bieganieuskrzydla.pl

Buty 361º Sensation, czyli biegowa sensacja

Luty 2, 2016

Buty 361º Sensation są przeznaczone na długie trasy, zapewniają świetną amortyzację, stabilność i komfort. Marka 361º stawia pierwsze kroki na naszym rynku, ale może okazać się bardzo dobrym wyborem dla biegaczy. Jesteśmy jednym z pierwszych portali, który przedstawia test butów marki 361º Degrees. 

Test butów 361º Sensation

buty 361 Sensation

 

Przed przystąpieniem do recenzji dokładnie zgłębiliśmy informacje dostępne na stronie producenta, gdzie podano, że buty 361º Sensation powinny oferować idealne połączenie amortyzacji i stabilności, oddychająca siateczka czuwa nad poprawnym obiegiem powietrza wewnątrz buta, a system QDP utrzymuje elastyczność i zapewnia idealne dopasowanie buta do stopy biegacza. Pod śródstopiem znajduje się dodatkowo wzmocnienie z tworzywa TPU, którego zadaniem jest stabilizacja stopy. 361º Sensation dedykowane są dla biegaczy neutralnych i pronujących, którzy lubią pokonywać długie dystanse w trakcie treningów. Zaintrygowani opisem przystępujemy do testów i sprawdzenia tych informacji.

 

buty 361 Sensation damskie

 

Pierwsze odczucia wizualne są bardzo pozytywne. Buty 361º Sensation sprawiają wrażenie solidnych. Wykonane są z przewiewnej siateczki, posiadają usztywnienie w części pięty, z przedniej zaś strony usytuowane zostały elementy odblaskowe. Wewnątrz buta, również w jego tylnej części znajduje się dodatkowa warstwa specjalnie wyprofilowanego materiału, która ma zapewne na celu jego lepsze dopasowanie do stopy. Zastosowana kolorystyka jest przyjemna dla oka – odcienie różu połączono z bielą, szarością oraz srebrem.

 

361 Sensation

 

Buty nie są lekkie, bo ważą 258 g. Po ich założeniu odczucia dalej pozostają pozytywne. Buty 361º Sensation idealnie dopasowują się do stopy dając wysoki komfort ich noszenia. Oferują one bardzo dużą dawkę amortyzacji, stabilizacji, a przy tym nie są zbyt sztywne. Sznurowanie zostało bardzo dobrze przemyślane, bo zapewnia maksymalne otulenie stopy i doskonałe trzymanie się buta na nodze. Drop w tym modelu wynosi 8 mm.

 

buty 361 Sensation

 

Buty te przetestowaliśmy podczas biegu na twardej, ale równej nawierzchni w mieście, po śniegu i na zmrożonym, twardym i mocno wyboistym podłożu podczas niedawnych, mroźnych dni. Nawierzchnie te są różne od siebie, jednak każda z nich jest wymagająca i naszym zdaniem buty zaliczyły na nich swój egzamin. Podczas biegu chodnikami i na asfalcie buty zapewniają miękkie lądowanie i dynamiczne wybicie.

 

Buty 361 Degrees

 

Natomiast w czasie treningu na wyboistej nawierzchni przez cały czas pewnie trzymały się stopy. Chcemy dodać, że ta nawierzchnia to zamarznięte i mocno rozjeżdżone błoto, gdzie wystawały również kamyki, więc stanowiła ona prawdziwe wyzwanie, do zachowania m. in. równowagi. Ponadto podeszwa butów sprawia, że faktycznie cechują się one niezwykłą amortyzacją. Nie mamy zastrzeżeń do wentylacji.

 

buty 361 Sensation

 

Runner`s World w czerwcu 2015 nominował ten but w kategorii „Best buy”, więc z pewnością jest to model, który warto rozważyć przy ewentualnej chęci kupna nowej pary.

 

buty 36 Sensation Runnes World

361 Degrees International Limited

 

Więcej informacji o marce tutaj.

Podsumowanie

Nasza ocena

Po przeprowadzeniu recenzji śmiało stwierdzamy, że buty 361º Sensation są dobrą alternatywą dla innych już obecnych marek na naszym rodzimym rynku. Dobre połączenie amortyzacji, stabilizacji i odważna kolorystyka tego modelu oraz jakość materiałów sprawiły, że buty otrzymały pozytywną opinię. Testy prowadziliśmy po utwardzonych trasach, ścieżkach w parkach, ale również po bardzo kamienistych odcinkach, a kończąc w śniegu i błocie. Aktualnie nie widać żadnych oznak zużycia tego modelu. Sprawdziliśmy również cenę, która wynosi 489 zł brutto (28 styczeń 2016), więc jest na odpowiednim poziomie względem jakości jaką otrzymujemy i można je kupić tutaj.

 • Wygoda
 • Amortyzacja
 • Stabilizacja
 • Sztywność
 • Przyczepność
 • Dynamika
 • Wentylacja
 • Trzymanie stopy
 • Wygląd i jakość materiałów

3 odpowiedzi na “Buty 361º Sensation, czyli biegowa sensacja”

 1. Arkadiusz pisze:

  Buty dobrze wyglądają. Ciekawe co z jakością.

  • Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Arkadiuszu, w butach wybiegaliśmy już sporo kilometrów i nic się z nimi nie dzieje. Jeśli chodzi o 361 Sensation jest to porządny produkt, który można polecać dalej.

 2. Olek. pisze:

  Ciekawe polaczenie kolorow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Plan treningowy dla początkujących biegaczy. Cel: 30 minut biegu ciągłego

Jak powinien wyglądać plan treningowy dla początkujących biegaczy? Ile czasu powinien zajmować trening i na co zwrócić szczególną uwagę – tego wszystkiego dowiecie się z planu treningowego przygotowanego przez Krzysztofa Szymanowskiego - czołowego polskiego biegacza. Z tak zaplanowanymi sesjami nie nabawicie się kontuzji czy urazów. (więcej…)