Suunto 9 z rewolucyjną baterią. 120 godzin z włączonym GPS!

polecane

Suunto 9 z rewolucyjną baterią. 120 godzin z włączonym GPS!

Kamil Nowak
11 czerwca, 2018
Aktualności

Czym może zaowocować zamrażanie i odmrażanie, zrzucanie z wysokości i praca w dużej wilgotności? A także wyciskanie siódmych potów ze sprzętu w czasie wymagających treningów? Co jeśli dorzucimy do tego wielomiesięczne testy zawodowców w kooperacji z Suunto? Otrzymamy receptę na stworzenie najnowszego zegarka GPS – Suunto 9.

Suunto 9 jest multisportowym zegarkiem z GPS, zaprojektowanym z myślą o zawodnikach, którzy wiele wymagają od swojego sprzętu sportowego. Najnowszy zegarek Suunto 9 wyposażony jest w baterię o długim czasie działania (do 120 godzin z włączonym GPS!) oraz inteligentny system zarządzania energią z przypomnieniami. Dzięki temu użytkownik może zmieniać parametry pracy urządzenia oszczędzając w ten sposób energię. Suunto 9 przystosowano do długich, ciężkich treningów i startów w zawodach. Został sprawdzony do granic wytrzymałości w ciągu tysięcy godzin badań w niebywale trudnych warunkach.

Testerzy wraz z inżynierami Suunto wystawiali nowy zegarek na działanie różnych czynników i sił. Zegarki zrzucano z wysokości, zamrażano je i odmrażano, pracowały w dużej wilgotności i w zanurzeniu. Później specjalny zespół sprawdzał przez wiele miesięcy sprzęt podczas treningów i codziennego życia.

Wyjątkowość tego urządzenia tkwi w fabrycznie zdefiniowanych trybach baterii, które nazwano: Wydajność, Wytrzymałość i Ultra. Zapewniają one pracę Suunto 9 od 25 do nawet 120 godzin czasu zapisu z włączonym odbiornikiem GPS. Co więcej, użytkownik zegarka może tworzyć niestandardowe tryby baterii w zależności od własnych potrzeb. Na początku rejestracji prezentowany jest szacunkowy czas dalszego działania baterii w bieżącym trybie. Jeśli to nie wystarczy, można w każdej chwili włączyć inny. Poza trybami baterii model Suunto 9 wyświetla inteligentne przypomnienia, które ułatwiają naładowanie baterii. Sprzęt korzysta z historii aktywności użytkownika, by przypominać o konieczności pełnego naładowania baterii przed kolejnym treningiem. Jeśli bateria zacznie się rozładowywać w trakcie ćwiczenia, Suunto 9 automatycznie podpowie wybranie innego trybu baterii.

Model jest zgodny z nową aplikacją Suunto App, która zapisuje treningi, aktywność w ciągu dnia i sen oraz umożliwia udostępnianie zapisów ćwiczeń oraz komunikację z innymi w ramach społeczności aplikacji Suunto.

Wyposażenie zegarka w funkcję FusedTrack zapewnia dokładniejsze śledzenie trasy i dystansu. Podczas bardzo długich biegów żywotność baterii niejednokrotnie jest czynnikiem ograniczającym precyzyjny zapis dystansu i trasy, gdyż odbiornik GPS znacznie uszczupla zapasy baterii. Algorytm Suunto FusedTrack łączy dane GPS ze wskazaniami czujnika ruchu w celu poprawy dokładności śledzenia trasy i dystansu. To pozwala wydłużyć czas działania baterii poprzez zmniejszenie parametrów pomiaru GPS bez znaczącego spadku dokładności.

Suunto 9 wyposażony jest w ponad 80 trybów sportowych oraz zapewnia wygodny pomiar tętna dzięki technologii Valencell. Zegarek oferuje pełną nawigację GPS na trasie, godziny wschodu i zachodu słońca, alarm burzowy i wiele innych funkcji doskonale nadających się dla sportowców i entuzjastów przygód w terenie. Sporo tych funkcji znanych jest doskonale z modelu Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro. Suunto 9 łączy się z telefonem komórkowym ułatwiając organizowanie codziennych zajęć poprzez wyświetlanie alertów o połączeniach przychodzących, wiadomości i powiadomień na ekranie zegarka.

Suunto 9 będzie dostępny na rynku od 26 czerwca w dwóch różnych wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej, a jego sugerowana cena detaliczna to 2499 PLN.

PS. Co sądzicie o relacji ceny do pakietu dostępnych funkcji? Czekamy na Wasze opinie o Suunto 9! Za wszelkie komentarze wielkie dzięki!

