Wrocław Maraton 2018. Ile jest do wygrania? [NAGRODY I PREMIE]

polecane

Wrocław Maraton 2018. Ile jest do wygrania? [NAGRODY I PREMIE]

Kamil Nowak
9 września, 2018
Aktualności

Dziś (9 września) trwa Maraton Wrocławski. Jest to 36. edycja znanego i cenionego biegu, a także jednej z największych imprez sportowych w regionie. Zawodnicy startujący w elicie biegu walczą nie tylko o dotarcie do mety, ale także o nagrody i premie finansowe przewidziane przez organizatora. Ile jest do zgarnięcia? Jak duże sumy przewidziane są dla zwycięzcy maratonu?

W niedzielę 9 września punktualnie o godzinie 9:00 biegacze 36. PKO Wrocław Maraton ruszyli po raz pierwszy w historii sprzed wyremontowanej Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Do pokonania będzie dystans 42 kilometrów i 195 metrów. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin netto. W okolicach godziny 10:00 elita biegaczy powinna być w połowie trasy (ul. Legnicka, gdzie przecina ją ul. Na Ostatnim Groszu). Najszybsi zawodnicy i zawodniczki powalczą o cenne trofea i nagrody finansowe.

Źródło: regulamin 36. PKO Wrocław Maratonu

W męskiej klasyfikacji zwycięzca 36. edycja PKO Wrocław Maraton otrzyma czek na kwotę 10000 zł, drugi zawodnik 8500 zł, a zamykający podium 7000 zł. Przewidziano nagrody także za dalsze miejsca: IV zawodnik otrzyma 5000 zł, V – 4000 zł, VI – 3000 zł, VII – 2000 zł i VIII – 1000 zł. Dla pierwszej zawodniczki na mecie przewiduje się nagrodę również w wysokości 10000 zł. Pozostałe nagrody są identyczne jak w przypadku męskiej klasyfikacji. Dodatkowo obowiązuje klasyfikacja obywateli i obywatelek RP, gdzie przysługują nagrody pieniężne za zdobycie od pierwszego do piątego miejsca na mecie:

Źródło: regulamin 36. PKO Wrocław Maratonu

Zwycięzcy 36. PKO Wrocław Maratonu otrzymują dodatkowo premie pieniężne za pobicie rekordów maratonów: (kobiet – Stellah J. Barsosio – czas 2.28:14, mężczyzn Vladimir Tsiamchyk – czas 2.13:28):

Źródło: regulamin 36. PKO Wrocław Maratonu

Jeśli potrzebujesz informacji o dzisiejszym pełnym programie maratonu, zerknij tutaj. Poza powyższymi nagrodami i premiami finansowymi wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie biegu wyjątkowy medal w kształcie skrzata. Wszelkie bieżące informacje o tym co dzieje się podczas Maratonu Wrocławskiego publikujemy w specjalnym dziale portalu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum portalu BieganieUskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin, Polar i Suunto. Gdzie jest lepsza aplikacja mobilna?

Garmin Connect, Polar Flow, Suunto App – kupując zegarek sportowy, otrzymujesz w pakiecie dostęp do platformy internetowej lub aplikacji mobilnej, która ułatwia przeglądanie wyników sportowych, zrealizowanych treningów i planowanie kolejnych sesji. Dostęp do tych i innych informacji jest istotny dla osób ambitnych, które poważnie podchodzą do sportu, ale także tych, którzy trenują mniej regularnie, a również chcą zadbać o swoją kondycję i wyniki sportowe. Która aplikacja jest moim zdaniem najlepsza? Którą markę zegarków wybrać, uwzględniając tylko możliwości, jakie daje platforma internetowa? (więcej…)