ORLEN Warsaw Marathon 2019 - maraton na żywo
ORLEN Warsaw Marathon 2019 – maraton na żywo [RELACJA AKTUALIZOWANA]

polecane

ORLEN Warsaw Marathon 2019 – maraton na żywo [RELACJA AKTUALIZOWANA]

Edward Królikowski
14 kwietnia, 2019
Biegi

Właśnie wystartował ORLEN Warsaw Marathon 2019. To już siódma edycja Narodowego Święta Biegania, w którym co roku biorą udział nie tylko najlepsi lekkoatleci, lecz także miłośnicy biegania, którzy podejmą trudne wyzwanie jakim jest przebycie 42,195 km. Co się aktualnie dzieje w Warszawie? Relacja w tym materiale jest aktualizowana.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 relacja online

Utrudniania w ruchu podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019 – (Kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć szczegóły)

Na początek trochę o utrudnieniach w ruchu. 14 kwietnia, równo o godzinie 9:00 wystartowali biegacze na dwóch dystansach – maratonu ORLEN Warsaw Marathon 2019 i biegu OSHEE na 10 km. Trasa ORLEN Warsaw Marathon Maraton pobiega następującymi ulicami: Aleja Poniatowskiego – Aleja Waszyngtona – Kinowa – Zbaraska – Międzyborska – Aleja Waszyngtona – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – gen. A.E. Fieldorfa “Nila” – Wał Miedzeszyński – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski – Tamka – Leona Kruczkowskiego – Rozbrat – Myśliwiecka – Agrykola – al. Tomasza Hopfera – Myśliwiecka – Piękna – al. Ujazdowskie – al. Jana Chrystiana Szucha – Puławska – Idzikowskiego – Sobieskiego – Belwederska – Jurija Gagarina – Podchorążych – Suligowskiego – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Krajewskiego – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Aleja Poniatowskiego.

ORLEN Warsaw Marathon 2019 relacja online

Trasa Biegu OSHEE na 10 km (kliknij w obrazek, aby zobaczyć szczegółowy opis trasy)

Zawodnicy biorący udział w biegu na dystansie 10 km będą poruszać się następującą trasą: Aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski – Tamka – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Aleja Poniatowskiego. Limit czasu dla krótszego dystansu to 2 godziny – po tym czasie nie powinno być już żadnych utrudnień.

Zmotoryzowani mieszkańcy miasta stołecznego powinni omijać okolice stadionu PGE Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem Wybrzeża Szczecińskiego. Ta ulica będzie zamknięta dla ruchu do około godziny 16. Organizatorzy zapewniają, że trasa maratonu powinna być całkowicie przejezdna o 15:00. Zaś ulice w okolicy Saskiej Kępy, będą dostępne już od godziny 10:30. ORLEN Warsaw Marathon 2019 zniknie z Mokotowa o 12:30, a o 13:30 również w Śródmieściu, po którego ulicach prowadzi część trasy maratonu, nie powinno być już żadnych utrudnień. Zarówno dla uczestników, jak i dla mieszkańców Warszawy została uruchomiona specjalna infolinia pod numerem + 48 22 2302270.

Skąd się wziął fenomen wydarzenia jakim jest ORLEN maraton? Przez ostatnich 7 lat (od 2013 r.) stał się jedną z najważniejszych imprez sportowych w Polsce. W sześciu poprzednich edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy. Jednym z największych magnesów zachęcających zawodników, aby dołączyli do tego wydarzenia są Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, które rozgrywane są w ramach głównego wyścigu. Impreza tej rangi przyciąga najbardziej utytułowanych zawodników z Polski. Co dla zwykłego miłośnika biegania oznacza także to, że może stanąć na linii startu razem z gwiazdami lekkiej atletyki. Nie bez znaczenia są także ogromne nagrody i premie finansowe, które przyciągają nie tylko sportowców z Polski, ale także z całego świata. Jaki będzie tegoroczny ORLEN? Czy padnie rekord trasy? Przekonamy się o tym po godzinie 11:00.

