Własny domowy izotonik, to na pewno bardo dobra alternatywa od tych sklepowych, do których producenci często dodają różnego rodzaju konserwanty, polepszacze oraz inne sztuczne związki. Chociaż na półkach w sklepie jest cała masa najróżniejszych izotoników, to we własnym produkcie, będziemy wiedzieć co „siedzi”.
Oto kilka prostych przepisów na izotoniki dla biegaczy własnej roboty, które zapewnią Ci trening na pełnej wydajności i szybką regenerację po zakończeniu wysiłku, a dodatkowo nie będę zwierać zbędnych szkodliwych dodatków.
- około 90-100 g miodu (4 płaskie łyżeczki) + 900-920 ml wody mineralnej + szczypta soli + sok z jednej cytryny
- 500 ml soku owocowego + 500 ml wody mineralnej + 1-1,5 g soli
- 200 ml zagęszczonego soku owocowego + 800 ml wody mineralnej + 1-1,5 g soli
Podane powyżej produkty oraz ilości w danej kompozycji zostały obmierzone przez Dietetyka Paulinę Limanowską (www.limanowska.fitdietetyk.pl)
Bardzo dobrze sprawdza się opcja 1. w której stosujemy miód jako jeden z dodatków. Po pierwsze, jest bardzo smacznym produktem, a po drugie sam w sobie jest niesamowicie wartościowym składnikiem diety poprzez swoje właściwości tj.:
- pobudza do pracy mózg ,
- obniża ciśnienie tętnicze krwi,
- hamuje procesy miażdżycowe,
- leczy schorzenia wątroby i dróg żółciowych,
- oraz dodatkowo: zwalcza przeziębienie, wzmacnia organizm i łagodzi podrażnienia skóry.
Dobre przepisy, z miodu to ja korzystam już od dawna. Nie lubię żeli, są sztuczne, a tak to woda, sól, cytryna i miód i jest bardzo dobrze.
Choc od napojow sportowych w sklepach uginaja sie polki, ich skladu i jakosci mozemy byc pewni, tylko samodzielnie je przyrzadzajac. Oto 4 proste przepisy na izotoniki dla biegaczy wlasnej roboty, ktore zapewnia Ci trening na pelnej wydajnosci i szybka regeneracje po zejsciu z trasy.
jestem za dodaniem zmiksowanych daktyli,
Dlaczego dodawana jest sól ?