Źródło: informacja prasowa; fot. Suunto

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. RuTeK pisze:

    Od dawna poszukuję zegarka sportowego z długim działaniem na jednym ładowaniu przy wysokiej dokładności GPS oraz pomiarze tętna.
    Aktualnie posiadam już prawie 3 lata Polar V800 – i niestety jego bateria na tegorocznym Rzeźniku wystarczyła tylko na 6 godz. pracy. Nie wspomnę już o bzdurach które zarejestrował.
    W oko wpadł mi po przeczytaniu dziesiątek recenzji Suunto Ambit 3 Peak. I już praktycznie byłem zdecydowany a tu pojawił się Suunto 9.
    Cena oczywiście potężna ale jestem w stanie to przełknąć jeśli tylko zegarek będzie spełniał wszystko do czego został stworzony…
    A tak BTW: jak jest z serwisem Suunto? Czy jest podobny do Garmina?

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      „podobny” w jakim kontekście? Doprecyzuj proszę..

  2. Zbyszek pisze:

    Serwis nie jest podobny. Serwis Garmina działa doskonale, Suunto nie ma oddziału w Polsce. Niczego się o telefonie nie dowiesz, nikt Ci niczego nie poradzi. Ale… Suunto ma w sobie „coś”. Mam Garmina 5x i Suunto Spartana Baro. Ten pierwszy to kombajn, ale drugiego wolę: lżejszy, więcej podaje parametrów biegu, szybciej łapie fixa itd.

  3. TM pisze:

    Jeśli chodzi o serwis Suunto, to nie mam za bardzo zastrzeżeń. Miałem problemy z baterią w Ambit3 Peak i kontakt mailowy jest błyskawiczny i bezproblemowy (update temat załatwił). Skończył mi się też pasek z HR pod cycki – odesłałem – przysłali nowszy model i dorzucili 3 miesiące gwarancji.

    Właśnie też mam zagwozdkę – z wyglądu Suunto leje Garmina na głowę, bateria, dokładność (historycznie) też była mocną stroną Finów, ale Fenix 5 Plus ma 3 rzeczy, na których mi zawsze zależało: mapy, muzykę i NFC… Tylko ta cena! I co robić, co robić? 🙂

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      W takim przypadku, poczekać aż wejdzie do sprzedaży Fenix 6, co obniży cenę dla Fenix 5 Plus i wtedy kupić upragniony model 😀

  4. Artur pisze:

    Różnicy w naprawach gwarancyjnych nie ma, to są jakieś mity, fakt iż garmin ma oddział w Polsce i jest jedynie udogodnieniem dla osób podróżujących do Warszawy lub mieszkańców stolicy jest jedyna różnica. Reszta moim zdaniem jest wspólna Call Center obu firm posługuje się językiem polskim, gdzie przechodzi y wstępna weryfikacje i przyjęcie sprzętu do serwisu. Dodatkowo Suunto ma na swojej stronie panel po polsku gdzie odpowiadamy tak samo jak na CC na 5 pytań, podpisany fakturę jezeli trzeba i wyznaczamy datę odbioru na dany dzień i godzinę. DHL odbiera paczkę i do 5 dni roboczych mamy odpowiedz z decyzja i wysyłkę. W garminie wymieniałem 4 x feniksa 0 problemow, Suunto wymiana 2x SSU dokładnie ta sama procedura i czas oczekiwania.

  5. A_Gusia pisze:

    Witam. Mam nadzieję, że będziecie mogli udzielić mi wskazówek dotyczących ekranu dotykowego w Baro 9 – zablokował się na amen więc zegarek mogę obsługiwać tylko 3 przyciskami. Próbowałam znaleźć rozwiązanie w ustawieniach zegarka itp. Niestety nic nie pomogło.
    Z góry dziękuję za pomoc

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Pytanie nie dotyczy Suunto 9, więc powinno być tam, gdzie jest recenzja zegarka Baro. Czy zegarek posiada najnowsze oprogramowanie – podłączyłaś choć raz sprzęt do laptopa i SuuntoLink?

      1. Test pisze:

        Suunto 9 Baro to jest Suunto 9

        1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

          Nie zauważyłem tej dziewiątki. ok.

  6. Robert pisze:

    Od kiedy suunto 9 to suunto baro?

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania. Po tym wideo kupisz idealną parę

Buty do biegania - jak wybrać idealną parę? Na co zwracać uwagę podczas zakupu obuwia biegowego? Po obejrzeniu dzisiejszego odcinka bez najmniejszych problemów będziecie w stanie wybrać perfekcyjnie dopasowane buty sportowe. (więcej…)