Skrócony harmonogram:

⏱ Godzina 6:30 – otwarcie miasteczka biegacza;
⏱ 8:00 – 15:30 – strefa Expo;
⏱ 8:00 – 15:30 – stop Cafe;
⏱ 10:00 – 15:00 – animacje w strefie dziecięcej;
⏱ 9:00 – start biegów: maraton i 10 km;
⏱ około 9:30 – finisz pierwszego mężczyzny w biegu na 10 km;
⏱ ok. 9:33 – finisz pierwszej kobiety w biegu na 10 km;
⏱ ok. 11:10 – finisz pierwszego mężczyzny w maratonie;
⏱ ok. 11:30 – finisz pierwszej kobiety w maratonie;
⏱ ok. 10:40 – ostatni zawodnik biegu na 10 km na mecie;
⏱ ok. 14:30 – ostatni zawodnik maratonu na mecie;
⏱ 11:00 – 15:30 – strefa masażu Carolina Medical Center;
⏱ 16:00 – zakończenie.

RELACJA online ORLEN Warsaw Marathon 2019 ⤵️⤵️

Godzina 11:15, wyniki ORLEN Warsaw Marathon. Marcin Chabowski podziękował wszystkim kibicom: – 2:13:10 i Mistrzostwo Polski w maratonie❗️Z całego serca dziękuję wszystkim za doping i trzymanie kciuków. Jesteście wielcy.

2:13:10 i Mistrzostwo Polski w maratonie❗️Z całego serca dziękuję wszystkim za doping i trzymanie kciuków. Jesteście wielcy. #chabowskiathletictrainingsystem #nationalchampion #maraton

Opublikowany przez Marcin Chabowski Niedziela, 14 kwietnia 2019

Godzina 10:40, wyniki biegu OSHEE 10 km.

Godzina 10:20, maraton, klasyfikacja mężczyzn, 25. kilometr prezentuje się następująco: miejsce pierwsze Regasa Mindaya Bejiga 1:16:19, drugi Werkuneh Aboye 1:16:19, trzeci Ezekiel Kemboi 1:16:20, czwarty Mark Kangogo 1:16:51 i jako piąty Marcin Chabowski 1:16:51!!!

Godzina 9:40 – Wyniki na 5 km mężczyzn w kategorii OPEN – OSHEE 10 km. Na pierwszym miejscu zameldował się Tomasz Grycko (14:44), później Roman Romanenko (14:49), jako trzeci Kamil Karbowiak (14:49), piąty Dominic Maulu Musyimi (14:50), piąty Artsiom Lohish (14:48).

Około 9:37 Klasyfikacja generalna mężczyzn w kategorii Handbike, numer 1. Rafał Wilk z czasem 15 minut i 37 sekund, drugie miejsce Krzysztof Plewa z wynikiem 17 minut i 12 sekund, trzecim zawodnikiem na mecie został Rafał Szumiec osiągając 17 minut i 19 sekund! BRAWO!

Około 9:30, Rafał Wilk wygrał wyścig Handbike, wynik 15 min 15 sekund

Godzina 9:10, ASICS zaprasza do wspierania na trasie maratończyków!

WYSTARTOWALI! Kto z Was będzie wspierał maratończyków podczas ORLEN Warsaw Marathon swoim dopingiem? Zapraszamy do…

Opublikowany przez ASICS Niedziela, 14 kwietnia 2019

14 kwietnia, Godzina 9:00 – start biegów ORLEN Warsaw Marathon 2019 i Biegu OSHEE na 10 km. Zawodnicy na trasie! Transmisja na żywo odbywa się za pośrednictwem serwisu YouTube:

Zmagania uczestników naszych biegów podczas ORLEN Warsaw Marathon możecie śledzić pod tym linkiem! 😉Zapraszamy na transmisję! 💪🏻😊https://www.youtube.com/watch?v=pAGQ0bKq2Kw

Opublikowany przez ORLEN Warsaw Marathon Sobota, 13 kwietnia 2019

13 kwietnia, odbył się Charytatywny Marszobieg na rzecz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi! Dziękujemy wszystkim, którzy pobiegli razem z nami! To dzięki Wam niewidome dzieci otrzymają nowy sprzęt do audiodeskrypcji. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć naszej ambasadorki Julii! – poinformował organizator.

