W niedzielę 44. Maraton Warszawski
W niedzielę 44. Maraton Warszawski! [TRASA BIEGU, DLA KIEROWCÓW]

polecane

W niedzielę 44. Maraton Warszawski! [TRASA BIEGU, DLA KIEROWCÓW]

Tomasz Wołoćko
24 września, 2022
Aktualności

W niedzielę 25 września odbędzie się 44. Maraton Warszawski. To jeden z nielicznych biegów na świecie organizowanych nieprzerwanie od 1979 roku. Jaka jest trasa biegu? Jakie będą utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób korzystających z komunikacji miejskiej?

W niedzielę 44. Maraton Warszawski

Tysiące zawodników, piękna i widowiskowa trasa poprowadzona ulicami Warszawy, sportowe emocje, rywalizacja i unikatowy medal. A jednym zdaniem: w ostatni weekend września biegową stolicą Polski będzie trasa 44. Maratonu Warszawskiego, która połączy tysiące biegaczy. Jaka jest trasa biegu? Jakie będą utrudnienia w ruchu?

Maraton Warszawski od 44 lat gromadzi tysiące biegaczy – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wszyscy miłośnicy biegania są wspierani za każdym razem przez setki kibiców na trasie biegu wiodącej przez samo serce stolicy. To wszystko sprawia, że wydarzenie jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy. Organizacja tak dużego wydarzenia sprawi, że część Warszawy zostanie zakorkowana.

44. Maraton Warszawski trasa

Największe utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób poruszających się ulicami stolicy wystąpią na całej długości trasy maratonu i w jej pobliżu. Trasa biegu będzie stosowanie zabezpieczona. W czasie wydarzenia trasa biegu będzie sukcesywnie zamykana dla samochodów, autobusów i tramwajów. Po przebiegnięciu ostatnie zawodnika służby porządkowe będą przywracać ruch kołowy. Organizator wydarzenia przygotował informator dla kierowców i osób poruszających się ulicami Warszawy w niedzielę 25 września. W informatorze jest godzinowa rozpiska zamknięcia ulic i ich ponownego przywrócenia do ruchu. Godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

44. Maraton Warszawski cała trasa

W związku z organizacją 44. Maratonu Warszawskiego w dn. 25 września 2022 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Zmiany w okolicach startu i mety biegu wystąpią już dzień wcześniej, od godz. 20:00 (sobota). Jaka jest trasa 44. Maratonu Warszawskiego? Jakie będą utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób korzystających z komunikacji miejskiej?

44. Maraton Warszawski trasa

Ulice będą zamykane i otwierane sukcesywnie, w ramach przemieszczania się uczestników wydarzenia. Utrudnienia w ruchu pojawią się już przed maratonem i wydarzeniami towarzyszącymi – Bridgestone Sztafeta Maratońska i Pekao S.A. Warszawska Dychy. Limit czasu dla zawodników biorących udział w maratonie to 6 godz. i 30 min. Oznacza to także, że zawodnicy mają prawie 7 godz. na przebiegnięcie całego dystansu, od startu do mety. 44. Maraton Warszawski rozpocznie się o godzinie 9:00, w niedzielę (25 września).

Utrudnienia w ruchu dotyczące Starego i Nowego Miasta, Żoliborza i Marymontu – w dniach 24 – 25 września

Wisłostrada (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. 22:00 w niedziele. Dojazd do PKOLu będzie możliwy przez cały czas wschodnią jezdnią Wybrzeża Gdańskiego (w kierunku Gdańska), zaś w niedzielę innymi drogami po godzinie 15:00.

44. Maraton Warszawski cała trasa

START 44. Maratonu Warszawskiego odbędzie się z ul. Konwiktorskiej. W związku z tym będzie ona zamknięta od godz. 20:00 już w sobotę. Zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach będzie obowiązywał zarówno w sobotę, jak i niedzielę. META 44. Maratonu Warszawskiego jest zlokalizowana na ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia). Okolice mety będą zamknięte od soboty 24 września do 25 września godz. 22:00. Jezdnia w kierunku Gdańska (północnym) będzie przejezdna przez cały czas.

Utrudnienia w ruchu podczas 44. Maraton Warszawski pojawią się także na ul. Sanguszki, ul. Muranowska, ul. Andersa oraz ul. Mickiewicza (na odcinku Słomińskiego – Plac Wilsona). Z kolei na Placu Wilsona nastąpi zawężenie ruchu samochodowego do jednego pasa w niedzielę, bez możliwości zjazdu w ul. Krasińskiego i Mickiewicza w godz. 8:30 – 14:20. Utrudnienia w ruchu pojawią się również na ul. Mickiewicza (na odcinku Plac Wilsona – ul. Rudzka) – ulica będzie zamknięta w niedzielę w godz. 9:10 – 15:00 w kierunku północnym. W kierunku południowym ruch będzie utrzymany przez cały czas. Na skrzyżowaniu z ul. Potocką, będzie patrol Policji, który w miarę możliwości będzie umożliwiał ruch poprzeczny przecinający trasę biegu.

