W niedzielę 44. Maraton Warszawski
W niedzielę 44. Maraton Warszawski! [TRASA BIEGU, DLA KIEROWCÓW]

polecane

W niedzielę 44. Maraton Warszawski! [TRASA BIEGU, DLA KIEROWCÓW]

Tomasz Wołoćko
24 września, 2022
Aktualności

W niedzielę 25 września odbędzie się 44. Maraton Warszawski. To jeden z nielicznych biegów na świecie organizowanych nieprzerwanie od 1979 roku. Jaka jest trasa biegu? Jakie będą utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób korzystających z komunikacji miejskiej?

W niedzielę 44. Maraton Warszawski

Tysiące zawodników, piękna i widowiskowa trasa poprowadzona ulicami Warszawy, sportowe emocje, rywalizacja i unikatowy medal. A jednym zdaniem: w ostatni weekend września biegową stolicą Polski będzie trasa 44. Maratonu Warszawskiego, która połączy tysiące biegaczy. Jaka jest trasa biegu? Jakie będą utrudnienia w ruchu?

Maraton Warszawski od 44 lat gromadzi tysiące biegaczy – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wszyscy miłośnicy biegania są wspierani za każdym razem przez setki kibiców na trasie biegu wiodącej przez samo serce stolicy. To wszystko sprawia, że wydarzenie jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy. Organizacja tak dużego wydarzenia sprawi, że część Warszawy zostanie zakorkowana.

44. Maraton Warszawski trasa

Największe utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób poruszających się ulicami stolicy wystąpią na całej długości trasy maratonu i w jej pobliżu. Trasa biegu będzie stosowanie zabezpieczona. W czasie wydarzenia trasa biegu będzie sukcesywnie zamykana dla samochodów, autobusów i tramwajów. Po przebiegnięciu ostatnie zawodnika służby porządkowe będą przywracać ruch kołowy. Organizator wydarzenia przygotował informator dla kierowców i osób poruszających się ulicami Warszawy w niedzielę 25 września. W informatorze jest godzinowa rozpiska zamknięcia ulic i ich ponownego przywrócenia do ruchu. Godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

44. Maraton Warszawski cała trasa

W związku z organizacją 44. Maratonu Warszawskiego w dn. 25 września 2022 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Zmiany w okolicach startu i mety biegu wystąpią już dzień wcześniej, od godz. 20:00 (sobota). Jaka jest trasa 44. Maratonu Warszawskiego? Jakie będą utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób korzystających z komunikacji miejskiej?

44. Maraton Warszawski trasa

Ulice będą zamykane i otwierane sukcesywnie, w ramach przemieszczania się uczestników wydarzenia. Utrudnienia w ruchu pojawią się już przed maratonem i wydarzeniami towarzyszącymi – Bridgestone Sztafeta Maratońska i Pekao S.A. Warszawska Dychy. Limit czasu dla zawodników biorących udział w maratonie to 6 godz. i 30 min. Oznacza to także, że zawodnicy mają prawie 7 godz. na przebiegnięcie całego dystansu, od startu do mety. 44. Maraton Warszawski rozpocznie się o godzinie 9:00, w niedzielę (25 września).

Utrudnienia w ruchu dotyczące Starego i Nowego Miasta, Żoliborza i Marymontu – w dniach 24 – 25 września

Wisłostrada (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. 22:00 w niedziele. Dojazd do PKOLu będzie możliwy przez cały czas wschodnią jezdnią Wybrzeża Gdańskiego (w kierunku Gdańska), zaś w niedzielę innymi drogami po godzinie 15:00.

44. Maraton Warszawski cała trasa

START 44. Maratonu Warszawskiego odbędzie się z ul. Konwiktorskiej. W związku z tym będzie ona zamknięta od godz. 20:00 już w sobotę. Zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach będzie obowiązywał zarówno w sobotę, jak i niedzielę. META 44. Maratonu Warszawskiego jest zlokalizowana na ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia). Okolice mety będą zamknięte od soboty 24 września do 25 września godz. 22:00. Jezdnia w kierunku Gdańska (północnym) będzie przejezdna przez cały czas.

Utrudnienia w ruchu podczas 44. Maraton Warszawski pojawią się także na ul. Sanguszki, ul. Muranowska, ul. Andersa oraz ul. Mickiewicza (na odcinku Słomińskiego – Plac Wilsona). Z kolei na Placu Wilsona nastąpi zawężenie ruchu samochodowego do jednego pasa w niedzielę, bez możliwości zjazdu w ul. Krasińskiego i Mickiewicza w godz. 8:30 – 14:20. Utrudnienia w ruchu pojawią się również na ul. Mickiewicza (na odcinku Plac Wilsona – ul. Rudzka) – ulica będzie zamknięta w niedzielę w godz. 9:10 – 15:00 w kierunku północnym. W kierunku południowym ruch będzie utrzymany przez cały czas. Na skrzyżowaniu z ul. Potocką, będzie patrol Policji, który w miarę możliwości będzie umożliwiał ruch poprzeczny przecinający trasę biegu.

Ulica Krasińskiego (jezdnia południowa) będzie zamknięta w godz. 8:30 – 10:15. Jezdnia północna będzie przejezdna po godzinie 10:30 do Placu Wilsona (bez możliwości wjazdu na Plac w godz. 8:30-14:30). Utrudnienia w ruchu będą także na ul. Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) – będzie zamknięta w sobotę od godz. 20:00 do 22:00 w niedzielę. Jezdnia wschodnia (w kierunku Gdańska) będzie przejezdna przez cały czas.

