COROS Pace 2 opinie
Zegarek COROS Pace 2 – co warto wiedzieć? [JAKA CENA?]

polecane

Zegarek COROS Pace 2 – co warto wiedzieć? [JAKA CENA?]

Redakcja
23 września, 2020
Aktualności

Na rynku pojawił się zegarek GPS – COROS Pace 2. Ultraniska waga, szereg nowych funkcjonalności względem pierwotnej wersji oraz atrakcyjna cena. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Czy bateria zapewnia długi czas działania? Jaka jest pełna specyfikacja techniczna zegarka?

COROS Pace 2 opinie

COROS Pace 2 to następca pierwszego modelu zegarka multisportowego, wprowadzonego na rynek przez markę COROS w maju 2018 roku. Nieco ponad dwa lata od jego premiery producent wprowadza na światowe rynki jego ulepszoną wersję. Stworzona ona została głównie z myślą o potrzebach triathlonistów oraz biegaczy długodystansowych. Motorem napędowym promocji wersji 2.0 jest ultraniska waga – zmniejszona z 48 do 29 gramów (wersja z nylonowym paskiem) w stosunku do pierwotnego modelu. Jest to efekt m.in. zmniejszenia wymiarów zegarka, bez jednoczesnego pomniejszania średnicy wyświetlacza, która nadal ma 1,2 cala, przy rozdzielczości 240 x 240 pikseli.

COROS Pace 2 test

O ile nie każdy użytkownik doceni znacznie korzystniejszą wagę, o tyle 1,5x szybszy procesor, 5x większa pamięć RAM i 4x pojemniejsza przestrzeń do przechowywania danych (64 MB) to zmiany, obok których ciężko przejść obojętnie. Kolejne, stricte techniczne zmiany to odejście od czterech przycisków na rzecz intuicyjnego pokrętła, dodanie systemu szybkiego przepinania pasków czy funkcji nocnego podświetlania tarczy zegarka, dopasowującej się do warunków otoczenia.

COROS Pace 2 test

Warto wspomnieć, że zegarek COROS Pace 2 jest w stanie dłużej pracować od swojego pierwowzoru – z 25 do 30 h w zwykłym trybie GPS oraz z 50 do 60 h w trybie UltraMax. Standardowy tryb pracy zegarka – a więc taki, który będzie stale monitorował tętno, śledził sen, zliczał kroki i spalone kalorie czy wysyłał powiadomienia – wynosi 20 dni.

Przydatne zmiany zaszły na poziomie samej funkcjonalności. Dodano obsługę planów treningowych, funkcję obliczania mocy biegowej z nadgarstka czy tryb Truck Run – inteligentny algorytm wspomagający zapis aktywności na bieżni 400-metrowej. Pace 2 daje możliwość wyboru aż 12 różnych trybów sportowych, na czele z bieganiem, jazdą na rowerze, pływaniem czy świeżo dodanym treningiem siłowym (ponad 200 ćwiczeń) dla górnych i dolnych partii ciała oraz mięśni brzucha. Wspomnieć należy, że COROS Pace 2 obsługuje systemy satelitarne GPS, GLONASS i BEIDOU, a w planach producenta – wraz z rozwojem kolejnych aktualizacji oprogramowania – jest Galileo. Co istotne – aplikację mobilną COROS można połączyć z innymi aplikacjami dla biegaczy m.in. ze Stravą.

COROS Pace 2 opinie

Specyfikacja techniczna:

⌚️wymiary (szerokość x wysokość x grubość): 42 x 42 x 11.7 mm;
⌚️waga: 29 g – z nylonowym paskiem, 35 g – z silikonowym paskiem;
⌚️wyświetlacz – 1,2 cala, 240 x 240 px, tryb Always-On Memory LCD (64 kolory), ⌚️szkło typu Corning Glass;
⌚️materiał ramki oraz pokrywy tylnej: polimer wzmocniony włóknem szklanym;
⌚️materiał paska: silikon / nylon;
⌚️połączenia bezprzewodowe: telefon – Bluetooth, akcesoria – ANT+ / Bluetooth;
⌚️systemy satelitarne: GPS, GLONASS, BEIDOU, w planach Galileo (wraz z przyszłymi aktualizacjami oprogramowania);
⌚️czujniki: optyczny monitor pracy serca, wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, kompas, żyroskop, termometr;
⌚️wodoszczelność: 5 ATM (50 m);
⌚️typ baterii: akumulator litowo – jonowy;
⌚️czas działania baterii: do 30 h (pełny tryb GPS), do 60 h (tryb GPS UltraMax), do 20 dni (tryb zegarka);
⌚️czas ładowania baterii: do 2 h;
⌚️temperatura robocza: od – 20°C do + 60°C;
⌚️temperatura przechowywania: od – 20°C do + 65°C;
⌚️zdefiniowane tryby sportowe: Run (bieganie), Indoor Run (bieganie wewnątrz), Track Run (bieżnia), Bike (kolarstwo), Indoor Bike (rower stacjonarny), Pool Swim (pływanie w basenie), Open Water (pływanie na akwenie otwartym), Triathlon (triathlon), Gym Cardio (ćwiczenia cardio), GPS Cardio (ćwiczenia cardio z GPS), Strength (trening siłowy), Training (trening).

Na chwilę obecną zegarek GPS COROS Pace 2 dostępny będzie w trzech polskich sklepach: w Aktywnym Nadgarstku, eAzymucie oraz w Empiku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 999,99 złotych.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Mateusz pisze:

    Masz może jakieś informacje czy kolejne aktualizacje wprowadzą nawigowanie po tracku?

    1. Kamil Nowak pisze:

      Cześć. Nie posiadamy takich informacji.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jaki zegarek Polar będzie najlepszy dla Ciebie?

Jaki zegarek Polar warto wybrać, aby ten sprawdził się względem indywidualnych potrzeb treningowych? Na jakie funkcje przed zakupem należy zwrócić uwagę? Czy amator biegów może zyskać coś na kupnie zegarka dla zaawansowanej osoby? Ten poradnik rozwieje wątpliwości i pozwoli podjąć decyzję o wyborze konkretnego zegarka. (więcej…)