Wrocław Maraton 2018. Ile jest do wygrania? [NAGRODY I PREMIE]

polecane

Wrocław Maraton 2018. Ile jest do wygrania? [NAGRODY I PREMIE]

Kamil Nowak
Wrzesień 9, 2018
Aktualności

Dziś (9 września) trwa Maraton Wrocławski. Jest to 36. edycja znanego i cenionego biegu, a także jednej z największych imprez sportowych w regionie. Zawodnicy startujący w elicie biegu walczą nie tylko o dotarcie do mety, ale także o nagrody i premie finansowe przewidziane przez organizatora. Ile jest do zgarnięcia? Jak duże sumy przewidziane są dla zwycięzcy maratonu?

W niedzielę 9 września punktualnie o godzinie 9:00 biegacze 36. PKO Wrocław Maraton ruszyli po raz pierwszy w historii sprzed wyremontowanej Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Do pokonania będzie dystans 42 kilometrów i 195 metrów. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin netto. W okolicach godziny 10:00 elita biegaczy powinna być w połowie trasy (ul. Legnicka, gdzie przecina ją ul. Na Ostatnim Groszu). Najszybsi zawodnicy i zawodniczki powalczą o cenne trofea i nagrody finansowe.

Źródło: regulamin 36. PKO Wrocław Maratonu

W męskiej klasyfikacji zwycięzca 36. edycja PKO Wrocław Maraton otrzyma czek na kwotę 10000 zł, drugi zawodnik 8500 zł, a zamykający podium 7000 zł. Przewidziano nagrody także za dalsze miejsca: IV zawodnik otrzyma 5000 zł, V – 4000 zł, VI – 3000 zł, VII – 2000 zł i VIII – 1000 zł. Dla pierwszej zawodniczki na mecie przewiduje się nagrodę również w wysokości 10000 zł. Pozostałe nagrody są identyczne jak w przypadku męskiej klasyfikacji. Dodatkowo obowiązuje klasyfikacja obywateli i obywatelek RP, gdzie przysługują nagrody pieniężne za zdobycie od pierwszego do piątego miejsca na mecie:

Źródło: regulamin 36. PKO Wrocław Maratonu

Zwycięzcy 36. PKO Wrocław Maratonu otrzymują dodatkowo premie pieniężne za pobicie rekordów maratonów: (kobiet – Stellah J. Barsosio – czas 2.28:14, mężczyzn Vladimir Tsiamchyk – czas 2.13:28):

Źródło: regulamin 36. PKO Wrocław Maratonu

Jeśli potrzebujesz informacji o dzisiejszym pełnym programie maratonu, zerknij tutaj. Poza powyższymi nagrodami i premiami finansowymi wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie biegu wyjątkowy medal w kształcie skrzata. Wszelkie bieżące informacje o tym co dzieje się podczas Maratonu Wrocławskiego publikujemy w specjalnym dziale portalu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum portalu BieganieUskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Śniadanie biegacza, porady dietetyka

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że jedzenie pierwszego posiłku w ciągu dnia, czyli śniadania to podstawa. Niewielu jednak coś z tym robi. Śniadanie to dla osoby aktywnej fundament i jeden z elementów, który składa się na wzrost formy, poprawę samopoczucia i szybciej zauważalne efekty treningu. Jak przygotować zdrowe i szybkie śniadanie biegacza, który potrzebuje energii na resztę dnia? Czy pomijanie porannego śniadania wpływa negatywnie na formę osoby trenującej? (więcej…)