Na ulicach Warszawy trwa ORLEN Warsaw Marathon 2019
Na ulicach Warszawy trwa ORLEN Warsaw Marathon 2019 – [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

polecane

Na ulicach Warszawy trwa ORLEN Warsaw Marathon 2019 – [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Kamil Nowak
14 kwietnia, 2019
Biegi

To wydarzenie sportowe co roku przyciąga tysiące biegaczy, którzy stawiają czoła wyzwaniom na dystansie maratonu oraz biegu na 10 km. Wszystko to pod egidą ORLEN Warsaw Marathon 2019. Jak wyglądają ulice stolicy? Gdzie szukać linków do transmisji live?

Trwa długo zapowiadane biegowe święto! Warszawa gości tysiące miłośników sportowych emocji, którzy o godzinie 9:00 wyruszyli z okolic stadionu PGE Narodowy. Tradycją już jest, że ORLEN maraton i bieg towarzyszący rozpoczynają się jednocześnie , a zawodnicy startują w przeciwnych kierunkach na Wybrzeżu Szczecińskim, tworząc biało-czerwoną flagę.

Na błoniach stadionu PGE Narodowy znajduje się nie tylko brama startowa, ale także całe zaplecze dla zawodników, od strefy Expo z licznymi firmami, które prezentują najnowsze kolekcje odzieży i akcesoria, przez wydzielony obszar, gdzie biegacze mogą się relaksować, aż po przebieralnie.

Trasa ORLEN Warsaw Marathon liczy 42,195 km i przebiega najciekawszymi miejscami w Warszawie. Biegacze zapoznają się z dzielnicami takimi jak Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Dla zawodników w czerwonych koszulkach szczególnie ciekawe będą ostatnie kilometry trasy, podczas których pokonają między innymi turystyczne ulice Warszawy w okolicach Starego Miasta.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 relacja online

Wydarzenie wpływa jednak na tworzenie się sporych utrudnień w ruchu. Aby stosownie zabezpieczyć całą trasę ORLEN Warsaw Marathon 2019 odpowiednie służby zamknęły na większą część dzisiejszego dnia niektóre ulice. Zawodników, którzy mierzą się z dystansem maratońskim, obowiązuje regulaminowy limit czasu wynoszący 5 godzin i 30 minut od strzału startera. W ramach ORLEN Warsaw Marathon odbywają się Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn.

Interesująco zapowiada się także rywalizacja na trasie biegu OSHEE 10 km. Rozpoczynając na Wybrzeżu Szczecińskim, biegacze w białych koszulkach pokonają najpierw Most Świętokrzyski, kierując się później ulicą Tamka na Krakowskie Przedmieście. Zabytkowe budynki Uniwersytetu Warszawskiego, Pomnik Kopernika czy Zamek Królewski, to tylko kilka z wartych uwagi obiektów na trasie. Na pokonanie dystansu 10 km zawodnicy będą mieć godzinę i 40 minut.

Na mecie na błoniach PGE Narodowego na każdego z biegaczy będzie czekał wyjątkowy medal, zaś dla najszybszych zawodników, którzy jako pierwsi zawitają na metę czekają wysokie nagrody finansowe.

Na ulicach Warszawy trwa ORLEN Warsaw Marathon 2019

Program ORLEN Warsaw Marathon 2019 prezentuje się następująco:

⏱ Godzina 6:30 – otwarcie miasteczka biegacza;
⏱ 8:00 – 15:30 – strefa Expo;
⏱ 8:00 – 15:30 – stop Cafe;
⏱ 10:00 – 15:00 – animacje w strefie dziecięcej;
⏱ 9:00 – start biegów: maraton i 10 km;
⏱ około 9:30 – finisz pierwszego mężczyzny w biegu na 10 km;
⏱ ok. 9:33 – finisz pierwszej kobiety w biegu na 10 km;
⏱ ok. 11:10 – finisz pierwszego mężczyzny w maratonie;
⏱ ok. 11:30 – finisz pierwszej kobiety w maratonie;
⏱ ok. 10:40 – ostatni zawodnik biegu na 10 km na mecie;
⏱ ok. 14:30 – ostatni zawodnik maratonu na mecie;
⏱ 11:00 – 15:30 – strefa masażu Carolina Medical Center;
⏱ 16:00 – zakończenie.

Transmisja na żywo z ORLEN Warsaw Marathon 2019 dostępna jest za pośrednictwem serwisu YouTubelink do audycji. Relacja jest bezpłatna.

ORLEN maraton relacjonujemy także w tym miejscu – materiał jest stale aktualizowany!

Autor: Kamil Nowak, oprac. na podst. materiałów prasowych; fot. ORLEN Warsaw Marathon

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skuteczne sposoby na nawodnienie biegacza. Co, jak i kiedy pić?

Małymi krokami zbliża się okres wiosennych startów, w którym można przebierać i wybierać najbardziej odpowiadające nam zawody. W grę wchodzi długa lista biegów na 10 km, półmaratonów, maratonów czy biegów górskich. Nie wszyscy biegacze stawiają sobie za cel walkę o życiówkę, niekiedy wystarczy zaliczenie dystansu i szczęśliwe dobiegnięcie do mety. Jednak, aby marzyć o sukcesach trzeba ciężko pracować podczas treningów, zdrowo się odżywiać i dbać o regenerację. Elementem trudnej treningowej układanki jest m.in. nawodnienie organizmu. (więcej…)