Ulica Krasińskiego (jezdnia południowa) będzie zamknięta w godz. 8:30 – 10:15. Jezdnia północna będzie przejezdna po godzinie 10:30 do Placu Wilsona (bez możliwości wjazdu na Plac w godz. 8:30-14:30). Utrudnienia w ruchu będą także na ul. Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) – będzie zamknięta w sobotę od godz. 20:00 do 22:00 w niedzielę. Jezdnia wschodnia (w kierunku Gdańska) będzie przejezdna przez cały czas.

44. Maraton Warszawski trasa

Utrudnienia w ruchu dotyczące Pragi Północ, w dzień wydarzenia, w niedzielę 25 września

W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego (za wyjątkiem przejazdu w kierunku Ronda Żaba). W godz. 8:30-16:30 wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony ul. Modlińskiej (z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim). Wyjazd w kierunku Bródna w godz. 8:30-11:30 będzie możliwy przez ul. Modlińską i Trasę Toruńską.

Most Gdański w kierunku do Śródmieścia będzie przejezdny przez cały czas. W kierunku Pragi będzie wyłączony z ruchu w godz. 8:30-16:30. Ulica Starzyńskiego (jezdnia południowa) – w kierunku Mostu Gdańskiego będzie przejezdna przez cały czas. W kierunku Targówka będzie wyłączona z ruchu w godz. 8:30-11:30 (biegacze biegną wiaduktem nad rondem Starzyńskiego).

ul. Namysłowska – będzie zamknięta w godz. 8:30:-12:00.
ul. Ratuszowa – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 12:00.
ul. Wybrzeże Helskie – będzie zamknięte w godz. 8:30 – 17:00.
ul. Okrzei – będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00. Dojazd od ul. Wybrzeże Szczecińskie będzie możliwy dopiero od godz. 17:00.
ul. Jagiellońska – będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00.
ul. Zamoyskiego – będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00.
ul. Sokola– będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00.
ul. Wybrzeże Szczecińskie – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 17:00.
Most Świętokrzyski (jezdnia południowa) – będzie zamknięty w godz. 7:30 – 13:00.
Most Świętokrzyski (jezdnia północna) – będzie zamknięty w godz. 8:30 ( zamknięcie jezdni południowej zamyka możliwość funkcjonowania jezdni północnej) – 17:00.

Utrudnienia w ruchu dotyczące mieszkańców Powiśla, Mokotowa i Śródmieścia – w niedzielę 25 września

Odcinek ul. Tamka – ul. Gagarina (ciągu ulic Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie) będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:00-13:30. Przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Powiśla oraz przedostanie się na drugą stronę Wisły będą możliwe mostem Łazienkowskim. Ruch samochodowy na ul. Wioślarskiej i ul. Solec będzie odbywał się bez zmian. Przejezdne będą wjazdy i zjazdy na most Poniatowski i most Łazienkowski.

ul. Tamka (na odcinku od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie do ul. Kruczkowskiego) – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 13:00.

ul. Kruczkowskiego – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 13:00. Utrzymany będzie ruch w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża.

ul. Rozbrat – będą zamknięte w godz. 9:00 -13:00.

ul. Gagarina – w godz. 9:20-13:30 wyłączony będzie skręt w ul. Belwederską. Pozostały ruch będzie utrzymany. Zalecamy przejazd równoległą ul. Chełmską, z uwagi na bieg oraz trwające remonty na ul. Gagarina.

ul. Belwederska – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 13:30.

Al. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży i ul. Nowy Świat (do Ronda de Gaulle’a) – zamknięta będzie jezdnia wschodnia w godz. 9:00 – 13:30.

ul. Zajęcza – będzie zamknięta w godz. 20:00-16:45.
ul. Dobra – będzie zamknięta w godz. 10:10-17:10.
ul. Karowa – będzie zamknięta w godz. 10:20-17:10.
ul. Nowy Świat (na odcinku Rondo de Gaulle’a – Krakowskie Przedmieście) – będzie zamknięta w godz. 9:00-14:00.
ul. Krakowskie Przedmieście – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 14:00.
ul. Miodowa – będzie zamknięta w godz. 9:15-14:00.
pl. Krasińskich – będzie zamknięta w godz. 9:15-14:00.
ul. Bonifraterska – będzie zamknięta w godz. 8:30-14:30.

W niedzielę 44. Maraton Warszawski

Start 44. Maraton Warszawski odbędzie się z ul. Konwiktorskiej. Meta znajduje się na ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia). 44. Maraton Warszawski rozpocznie się o godzinie 9:00, w niedzielę (25 września).

Wszelkie nowsze informacje będziemy publikować tutaj.

Źródło: oprac. własne na podstawie informatora https://maratonwarszawski.com/drogowy/ , fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Kate pisze:

    Super pomocny artykuł!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania po asfalcie? ASICS GEL-Nimbus 22

ASICS GEL-Nimbus 22 zmieniły moje wyobrażenie o wygodzie jaką może doświadczyć biegacz w trakcie treningu. W ostatnich latach trafiały w moje ręce wygodne buty do biegania, w których czułem komfort, bezpieczeństwo i stabilizację. Jednak ASICS GEL-Nimbus 22 tworzą osobą bajkę, piszą nową historię. (więcej…)