trasa 44. Maratonu Warszawskiego
Jaka jest trasa 44. Maraton Warszawski? [ULICA PO ULICY]

polecane

Jaka jest trasa 44. Maraton Warszawski? [ULICA PO ULICY]

Tomasz Wołoćko
23 września, 2022
Biegi

Maraton Warszawski startuje o godz. 9:00 w niedzielę (25 września). Na wielkie święto biegania złożą się 3 wydarzenia: 44. Maraton Warszawski, Bridgestone Sztafeta Maratońska i Pekao S.A. Warszawska Dycha. Biegi zgromadzą łącznie ok. 8 tys. zawodników, którzy ruszą ulicami stolicy, żeby spełnić sportowe marzenia. Jaka jest trasa tegorocznego Maratonu Warszawskiego?

trasa 44. Maraton Warszawski

W niedzielę 25 września o godz. 9:00 startuje jeden z największych biegów Warszawy – Maraton Warszawski. Tegoroczna 44. edycja będzie wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w programie pojawi się nowy bieg – Pekao S.A. Warszawska Dycha. Każdy kto weźmie w nim udział przyłączy się do historycznego startu wydarzenia. Tradycyjnie już w ramach biegowej niedzieli wystartuje sztafeta maratońska Bridgestone. Do udziału w głównym biegu zapisało się ok. 5,5 tys. zawodników. W sztafecie weźmie udział ok. 100 drużyn, a w premierowej Pekao S.A. Warszawskiej Dyszce – ok. 2 tys. zawodników. Ulicami Warszawy przebiegnie ok. 8 tys. biegaczy.

trasa 44. Maraton Warszawski

Niedziela 25 września będzie więc trudnym dniem dla kierowców i osób korzystających z komunikacji stołecznego miasta. Już od godzin rannych zaczną występować utrudnienia w ruchu, szczególnie w rejonie ul. Konwiktorskiej, gdzie zlokalizowane są starty biegów. Pierwsze 2 biegi – Maraton Warszawski i Bridgestone Sztafeta Maratońska startują o godz. 9:00, a pół godziny później Pekao S.A. Warszawska Dycha. Utrudnienia w ruchu pojawią się jednak wcześniej. Na pokonanie dystansu 42 km i 195 zawodnicy mają regulaminowe 6 godz. i 30 min. Oznacza to także, że w takim przedziale czasu należy spodziewać się mniejszych lub większych problemów komunikacyjnych.

Jakie będą utrudniania w ruchu na trasie 44. Maratonu Warszawskiego? W związku z organizacją 44. Maratonu Warszawskiego i Pekao S.A. Warszawskiej Dychy w dn. 25 września (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na wspólnej trasie wydarzenia.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Wybrane zmiany i utrudnienia w ruchu: Wisłostrada (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) będzie zamknięta do godz. 22:00 w niedziele. W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta. Ul. Konwiktorska (START 44. Maratonu Warszawskiego) będzie zamknięta do godz. 20:00 w niedzielę. Utrudniania w ruchu w okolicy mety biegów potrwają do godz. 22:00.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Odcinek ul. Tamka – ul. Gagarina (ciągu ulic Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie) będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:00–13:30. Ulica Kruczkowskiego będzie zamknięta w godz. 8:30–13:00. Utrzymany będzie ruch w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża. Ulica Belwederska będzie zamknięta w godz. 9:00–13:30. Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży i ul. Nowy Świat (do Ronda de Gaulle’a) – zamknięta będzie jezdnia wschodnia w godz. 9:00–13:30. Resztę zmian i utrudnień w ruchu opisaliśmy dokładniej w poprzednich materiałach. Warto spojrzeć na przygotowaną przez organizatora mapę utrudnień i na jej podstawie zaplanować wcześniej swoją podróż: https://maratonwarszawski.com/wp-content/uploads/2016/09/MW_mapa_drogowa.pdf

44. Maraton Warszawski utrudnienia

44. Maraton Warszawski startuje w niedzielę o godz. 9:00. Bieg główny i wydarzenia towarzyszące zgromadzą ok. 10 tys. zawodników. Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w czasie przebywania zawodników na trasie maratonu. Zawodnicy mają regulaminowe 6 godz. i 30 min na przebycie 42,195 km. Największe utrudniania w ruchu pojawią się więc w przedziale od godz. 10:00 do godz. 15:30. Wszystkie aktualne informacje o ruchu w Warszawie publikujemy tutaj.

Źródło: oprac. własne na podstawie strony organizatora biegów https://maratonwarszawski.com/; fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wygodny stanik sportowy? Propozycje dla aktywnych kobiet

Optymalnie dobrany stanik sportowy zapewnia idealne utrzymanie piersi, dzięki czemu nie zmieniają one położenia podczas wykonywania ćwiczeń, nawet tych najbardziej intensywnych. Ale skąd wiadomo, który stanik sportowy jest dobry? Jaką markę wybrać i czym kierować się dokonując zakupu? Podpowiadamy. (więcej…)