44. Maraton Warszawski trasa utrudnienia w ruchu
44. Maraton Warszawski. Jak się poruszać po Warszawie? [TRASA]

polecane

44. Maraton Warszawski. Jak się poruszać po Warszawie? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
22 września, 2022
Biegi

W niedzielę (25 września) o godz. 9:00 wystartuje 44. Maraton Warszawski. Chwilę później na ulice Warszawy wyruszą zawodnicy premierowej Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Łącznie ze sztafetą Bridgestone na ulicach miasta będzie ok. 8 tys. biegaczy. Jak się poruszać w niedzielę 25 września po stolicy? Jaka jest trasa maratonu?

44. Maraton Warszawski trasa

Maraton Warszawski to wydarzenie już legendarne. Magiczne. Organizowane nieprzerwanie od 1979 roku. Maraton w Warszawie, który gromadzi tysiące biegaczy z całego świata. Bieg, który na lata zapada w pamięć osobom, które przebiegły 42,195 km. Tegoroczny 44. Maraton Warszawski kontynuuje fenomenalną historię. W niedzielę 25 września ok. 5,5 tys. zawodników ruszy ulicami Warszawy, żeby pokonać jego trasę i dotrzeć do Multimedialnego Parku Fontann – maratońskiej mety. Warto podkreślić, że meta jest na warszawskim Nowym Mieście.

44. Maraton Warszawski trasa

START – 44. Maraton Warszawski – z ulicy Konwiktorskiej o godz. 9:00. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie jedna fala biegaczy. To oznacza, że utrudniania w ruchu będą zależeć od tempa biegu ostatniego zawodnika. Biegacze mają regulaminowe 6 godz. i 30 min na pokonanie 42 km i 195 m, czyli przebiegnięcie dystansu od startu do mety. Razem z maratończykami ruszą zawodnicy sztafety Bridgestone. O godz. 9:30 na ulice miasta ruszą zawodnicy Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, których będzie ok. 2 tys. Jaka jest trasa Maraton Warszawski 2022? Jakie ulice omijać i do kiedy?

44. Maraton Warszawski trasa

Największe utrudniania w ruchu będą w niedzielę w przedziale od godz. 9:00 do godz. 15:00. Wówczas zawodnicy trzech biegów będą na trasach. To oczywiście wpłynie na korki i duże utrudnienia w ruchu. Służby zabezpieczające wydarzenie będą nadzorować ruch na całej długości trasy. Organizacja tak dużych biegów wiąże się niestety z dużymi utrudnieniami w ruchu.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Organizator zawodów zamieścił mapę z orientacyjnymi godzinami utrudnień w ruchu. Zmiany w okolicach startu i mety biegów wystąpią już od godz. 20:00 w dn. 24 września 2022 (sobota). W dniu 25 września (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na wspólnej trasie wydarzenia.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Na starcie wszystkich biegów – 44. Maraton Warszawski, Pekao S.A. Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska – staną reprezentanci ponad 60 krajów. Start biegu głównego z ulicy Konwiktorskiej o godz. 9:00. Wszelkie nowsze informacje dotyczące utrudnień w ruchu i zawodników będziemy publikować tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie strony organizatora biegów: https://maratonwarszawski.com/; fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek TomTom Runner 2 Cardio + Music – recenzja

Muzyka wprost z zegarka i do tego pomiar tętna z nadgarstka? Tak! TomTom Runner 2 Cardio + Music, to odpowiedź na potrzeby rynku. TomTom za sprawą tego produktu nieźle namieszał w segmencie zegarków mierzących aktywność sportową. Jaki jest naprawdę ten zegarek, dowiecie się z naszej recenzji. (więcej…)