44. Maraton Warszawski trasa

Utrudnienia w ruchu dotyczące Pragi Północ, w dzień wydarzenia, w niedzielę 25 września

W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego (za wyjątkiem przejazdu w kierunku Ronda Żaba). W godz. 8:30-16:30 wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony ul. Modlińskiej (z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim). Wyjazd w kierunku Bródna w godz. 8:30-11:30 będzie możliwy przez ul. Modlińską i Trasę Toruńską.

Most Gdański w kierunku do Śródmieścia będzie przejezdny przez cały czas. W kierunku Pragi będzie wyłączony z ruchu w godz. 8:30-16:30. Ulica Starzyńskiego (jezdnia południowa) – w kierunku Mostu Gdańskiego będzie przejezdna przez cały czas. W kierunku Targówka będzie wyłączona z ruchu w godz. 8:30-11:30 (biegacze biegną wiaduktem nad rondem Starzyńskiego).

ul. Namysłowska – będzie zamknięta w godz. 8:30:-12:00.
ul. Ratuszowa – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 12:00.
ul. Wybrzeże Helskie – będzie zamknięte w godz. 8:30 – 17:00.
ul. Okrzei – będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00. Dojazd od ul. Wybrzeże Szczecińskie będzie możliwy dopiero od godz. 17:00.
ul. Jagiellońska – będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00.
ul. Zamoyskiego – będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00.
ul. Sokola– będzie zamknięta w godz. 8:30-12:00.
ul. Wybrzeże Szczecińskie – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 17:00.
Most Świętokrzyski (jezdnia południowa) – będzie zamknięty w godz. 7:30 – 13:00.
Most Świętokrzyski (jezdnia północna) – będzie zamknięty w godz. 8:30 ( zamknięcie jezdni południowej zamyka możliwość funkcjonowania jezdni północnej) – 17:00.

Utrudnienia w ruchu dotyczące mieszkańców Powiśla, Mokotowa i Śródmieścia – w niedzielę 25 września

Odcinek ul. Tamka – ul. Gagarina (ciągu ulic Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie) będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:00-13:30. Przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Powiśla oraz przedostanie się na drugą stronę Wisły będą możliwe mostem Łazienkowskim. Ruch samochodowy na ul. Wioślarskiej i ul. Solec będzie odbywał się bez zmian. Przejezdne będą wjazdy i zjazdy na most Poniatowski i most Łazienkowski.

ul. Tamka (na odcinku od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie do ul. Kruczkowskiego) – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 13:00.

ul. Kruczkowskiego – będzie zamknięta w godz. 8:30 – 13:00. Utrzymany będzie ruch w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża.

ul. Rozbrat – będą zamknięte w godz. 9:00 -13:00.

ul. Gagarina – w godz. 9:20-13:30 wyłączony będzie skręt w ul. Belwederską. Pozostały ruch będzie utrzymany. Zalecamy przejazd równoległą ul. Chełmską, z uwagi na bieg oraz trwające remonty na ul. Gagarina.

ul. Belwederska – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 13:30.

Al. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży i ul. Nowy Świat (do Ronda de Gaulle’a) – zamknięta będzie jezdnia wschodnia w godz. 9:00 – 13:30.

ul. Zajęcza – będzie zamknięta w godz. 20:00-16:45.
ul. Dobra – będzie zamknięta w godz. 10:10-17:10.
ul. Karowa – będzie zamknięta w godz. 10:20-17:10.
ul. Nowy Świat (na odcinku Rondo de Gaulle’a – Krakowskie Przedmieście) – będzie zamknięta w godz. 9:00-14:00.
ul. Krakowskie Przedmieście – będzie zamknięta w godz. 9:00 – 14:00.
ul. Miodowa – będzie zamknięta w godz. 9:15-14:00.
pl. Krasińskich – będzie zamknięta w godz. 9:15-14:00.
ul. Bonifraterska – będzie zamknięta w godz. 8:30-14:30.

W niedzielę 44. Maraton Warszawski

Start 44. Maraton Warszawski odbędzie się z ul. Konwiktorskiej. Meta znajduje się na ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia). 44. Maraton Warszawski rozpocznie się o godzinie 9:00, w niedzielę (25 września).

Wszelkie nowsze informacje będziemy publikować tutaj.

Źródło: oprac. własne na podstawie informatora https://maratonwarszawski.com/drogowy/ , fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Kate pisze:

    Super pomocny artykuł!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki TWS Audictus Dopamine PRO. Jak sprawdzają się w sporcie?

Słuchawki TWS, czyli całkowicie pozbawione przewodów to komfortowa forma odsłuchu muzyki w trakcie aktywności fizycznej. Wielogodzinny trening siłowy, bieganie na długich dystansach i wycieczki rowerowe mogą stać się jeszcze przyjemniejsze, gdy do naszych uszu będzie wpadać muzyka. Dzięki dobrym słuchawkom, które umożliwią nam odsłuch poradników językowych, popularnonaukowych podcastów czy audiobooków możliwe jest także połączenie aktywności sportowej z nauką. Czy Audictus Dopamine PRO sprawdzają się w uszach biegacza? (więcej…)