Buty 361º Nocti-Lite – recenzja nowej marki

polecane

Buty 361º Nocti-Lite – recenzja nowej marki

Kamil Nowak
2 lutego, 2016
Recenzje

Buty 361º Nocti-Lite kuszą ciekawym wyglądem, intrygują kolorystyką i wnoszą powiew świeżości na rynek butów dla biegaczy dostępnych w Polsce. Jako jedni z pierwszych w kraju, mogliśmy przetestować specjalnie dla Was dwa modele butów firmy 361º Degrees. 

Informacje o marce 361º Degrees

buty 361 Rio 2016

361 Degrees International Limited

Jest to druga pod względem wielkości marka, produkująca sprzęt dla sportowców w Chinach. Rozpoczęcie działalności datuje się na 2003 rok. Od 2013 roku marka rozpoczęła ekspansję na rynki światowe. W pierwszej kolejności dostrzeżono potencjał i wielkość rynków USA i Brazylii, gdzie jak podaje producent, osiągnięto sukces i ugruntowaną pozycję, by następnie przejść do kolejnego etapu rozwoju i skupieniu się na Europie, gdzie sprzedaż rozpoczęto od niedawna.

W Polsce pierwsze wzmianki o pojawieniu się firmy 361º Degrees znaleźliśmy w październiku 2015 roku. Jak dalej podaje producent, firma stawia w pierwszej kolejności na rozwój technologii związanych z butami do biegania, poprzez posiadanie własnego centrum badań i technologii, a kończąc na designie innym od wszystkich pozostałych firm. Różnica ma polegać na świetnej relacji pomiędzy stabilnością, a amortyzacją butów za przyczyną systemu QDP (Quick Dynamic Performance). Ponadto, jak się dowiedzieliśmy Marka 361º Degrees została oficjalnym partnerem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich organizowanych w 2016 roku w Rio De Janeiro, w Brazylii, co tylko potwierdza wiodącą pozycję na tamtejszym rynku.

Jako jedni z pierwszych w Polsce mamy przyjemność przetestować dla Was dwa modele marki 361º: Nocti-Lite i Sensation, oba w damskiej odsłonie.

361º Nocti-Lite – test butów

buty 361 Nocti Lite

W tym przypadku również pokusiliśmy się o sprawdzenie informacji udostępnionych przez producenta na temat omawianego modelu. W opisie tym odnajdujemy, iż buty 361º Nocti-Lite dają poczucie niesamowitej lekkości, pozwolą czerpać radość z nocnych treningów, są bardzo lekkie i elastyczne. Ponadto bezszwowa cholewka wykonana za pomocą technologii wydruku 3D daje efekt niesamowitego dopasowania buta do stopy. Dzięki odblaskowym strefom przy palcach i piętach zapewniają one lepszą widoczność oraz poprawiają bezpieczeństwo podczas nocnych treningów.

buty 361 Nocti Lite damskie

Pierwsze wrażenie – jakie one są lekkie (zaledwie 184 g)!!! Wykonane z delikatnego i przewiewnego materiału, siateczki, pokrytej elementami z tworzywa sztucznego w postaci pasków.

361 Nocti Lite

Buty ładnie skomponowane kolorystycznie. Nasz model to połączenie szarości, czerni oraz fioletu. Wzmocnione w części pięty, celem zapewnienia większej stabilności stopy w bucie i lepszego dopasowania. Takie wzmocnienie znajduje się także w części palcowej. Buty 361º posiadają elementy odblaskowe. Sznurowanie identyczne jak w poprzednio omawianym modelu. Wewnątrz but sprawia wrażenie dość twardego, z pewnością mocno przewiewny. W części pięty obszyty dodatkową warstwą materiału. Drop w tym bucie wynosi 10 mm.

buty 361 Nocti Lite

Buty przetestowaliśmy w trakcie wybiegań po twardej, miejskiej nawierzchni. Łącznie wyszło około 190 km. Uczucie lekkości butów jest faktycznie niesamowite. Po ich założeniu na stopy dalej ma się odczucie, jakby nic na nich nie było, ewentualnie lekkie kapcie. Buty 361º Nocti-Lite dobrze dopasowują się do stopy i pewnie jej trzymają. Nic się nie przesuwa, nie obciera, a sznurówki samoczynnie nie rozwiązują. Wentylacja butów jest bardzo mocna. Biegi wykonywane były w czasie niskich temperatur i odczuwalnym było przechodzenie zimnego powietrza wewnątrz buta. Dobrze amortyzują twardą nawierzchnię, bieganie w nich jest przyjemne.

buty 361 Nocti Lite

Zauważyliśmy jednak jeden dość istotny mankament. Mianowicie ilość przebiegniętych w nich kilometrów jest mała, a już widać na nich ślady nieodwracalnej eksploatacji, zniszczenia. W przedniej części buta elementy z tworzywa sztucznego w postaci pasków najzwyczajniej popękały i zaczynają się łuszczyć.

buty 361 Nocti Lite

Podsumowanie

Nasza ocena

Przy pierwszym wrażeniu buty zaprezentowały się bardzo pozytywnie, zaciekawiły nas zastosowanymi w nich systemami oraz spodobały się wizualnie. Na etapie testu okazało się jednak, iż są troszkę za mało „dynamiczne w biegu” i lekko twarde, co przy długich dystansach jest niewygodne. Ponadto nasze zastrzeżenia wzbudza odblaskowa powłoka butów, która zaczęła się delikatnie kruszyć. Uważamy, że po wyeliminowaniu tych niedoskonałości model ma potencjał, aby w kolejnej jego odsłonie stać się wyjątkowym. Cena Nocti-Lite to 289 zł brutto (02.02.2016), więc jest to rozsądna kwota i są do kupienia tutaj.

 • Wygoda
 • Amortyzacja
 • Stabilizacja
 • Sztywność
 • Przyczepność
 • Dynamika
 • Wentylacja
 • Trzymanie stopy
 • Wygląd i jakość materiałów

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Mikołaj pisze:

  Ładnie wyglądają. Nie znam tej firmy

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Wyglądają ładnie, to prawda. I dlatego chcieliśmy na początku recenzji chociaż trochę opisać firmę 361º. Link do drugiego testu, tutaj: http://bieganieuskrzydla.pl/buty-361-sensation-czyli-biegowa-sensacja/

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar M460 – kompaktowy licznik rowerowy GPS – recenzja

Polar M460 to małych rozmiarów licznik rowerowy GPS, który zaskakuje dostępną funkcjonalnością. Kompatybilny z systemami pomiaru mocy Bluetooth Smart i wyposażony w funkcje Strava Live Segments i Polar Smart Coaching. Jest w stanie zmierzyć istotne kolarskie parametry i zaprezentować je w czytelny sposób. Jednak czy wszystko działa poprawnie? Czy warto zainwestować właśnie w ten licznik rowerowy, skoro na rynku dostępnych jest wiele podobnych urządzeń? Jakie towarzyszą nam odczucia po korzystaniu z Strava Live Segments? (więcej…)