ORLEN Warsaw Marathon 2019 - utrudnienia w ruchu
ORLEN Warsaw Marathon 2019 – utrudnienia w ruchu [ZAMKNIĘTE ULICE]

polecane

ORLEN Warsaw Marathon 2019 – utrudnienia w ruchu [ZAMKNIĘTE ULICE]

Kamil Nowak
14 kwietnia, 2019
Biegi

Nadszedł długo wyczekiwany przez biegaczy dzień. 14 kwietnia odbędzie się ORLEN Warsaw Marathon 2019, w ramach którego na ulice Warszawy wyruszy kilkanaście tysięcy biegaczy. Tyle zgromadzą dwa duże biegi – jednym z nich jest maraton, drugim zaś 10 km trasa. Jakimi ulicami będą poruszać się zawodnicy? Jakie utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne czekają miasto?

ORLEN Warsaw Marathon 2019 - utrudnienia i trasa biegu

ORLEN Warsaw Marathon 2019 to wydarzenie sportowe, które od 7 lat organizowane jest w stolicy. W tym czasie Warszawa zmienia się pod wpływem tysięcy biegaczy, którzy chcą osiągnąć ambitne cele. Tegoroczne wydają się być jeszcze trudniejsze, niż te z roku 2018. Dlaczego? Wielu rewelacyjnie biegających zawodników zapowiada, że powalczą o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Niektórzy nawet zapowiadają atak na rekordy trasy. W elicie maratonu są m.in. Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arek Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Emil Dobrowolski czy Jakub Nowak. Wśród kobiecej elity jest Izabela Trzaskalska, która w dwóch poprzednich edycjach ORLEN Warsaw Marathon była najszybszą Polką na dystansie maratońskim. Czy po raz trzeci utrzyma się na podium? Przekonamy się na trasie, ale na pewno rywalizować z nią będą m.in. Aleksandra Lisowska, Georgina Rono czy Jerotich Sheilla. W osobnym tekście skupiamy się nie tylko na zawodnikach elit maratonu i biegu na 10 km, ale także na nagrodach finansowych, których wysokość robi piorunujące wrażenie.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 utrudniania w ruchu jakie godziny

Co z utrudnieniami w ruchu i zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej? ORLEN Warsaw Marathon 2019 rozgrywany jest na ulicach Warszawy, co oznacza, że na trasach obu biegów zostanie okresowo wstrzymany ruch dla pojazdów kołowych. Wszystko rozpocznie się w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 9:00 na błoniach stadionu PGE Narodowy skąd biegacze wyruszą na trasy 42,195 km i 10 km. Ale niektóre ulice będą zamknięte już od około 6:00. Utrudniania w ruchu będą występowały przez większą część niedzieli, a to dlatego, że maratończycy mają 5 godzin i 30 minut na przebiegnięcie trasy. Taki zapis widnieje w regulaminie ORLEN Warsaw Marathon 2019. Planuje się, że w okolicach 14:30-15:00 wszystko powróci do normy. Dla ułatwienia organizator przygotował mapę z szacunkowymi godzinami zamknięcia i otwarcia poszczególnych ulic, a także oznaczeniem, którym pasem będą poruszać się zawodnicy.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 utrudniania w ruchu jakie godziny

Trasa maratonu obejmie takie dzielnice jak Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Zaś w dużym uproszeniu jej przebieg prezentuje się następująco: zawodnicy startują spod stadionu PGE Narodowy, aby później biec wzdłuż Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego i aleją Waszyngtona. Na wysokości Szpitala Grochowskiego trasa zawraca z powrotem w stronę PGE Narodowego.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 utrudniania w ruchu jakie godziny

Dalej przy Wale Miedzeszyńskim, który skieruje maratończyków ku ulicom Zwycięskiej, Saskiej i Egipskiej. Następnie zawodnicy wkroczą do Saskiej Kępy. Część prawobrzeżnej trasy prowadzi wzdłuż Bora-Komorowskiego, aby później skręcić w dół przez gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” – wracając w kierunku Wału Miedzeszyńskiego, który poprowadzi aż do Mostu Świętokrzyskiego.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 utrudniania w ruchu jakie godziny

Trasa ORLEN Warsaw Marathon 2019 po lewobrzeżnej stronie Warszawy poprowadzi na Powiśle, w dół Myśliwiecką, aż do parku Agrykola. Następnie biegacze przez chwilę odwiedzą Mokotów i pożegnają się z nim nawrotem przy Królikarni. Późniejsze kilometry to powrót Sobieskiego w górę miasta, do obowiązkowego elementu każdej edycji maratonu – Starego Miasta i okolic. Maratończycy zmierzą się z ulicą Tamka, która doprowadzi ich do najbardziej turystycznej części trasy. Następnie ulicami: Miodową, Bonifraterską i Konwiktorską trasa skręca na wysokości Mostu Gdańskiego i Wisłostrady i kończy królewski dystans – na drugim brzegu, na metę zlokalizowaną na błoniach stadionu PGE Narodowego.

Skrócony harmonogram ORLEN Warsaw Marathon 2019:

⏱ Godzina 6:30 – otwarcie miasteczka biegacza;

⏱ 8:00 – 15:30 – strefa Expo;

⏱ 8:00 – 15:30 – stop Cafe;

⏱ 10:00 – 15:00 – animacje w strefie dziecięcej;

⏱ 9:00 – start biegów: maraton i 10 km;

⏱ około 9:30 – finisz pierwszego mężczyzny w biegu na 10 km;

⏱ ok. 9:33 – finisz pierwszej kobiety w biegu na 10 km;

⏱ ok. 11:10 – finisz pierwszego mężczyzny w maratonie;

⏱ ok. 11:30 – finisz pierwszej kobiety w maratonie;

⏱ ok. 10:40 – ostatni zawodnik biegu na 10 km na mecie;

⏱ ok. 14:30  – ostatni zawodnik maratonu na mecie;

⏱ 11:00 – 15:30 – strefa masażu Carolina Medical Center dostępna dla uczestników maratonu;

⏱ 16:00 – zakończenie.

Pozostałe informacje dotyczące m.in. wyników, trasy, zawodników będziemy zamieszczać w specjalnie przygotowanym dziale portalu Bieganie Uskrzydla.

Za wszystkich zawodników ORLEN Warsaw Marathon 2019 i Biegu OSHEE 10 km trzymamy kciuki! Powodzenia!

Źródło: oprac. na podstawie: https://orlenmarathon.pl/dla-uczestnika.html, screeny z mapy ; oraz fot. Tomek Gola (otwieracz); L.Nazdraczew (drugie od góry)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Ignite 3. Życie, trening i AMOLED. TEST

Polar Ignite 3 to zegarek gotowy prowadzić za rękę osobę, która chce, żeby sport stał się częścią jej życia. Ignite 3 wskaże nie tylko, co i jak należy ćwiczyć, ale także, co należy robić, żeby szybko się regenerować. Sprzęt gwarantuje dostęp do szerokiego wachlarza informacji. Nie jest to jednak urządzenie dla każdego zainteresowanego byciem fit. Poniżej moja obszerna recenzja, która dostępna jest także w formie wideo. Dla osób, które przeczytają cały materiał lub obejrzą film na YouTube jest prezent – specjalny kod rabatowy na zakup tego produktu. (więcej…)