44. Maraton Warszawski trasa utrudnienia w ruchu
44. Maraton Warszawski. Jak się poruszać po Warszawie? [TRASA]

polecane

44. Maraton Warszawski. Jak się poruszać po Warszawie? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
22 września, 2022
Biegi

W niedzielę (25 września) o godz. 9:00 wystartuje 44. Maraton Warszawski. Chwilę później na ulice Warszawy wyruszą zawodnicy premierowej Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Łącznie ze sztafetą Bridgestone na ulicach miasta będzie ok. 8 tys. biegaczy. Jak się poruszać w niedzielę 25 września po stolicy? Jaka jest trasa maratonu?

44. Maraton Warszawski trasa

Maraton Warszawski to wydarzenie już legendarne. Magiczne. Organizowane nieprzerwanie od 1979 roku. Maraton w Warszawie, który gromadzi tysiące biegaczy z całego świata. Bieg, który na lata zapada w pamięć osobom, które przebiegły 42,195 km. Tegoroczny 44. Maraton Warszawski kontynuuje fenomenalną historię. W niedzielę 25 września ok. 5,5 tys. zawodników ruszy ulicami Warszawy, żeby pokonać jego trasę i dotrzeć do Multimedialnego Parku Fontann – maratońskiej mety. Warto podkreślić, że meta jest na warszawskim Nowym Mieście.

44. Maraton Warszawski trasa

START – 44. Maraton Warszawski – z ulicy Konwiktorskiej o godz. 9:00. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie jedna fala biegaczy. To oznacza, że utrudniania w ruchu będą zależeć od tempa biegu ostatniego zawodnika. Biegacze mają regulaminowe 6 godz. i 30 min na pokonanie 42 km i 195 m, czyli przebiegnięcie dystansu od startu do mety. Razem z maratończykami ruszą zawodnicy sztafety Bridgestone. O godz. 9:30 na ulice miasta ruszą zawodnicy Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, których będzie ok. 2 tys. Jaka jest trasa Maraton Warszawski 2022? Jakie ulice omijać i do kiedy?

44. Maraton Warszawski trasa

Największe utrudniania w ruchu będą w niedzielę w przedziale od godz. 9:00 do godz. 15:00. Wówczas zawodnicy trzech biegów będą na trasach. To oczywiście wpłynie na korki i duże utrudnienia w ruchu. Służby zabezpieczające wydarzenie będą nadzorować ruch na całej długości trasy. Organizacja tak dużych biegów wiąże się niestety z dużymi utrudnieniami w ruchu.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Organizator zawodów zamieścił mapę z orientacyjnymi godzinami utrudnień w ruchu. Zmiany w okolicach startu i mety biegów wystąpią już od godz. 20:00 w dn. 24 września 2022 (sobota). W dniu 25 września (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na wspólnej trasie wydarzenia.

44. Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Na starcie wszystkich biegów – 44. Maraton Warszawski, Pekao S.A. Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska – staną reprezentanci ponad 60 krajów. Start biegu głównego z ulicy Konwiktorskiej o godz. 9:00. Wszelkie nowsze informacje dotyczące utrudnień w ruchu i zawodników będziemy publikować tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie strony organizatora biegów: https://maratonwarszawski.com/; fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Tanie buty do biegania. Czy opłaca się kupić buty do 100 zł?

Świat biegacza byłby cudowny, gdyby buty do biegania były tanie, wytrzymałe, zapewniały odpowiedni poziom amortyzacji i wygody. A najlepiej, gdyby przy tym wszystkim jeszcze dobrze wyglądały. Czy, aby to wszystko zagwarantować trzeba wybierać jedynie spośród drogich butów? Aby odpowiedzieć na to pytanie sięgnęliśmy po buty Kalenji Ekiden Active, które kosztują 99 zł. (więcej…)