RESO Suwałki Półmaraton 2020
RESO Suwałki Półmaraton 2020. To będzie gorąca noc na polskim biegunie zimna!

polecane

RESO Suwałki Półmaraton 2020. To będzie gorąca noc na polskim biegunie zimna!

Jerzy Stawiński
20 lutego, 2020
Aktualności

RESO Suwałki Półmaraton to nowa odsłona biegów w Suwałkach! Organizatorzy zapowiadają, że w dniu 4 lipca, w godzinach wieczornych padnie niebywały rekord temperatury. To wszystko za sprawą tysięcy miłośników aktywności fizycznej, którzy wezmą udział w biegowym show!

Suwałki Półmaraton 2020

Miasto od zawsze kojarzone z największymi mrozami w kraju, razem z firmą RESO Europa Service, w ciągu ostatnich kilku lat dokonało tego, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwie. Cztery niezwykle udane edycje RESO Suwałki 10,5 w wielkim stylu rozbiegały Polskę północno-wschodnią.

W roku 2020 w stolicy malowniczej Suwalszczyzny zagości dystans 21 kilometrów. Bardzo szybka, płaska i co najważniejsze atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasa, ma zapewnić uczestnikom możliwość ustanowienia nowych rekordów życiowych. Start RESO Suwałki Półmaraton 2020 zaplanowany jest na godzinę 20:00, więc o walce z palącym, wakacyjnym słońcem nie będzie mowy.

RESO Suwałki Półmaraton

W programie imprezy znajdziemy również krótsze biegi towarzyszące – Suwalskie Debiuty na dystansie 5 km, Bajkowy Bieg Charytatywny oraz dziecięce Biegi Pełne Energii. To wszystko w gorących rytmach didżejskiej muzyki na żywo, z występami rockowych kapel na trasie i oczywiście przy atomowym dopingu mieszkańców Suwałk. To będzie bez wątpienia bardzo długa, głośna i pełna niezapomnianych wrażeń noc, ponieważ po biegu organizatorzy zapraszają biegaczy na muzyczne „afterparty”.

W niedzielny poranek, dzień po zmaganiach na długim dystansie, gdy sportowe emocje już opadną, o 9:00 z Placu Marii Konopnickiej wyruszy rekreacyjny Bieg na Wyspę, który stał się tradycją suwalskich biegów. Chodzi o Śniadaniowy Bieg na Wyspę na zalewie Arkadia. Po wspólnym pokonaniu około trzech kilometrów wszyscy spotkają się na malowniczej wyspie nad zalewem Arkadia. Tam rozpocznie się wielka, śniadaniowa uczta, do której razem zasiądą uczestnicy biegów, organizatorzy, przedstawiciele władz miasta i sponsorzy. Suwalskiej kawy, jajecznicy, ciast i tostów na pewno nikomu nie zabraknie.

RESO Suwałki Półmaraton 2020

Co jeszcze w lipcu? Suwałki Blues Festival kilka dni po biegowych zmaganiach! Suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako pomysłodawca i główny wykonawca RESO Suwałki Półmaraton nie odsłania jeszcze wszystkich kart, ale dyrektor biegu Kamil Klimek już teraz podpowiada, żeby w Suwałkach spędzić nie tylko biegowy weekend, ale cały tydzień – „Cztery dni po zakończeniu RESO Suwałki Półmaraton, rozpoczyna się owiany międzynarodową sławą Suwałki Blues Festival. Z tygodniowego urlopu na Suwalszczyźnie można wrócić z bardzo pokaźnym bagażem nie tylko biegowych, ale również muzycznych wrażeń, do czego bardzo gorąco zachęcam. Do zobaczenia w Suwałkach!”

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie organizatora biegów. Zaglądajcie również na Fanpage imprezy na Facebooku.

Źródło: oprac. na podstawie: http://resosuwalkibieg.pl/2020/01/13/reso-suwalki-polmaraton-2020-czyli-goraca-noc-na-polskim-biegunie-zimna/; fot. Aleksandra Dudziak Fotografia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jaka powinna być kurtka do biegania? [WIDEO]

Kurtka do biegania, czyli na co zwracać uwagę, gdy taki produkt będziemy chcieli kupić oraz jakie fizyczne właściwości powinna ona posiadać. Idealny temat dla tych osób, które nie przerywają treningów w okresie od jesieni do zimy oraz potrzebują lekkiej, ale pancernej ochrony przed deszczem, śniegiem czy wiatrem! (więcej…)