bieganie na początku
Co myślimy, gdy zaczynamy biegać? [NA WESOŁO]

polecane

Co myślimy, gdy zaczynamy biegać? [NA WESOŁO]

Kamil Nowak
2 października, 2022
Motywacja

Maraton w pierwszym roku biegania? Półmaraton już po miesiącu regularnych treningów? Przebiec 10-kilometrowy dystans w czasie 32 min po 6 miesiącach ćwiczeń? Bieganie jest prostym sportem, który nie wymaga rozgrzewki i schłodzenia na końcu treningu? Co jeszcze myśleliście na początku przygody ze sportem?

bieganie na początku

1. Chciałbym przebiec chociaż raz w życiu maraton. Jeśli zacznę dziś regularnie biegać to na pewno za pół roku dam radę przebiec cały dystans, bez kryzysu czy zatrzymania. Mam nawet już plan treningowy, który zakłada, że 2 treningi w tygodniu i wzmacnianie mięśni podczas jogi pozwolą mi osiągnąć mój cel.
2. Mam 35 lat i 20 kg nadwagi. Leżałem na kanapie przez całe życie, jedząc chipsy i popijając je słodzonymi napojami. Jestem przekonany, że po 3 lub 4, góra po 5 tygodniach biegania będę wyglądać jak rasowy biegacz. Uda mi się zgubić całą nadwagę i solidnie poprawić kondycję fizyczną.
3. Kolega mówił mi, że na początku przygody z bieganiem jest ciężko, ale z każdym kolejnym treningiem jest już coraz lepiej. Znajomy biega już od pół roku i dopiero po takim czasie widzi progres. Ja jestem jednak inny, jemu we wszystkim idzie opornie i prawdę mówiąc, na niczym się nie zna. Kupiłem plan treningowy w Internecie, który został przygotowany przez profesjonalistów, z gwarancją, że za kilka tygodni będę biegał półmaratony.
4. Zawsze szybko biegłem do autobusu, szczególnie, gdy byłem spóźniony do pracy. Zacznę biegać dziś i na dobry początek zrobię 8 km, bo wiem, że 10 km to byłoby szaleństwo. Pojutrze zrobię bieg regeneracyjny na 5 km. A w niedzielę wyciągnę znajomego, który jeszcze nie biega i razem po lesie zrobimy 12 km.
5. Nie kupię butów do biegania, które wizualnie mi się nie podobają. Nie od dziś wiadomo, że jak chcę szybko biegać, należy wybrać czerwony model. A jak chce trenować w lesie, zielone buty do biegania będą najlepsze.
6. Biegałem już wiele lat temu na WF-ie, więc wystarczy przypomnieć sobie rady dotyczące biegania, które otrzymałem od trenera w szkole.
7. Biegam od tygodnia i zaczęło boleć mnie prawe kolano. W zasadzie w lewej stopie też czuję dyskomfort. Mięśnie klatki piersiowej mam spięte i gorzej mi się oddycha. Wątpię, żebym przecenił własne umiejętności i trenował za mocno. Do końca dnia już nic nie będę robić, odpocznę. Jutro pójdę na trening. Moje dolegliwości na pewno można rozbiegać.
8. Biegam regularnie już od kilku dni. Zawsze na tej samej trasie, czyli wokoło domu na asfalcie. Z identyczną intensywnością, czyli grzeję ile się da, przez taki dystans, jaki jestem w stanie przebiec. Pomimo takiego treningu moja waga stoi w miejscu. Nie wiem w czym jest problem.
9. Żeby być biegaczem wystarczy biegać. Nie są potrzebne żadne ćwiczenia uzupełniające, siłownia czy stretching. W ogóle dziwnie brzmi to słowo: stretching.

Warto obejrzeć jeszcze specjalnie przygotowany film: 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Koper pisze:

    Ja biegam od 7miesiecy i po przeczytaniu długi się śmiałem. Pkt 8 mistrzostwo… Nie wiem w czym tkwi problem…

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage V2 – czy polubiłem ten sprzęt? [RECENZJA]

Zegarek GPS Polar Vantage V2 stworzono dla sportowców, którzy chcą trenować bardziej świadomie i w pełni wykorzystywać własny potencjał. Urządzenie pozwala zdobyć praktyczne informacje dotyczące zarówno zaangażowania organizmu podczas treningu, ale też momentów, kiedy solidnie odpocząć i poświęcić więcej czasu na regenerację. Posiadacz zegarka otrzyma dostęp do wiedzy marki Polar zdobytej dzięki analizie milionów aktywności. Czy zegarek posiada słabe strony? Co z dokładnością GPS i pomiarem tętna? Będzie też okazja do zakupu urządzenia ze sporym rabatem!  (więcej…)