trasa 44. Maratonu Warszawskiego
Jaka jest trasa 44. Maraton Warszawski? [ULICA PO ULICY]

polecane

Jaka jest trasa 44. Maraton Warszawski? [ULICA PO ULICY]

Tomasz Wołoćko
23 września, 2022
Biegi

Maraton Warszawski startuje o godz. 9:00 w niedzielę (25 września). Na wielkie święto biegania złożą się 3 wydarzenia: 44. Maraton Warszawski, Bridgestone Sztafeta Maratońska i Pekao S.A. Warszawska Dycha. Biegi zgromadzą łącznie ok. 8 tys. zawodników, którzy ruszą ulicami stolicy, żeby spełnić sportowe marzenia. Jaka jest trasa tegorocznego Maratonu Warszawskiego?

trasa 44. Maraton Warszawski

W niedzielę 25 września o godz. 9:00 startuje jeden z największych biegów Warszawy – Maraton Warszawski. Tegoroczna 44. edycja będzie wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w programie pojawi się nowy bieg – Pekao S.A. Warszawska Dycha. Każdy kto weźmie w nim udział przyłączy się do historycznego startu wydarzenia. Tradycyjnie już w ramach biegowej niedzieli wystartuje sztafeta maratońska Bridgestone. Do udziału w głównym biegu zapisało się ok. 5,5 tys. zawodników. W sztafecie weźmie udział ok. 100 drużyn, a w premierowej Pekao S.A. Warszawskiej Dyszce – ok. 2 tys. zawodników. Ulicami Warszawy przebiegnie ok. 8 tys. biegaczy.

trasa 44. Maraton Warszawski

Niedziela 25 września będzie więc trudnym dniem dla kierowców i osób korzystających z komunikacji stołecznego miasta. Już od godzin rannych zaczną występować utrudnienia w ruchu, szczególnie w rejonie ul. Konwiktorskiej, gdzie zlokalizowane są starty biegów. Pierwsze 2 biegi – Maraton Warszawski i Bridgestone Sztafeta Maratońska startują o godz. 9:00, a pół godziny później Pekao S.A. Warszawska Dycha. Utrudnienia w ruchu pojawią się jednak wcześniej. Na pokonanie dystansu 42 km i 195 zawodnicy mają regulaminowe 6 godz. i 30 min. Oznacza to także, że w takim przedziale czasu należy spodziewać się mniejszych lub większych problemów komunikacyjnych.

Jakie będą utrudniania w ruchu na trasie 44. Maratonu Warszawskiego? W związku z organizacją 44. Maratonu Warszawskiego i Pekao S.A. Warszawskiej Dychy w dn. 25 września (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na wspólnej trasie wydarzenia.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Wybrane zmiany i utrudnienia w ruchu: Wisłostrada (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) będzie zamknięta do godz. 22:00 w niedziele. W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta. Ul. Konwiktorska (START 44. Maratonu Warszawskiego) będzie zamknięta do godz. 20:00 w niedzielę. Utrudniania w ruchu w okolicy mety biegów potrwają do godz. 22:00.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Odcinek ul. Tamka – ul. Gagarina (ciągu ulic Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie) będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:00–13:30. Ulica Kruczkowskiego będzie zamknięta w godz. 8:30–13:00. Utrzymany będzie ruch w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża. Ulica Belwederska będzie zamknięta w godz. 9:00–13:30. Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży i ul. Nowy Świat (do Ronda de Gaulle’a) – zamknięta będzie jezdnia wschodnia w godz. 9:00–13:30. Resztę zmian i utrudnień w ruchu opisaliśmy dokładniej w poprzednich materiałach. Warto spojrzeć na przygotowaną przez organizatora mapę utrudnień i na jej podstawie zaplanować wcześniej swoją podróż: https://maratonwarszawski.com/wp-content/uploads/2016/09/MW_mapa_drogowa.pdf

44. Maraton Warszawski utrudnienia

44. Maraton Warszawski startuje w niedzielę o godz. 9:00. Bieg główny i wydarzenia towarzyszące zgromadzą ok. 10 tys. zawodników. Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w czasie przebywania zawodników na trasie maratonu. Zawodnicy mają regulaminowe 6 godz. i 30 min na przebycie 42,195 km. Największe utrudniania w ruchu pojawią się więc w przedziale od godz. 10:00 do godz. 15:30. Wszystkie aktualne informacje o ruchu w Warszawie publikujemy tutaj.

Źródło: oprac. własne na podstawie strony organizatora biegów https://maratonwarszawski.com/; fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Best Text pisze:

    Jaka jest suma wzniosu na maratonie? Bieg jest dość płaski, ale nie widać tej informacji, a to podstawowy parametr, który powinien być podany w metrach. Dziękuję.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek TomTom Runner 2 Cardio + Music – recenzja

Muzyka wprost z zegarka i do tego pomiar tętna z nadgarstka? Tak! TomTom Runner 2 Cardio + Music, to odpowiedź na potrzeby rynku. TomTom za sprawą tego produktu nieźle namieszał w segmencie zegarków mierzących aktywność sportową. Jaki jest naprawdę ten zegarek, dowiecie się z naszej recenzji. (więcej…)