New Balance FuelCell Rebel v4
New Balance FuelCell Rebel v4, czyli DUŻE ZMIANY względem v3

polecane

New Balance FuelCell Rebel v4, czyli DUŻE ZMIANY względem v3

Kamil Nowak
8 marca, 2024
Aktualności Sprzęt

Znamy już najważniejsze detale butów do biegania New Balance FuelCell Rebel v4. Po premierze flagowej startówki SuperComp Elite v4, New Balance zaprezentował również najnowszą wersję wszechstronnego modelu treningowego – Fuel Cell Rebel. W czwartej odsłonie Rebela projektanci marki dokonali znaczących ulepszeń, dzięki którym codzienne treningi będą jeszcze lżejsze, komfortowe i bardziej efektywne.

New Balance FuelCell Rebel v4

FuelCell Rebel to szybki, lekki i wszechstronny model przeznaczony do codziennych treningów, ale dzięki swojej specyfice dobrze sprawdza się także podczas startów na 5 km lub 10 km. Czwarta odsłona Rebela nie jest bezpieczną kontynuacją, ale, podobnie jak w przypadku serii Elite, przynosi znaczące zmiany w budowie i wyglądzie buta w porównaniu do poprzednich wersji.

New Balance FuelCell Rebel v4

Jedną z największych aktualizacji jest podeszwa środkowa, która teraz zbudowana jest z nowej mieszanki zawierającej 20% materiału PEBA (polieteroblokamid) oraz 80% pianki EVA. Wizualnie cała platforma wyróżnia się geometrycznymi wycięciami oraz jest szersza (około 10 mm) i wyższa (około 5 mm) niż w poprzedniej wersji. Dzięki tym zmianom but z jednej strony zyskał na stabilności, a z drugiej stał się bardziej wszechstronny, jeśli chodzi o rodzaj wykonywanego treningu.

Model wciąż jest odczuwalnie lekki i dynamiczny podczas treningów szybkościowych i tempowych, ale teraz dodatkowo amortyzacja pozwala na dłuższe spokojne biegi. Drop buta nie uległ zmianie i wciąż wynosi 6 mm, spadła natomiast jego waga − o około 9 g, i jest lżejszy nawet od modelu Elite v4 (kilkanaście gramów w zależności od wersji).

New Balance FuelCell Rebel v4

Oprócz widocznych zmian gabarytów buta, kolejną rzeczą, która rzuca się w oczy, jest nowy materiał i wygląd cholewki. Podobnie jak w modelu Elite v4 zastosowano tu technologię FantomFit. To cienka i oddychająca siateczka, która w połączeniu z perforowanym dwuwarstwowym językiem oraz klasycznym systemem sznurowania zapewnia optymalne dopasowanie buta do stopy podczas dynamicznych treningów.

Również podeszwa zewnętrzna przeszła radykalne zmiany, jeśli chodzi o design, czerpiąc mocno z modelu Elite v4. W porównaniu do poprzedniej wersji buta, gumy jest wizualnie mniej i ma ona drobniejszą wielokierunkową perforację. Pięć odpowiednio rozmieszczonych i wyprofilowanych paneli pokrywa wszystkie kluczowe obszary narażone na zużycie, zapewniając przyczepność na różnych nawierzchniach i przy zmianach kierunku.

Model FuelCell Rebel to wszechstronny but do codziennych treningów, którego czwarta wersja w wielu aspektach inspirowana jest flagowym modelem startowym Elite. Znaczące, wręcz radyklane zmiany we wszystkich obszarach sprawiły, że but stał się jeszcze bardziej uniwersalny i szybko adaptuje się do różnych jednostek treningowych, od dłuższych spokojnych easy runów, przez biegi ciągłe i tempówki, po zabawy biegowe.

Główne cechy modelu Rebel v4:

  • Ulepszona podeszwa środkowa FuelCell wykonana z nowej mieszanki pianek PEBA/EVA, jest lekka i daje doskonałą amortyzację.
  • Platforma podeszwy jest szersza i wyższa niż w porównani z poprzednią wersją i wyróżnia się geometrycznymi wycięciami.
  • Cholewka FantomFit zapewniająca ultralekkie i zintegrowane wsparcie.
  • Podeszwa z perforowanymi panelami z litej gumy zapewniającej wysoką przyczepność.
  • Przybliżona waga: 167 g (damski US 8) | 201 g (męski US 9)
  • Drop: 6 mm

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania Decathlon? TEST budżetowego modelu Kalenji Run Support

W tym roku Decathlon na czele z marką Kalenji wypuścił ciekawe buty do biegania. Wśród propozycji znajdziemy takie modele, które zabrać możemy na miejskie ścieżki, na trail czy na stadionową bieżnię. Czy tak duży rozstrzał spowoduje, że jakość poszczególnych butów się obniży? Sprawdzę to na przykładzie tanich butów Kalenji Run Support Breathe. (więcej…)