New Balance FuelCell SuperComp Trail
New Balance FuelCell SuperComp Trail to pierwsze buty trailowe marki z wbudowaną płytką karbonową

polecane

New Balance FuelCell SuperComp Trail to pierwsze buty trailowe marki z wbudowaną płytką karbonową

Tomasz Wołoćko
4 września, 2023
Aktualności

New Balance zaprezentował zupełnie nowy model do biegania w terenie –FuelCell SuperComp Trail. To pierwsze buty trailowe marki z wbudowaną płytką karbonową, która ma dodawać szybkości i dynamiki na szlaku. Wyposażone w podeszwę wykorzystującą technologie Vibram – Lightbase oraz Megagrip, które zapewniają przyczepność w zróżnicowanym terenie oraz lekkość i trwałość. SC Trail to model dla biegaczy, którzy szukają szybkości i energii w trakcie treningów i startów w terenie.

New Balance FuelCell SuperComp Trail

Model FuelCell SC Trail dołącza do najwyższej serii butów biegowych oferowanych przez New Balance o nazwie SuperComp. Do tej pory w ramach tej linii dostępne były jedynie wysoko oceniane buty treningowe i startowe przeznaczone na twarde nawierzchnie (Elite, Trainer, Pacer). SC Trail to pierwszy model terenowy marki z wbudowaną płytką karbonową i oznaczeniem SC, które oznacza, że buty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić szybkość na szlaku, również w trakcie zawodów.

New Balance FuelCell SuperComp Trail

Odpowiada za to technologia Energy Arc, czyli połączenie wyprofilowanej płytki z włókna węglowego oraz strategicznie rozmieszczonych i ukształtowanych szczelin w podeszwie środkowej. Całość ma na celu podnieść poziom magazynowanej energii, a następnie zapewnić jej zwrot w trakcie wybicia. Karbonowa płytka została umieszczona między dwoma warstwami pianki FuelCell o zróżnicowanej gęstości. Górna ma niższą gęstość i wagę, aby zapewnić optymalny transfer energii z płytki węglowej. Dolna jest za to bardziej gęsta, a jej główny cel obok zwrotu energii to zapewnienie kontroli, stabilności i ochrony stopom podczas szybkich ruchów w często zmieniających się warunkach terenowych na szlaku.

New Balance FuelCell SuperComp Trail

Uniwersalna podeszwa Vibram wykorzystuje dwie technologie: Megagrip, która odpowiada za zapewnienie przyczepności zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach, oraz Lightbase, dzięki której została obniżona waga i grubość podeszwy przy zachowaniu wysokiego poziomu trakcji i trwałości. Klocki bieżnika o grubości 4 mm zostały strategicznie ułożone w różnych kierunkach, co zapewnia zarówno kontrolę i możliwość wyhamowania na zbiegach, jak i lepszą przyczepność na podbiegach oraz przyspieszenie na płaskich fragmentach.

Lekka, prosta w wyglądzie cholewka została zbudowana z dwóch warstw materiału o gęstym splocie, aby zapewnić ochronę przed kurzem i piachem. Jednocześnie strategicznie rozmieszczone otwory zapewniają odpowiednią wentylację w cieplejsze dni. Pomimo braku widocznych wzmocnień cholewka bardzo dobrze opina i trzyma stopy na całej długości buta. Język wyposażony w otwory wentylacyjne jest bardzo cienki, ale wciąż bardzo dobrze chroni przed uciskiem sznurowadeł. Cholewka zapewnia niezwykłe połączenie pewnego dopasowania do stopy w zróżnicowanym, również technicznym terenie, z komfortem na dłuższych dystansach.

Cena 1100 zł, link do sklepu: https://nbsklep.pl/buty_meskie_new_balance_fuelcell_supercomp_trail_mttrxld_czerwone

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Spartan Up! Bądź jak Spartanin – recenzja książki

Książka Spartan Up! Bądź jak Spartanin, to bezkompromisowy przewodnik zarówno po życiu, jak i treningu, nasycona biegowymi ciekawostkami ze szczyptą humoru Joe De Seny – twórcy i siły napędowej legendarnych biegów Spartan Race. Czy warto sięgnąć po nią? (więcej…)