tego żelu to 97,5 % (jak podaje producent) energii zapewniają węglowodany, ponadto pokrywa on 70% zalecanego dziennego zapotrzebowania na witaminy C i E, 16 % na witaminę B1. Poza tym jest całkowicie pozbawiony substancji tłuszczowych, co umożliwia szybsze przyswajanie węglowodanów.

Opakowanie to 90 g produktu, który zawiera 181 kcal, więc żel można zjeść dwa razy (po około 90 kcal). Zaleca się dostarczanie do organizmu około 100 kcal na jedną godzinę treningu.

Skład 100 g 90 g (jedna saszetka)
Wartość energetyczna 856kJ (201 kcal) 770 kJ (181 kcal)
Tłuszcz 0 g 0 g
w tym tłuszcze nasycone 0 g 0 g
Węglowodany 50 g 45 g
w tym cukry 13 g 12 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0,05 g 0,05 g
Witamina E 5,5 mg (45%) 5 mg (42%)
Witamina C 61 mg (76%) 55 mg (69%)
Witamina B1 0,25 mg (23%) 0,23 mg (21%)

ISOSTAR żel energetyczny Actifood (jabłko)

isostar żele energetyczne

Żel o smaku jabłkowym. Czy tak jak poprzednik, będzie to oznaczało, że w trakcie biegu przenosimy się do sadu i spacerujemy pomiędzy jabłoniami? Niestety nie. Smak jest bardzo słabo wyczuwalny. Skład żelu jest zbliżony do poprzednika, opakowanie również. Konsystencja tego żelu energetycznego jest właściwa, a jedzenie jego nie przysporzy biegaczom problemów.

Skład 100 g 90 g (jedna saszetka)
Wartość energetyczna 872kJ (205 kcal) 768 kJ (181 kcal)
Tłuszcz 0 g 0 g
w tym tłuszcze nasycone 0 g 0 g
Węglowodany 51 g 46 g
w tym cukry 12 g 11 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0,05 g 0,05 g
Witamina E 6,8 mg (57%) 6,1 mg (51%)
Witamina C 58 mg (73%) 52 mg (65%)
Witamina B1 0,27 mg (25%) 0,24 mg (22%)

Podsumowanie

isostar żele energetyczne

Pierwszy żel energetyczny Isostar o smaku exotic oceniam na 4,5 (cztery i pół), w sali na 6, gdzie im wyżej tym lepiej. Jest to bardzo ciekawy produkt ze względu na smak, opakowanie i jakość, ponieważ w trakcie testów nie wystąpiły żadne nieoczekiwane „komplikacje” związane z żołądkiem. Drugi żel energetyczny, o smaku jabłkowym, to tradycyjny produkt, o mało wyczuwalnym smaku i aromacie. Jabłka otrzymują od nas ocenę 3,5 (trzy i pół). Tutaj również nic złego się nie wydarzyło. Oba produkty firmy Isostar polecamy w trakcie biegania, ale jeśli chcesz posmakować czegoś naprawdę dobrego, to będziemy za pierwszym testowanym żelem 🙂

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kupiłeś zegarek sportowy (z GPS). Jakie funkcje włączyć, a jakie wyłączyć?

Zegarek sportowy zaprowadził mój trening na znacznie wyższy level. Startowałem z najniższego możliwego poziomu, czyli „kanapowca” z nadwagą. Najpierw ćwiczyłem z telefonem i aplikacją, która mierzyła dystans i prędkość. Dopiero, gdy wybrałem swój pierwszy zegarek sportowy, nabrałem wiatru w żagle. Szybko zauważyłem, że profesjonalny sprzęt wiele ułatwia i daje możliwość stabilnego rozwoju formy. Jak wykorzystać potencjał zegarka sportowego? Jak zacząć z niego korzystać? Jakich funkcji używać, a które lepiej jest wyłączyć? (więcej…)