Dzisiaj odbył się Charytatywny Marszobieg na rzecz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi! Dziękujemy wszystkim, którzy…

Opublikowany przez ORLEN Warsaw Marathon Sobota, 13 kwietnia 2019

13 kwietnia, Mariusz Giżyński melduje na Facebooku, że: – Już jutro walczymy na trasie ORLEN Warsaw Marathon w Mistrzostwach Polski i oczywiście w całych zawodach. Powodzenia dla wszystkich startujących i wiele emocji dla kibiców!!!

Już jutro walczymy na trasie ORLEN Warsaw Marathon w Mistrzostwach Polski i oczywiście w całych zawodach.Powodzenia dla…

Opublikowany przez Mariusz Giżyński Sobota, 13 kwietnia 2019

13 kwietnia, na kilkanaście godzin przed startem ORLEN Warsaw Marathon 2019 Polska elita już gotowa. Poniżej zdjęcie z oficjalnego profilu Facebook Arka Gardzielewskiego:

Jutro Ruszamy na trasę Orlen Warsaw Marathon ❗Trzymajcie kciuki 🙂

Opublikowany przez Arkadiusz Gardzielewski Sobota, 13 kwietnia 2019

13 kwietnia, firma ASICS zaprasza na EXPO nie tylko po to, aby odebrać pakiet startowy, ale także do odwiedzania stoiska marki, gdzie czeka konkurs-niespodzianka.

Uwaga konkurs!Biegacze, mamy dla Was konkurs-niespodziankę. Co należy zrobić?Przyjść podczas targów przed ORLEN…

Opublikowany przez ASICS Sobota, 13 kwietnia 2019

12 kwietnia, do maratonu ORLEN pozostało już 48 godzin! –  Zawodniku, jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zaglądaj na Expo do strefy ASICS, gdzie od godziny 15 czekać będzie na Was Jerzy Skarżyński – Biegiem przez życie. Jurek chętnie odpowie na Wasze wszystkie pytania! – informuje ASICS.

Dokładnie 48 godzin zostało do startu ORLEN Warsaw Marathon.Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Zapraszamy na stoisko…

Opublikowany przez ASICS Piątek, 12 kwietnia 2019

10 kwietnia, Kamil Jastrzębski zapowiada: W niedzielę stanę na starcie @orlenmarathon 💪Trzymajcie kciuki!

Było minęło i oby NIGDY nie wracało 🙏Perypetie w Rotterdamie przyniosły naciągnięte więzadło skokowo-strzałkowe…

Opublikowany przez Kamil Jastrzębski – biegiem przed siebie Środa, 10 kwietnia 2019

Wyniki w tej relacji nie są oficjalne!

Autor: (relacja) Edward Królikowski; kontakt: edek@bieganieuskrzydla.pl; materiał oprac. na podstawie informacji prasowych; fot. ORLEN Warsaw Marathon 2019

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czy bieganie coś daje? [WPŁYW NA ZDROWIE]

Dużo mówi się o bieganiu – o tym, że ten sport pozwala schudnąć, poprawić samopoczucie, wzmocnić odporność organizmu na choroby i przeziębienia. Wpływa też na redukcję stresu, co jest szczególnie korzystne, gdy dużo i ciężko pracujemy. Czy jednak wszystko to prawda? Czy bieganie coś daje? Jakie są niepodważalne korzyści zdrowotne u osób, które regularnie zakładają buty do biegania i trenują kilka razy w tygodniu? (więcej…)