W niedzielę Półmaraton Piła 2019 trasa biegu
Jaka jest trasa biegu Półmaraton Piła 2019? [TRASA]

polecane

Jaka jest trasa biegu Półmaraton Piła 2019? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
8 września, 2019
Aktualności

29. Półmaraton Piła odbędzie się dzisiaj (8 września) o godzinie 11:00 z al. Wojska Polskiego. Zawodnicy mają do pokonania dystans 21,0975 km ulicami Piły, aby dotrzeć na metę, która usytuowana jest na Planu Zwycięstwa. Jaka jest dokładna trasa? Jakie utrudnienia w ruchu czekają miasto?

W niedzielę Półmaraton Piła 2019 trasa biegu

W dniu dzisiejszym odbędzie się jeden z najbardziej znanych biegów masowych – 29. Półmaraton Philips Piła. W ramach tego wielkiego święta biegania odbędą się Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet w Półmaratonie. Na bieg dotychczas zapisało się prawie 3,2 tysiąca osób. Jaka jest trasa tegorocznej edycji?

Półmaraton Piła – trasa biegu została podzielona na dwie pętle po Pile. Pierwsza jest o długości około 4,8 km, łączny dystans to 21,0975 km. Zawodnicy będą poruszać się następującymi ulicami: al. Wojska Polskiego, później rondo i w Jana Pawła II, Browarna, Zygmunta Starego, Stefana Okrzei, Podgórna, Ceglana, Staromiejska, ponownie Stefana Okrzei, Spacerowa, Aleja Piastów do a. Wojska Polskiego, gdzie rozpoczyna się druga pętla po mieście: ul. Dzieci Polskich, następnie Ignacego Jana Paderewskiego do Różanej Drogi, później Aleją Niepodległości do ulicy Wodnej, al. Jana Pawła II, następnie al. Powstańców Wielkopolskich, Łączna, następnie Fritsa Philipsa, Al. Powstańców Wielkopolskich, nawrotka (około 14 kilometr trasy), później w Jana Styki, Kossaka, Janusza Kusocińskiego, Ludowa, Tucholska, Zygmunta Starego, Stanisława Okrzei w Spacerową do mety zlokalizowanej na Placu Zwycięstwa.

Zobacz jeszcze:

W niedzielę Półmaraton Piła 2019. Jaka jest trasa biegu?

Jak sygnalizuje MZK Piła, utrudnienia w ruchu potrwają w godzinach od 10:00 do 14:00. W tym przedziale czasowym zostaną zamknięte główne ulice Piły (Al. Piastów, Pl. Konstytucji 3 maja, Al. Wojska Polskiego, Al. Powstańców Wlkp.; ul. Łączna. Al. Niepodległości, ul. Okrzei, ul. Ceglana, ul. Okólna, ul. Tucholska, ul. Kossaka, ul. Zygmunta Starego, ul. Śniadeckich). W czasie trwania biegu będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu i ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zawodnicy będą walczyć o nagrody finansowe. Najszybsi na mecie otrzymają od 4000 do 1500 złotych. Premiowane są także kolejne miejsca. Za wywalczenie rekordu trasy (Mężczyźni – 1:02:11, Kobiety 1:11:09) organizator wypłaca dodatkowy 1000 złotych. Wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowe medale 29.Półmaratonu Signify PHILIPS Piła z podobizną Zbigniewa Nadolskiego, maratończyka z rekordem życiowym 2:11:57, zwycięzcy maratonu w Lizbonie oraz medalisty Mistrzostw Polski na dystansach 5000 m, 10000 m, półmaratonu i w biegach przełajowych.

Pozostałe informacje -> https://bieganieuskrzydla.pl/tag/polmaraton-pila/

Oprac. na podstawie: http://www.mzk.pila.pl/aktualnosci/w-niedziele-polmaraton-philipsa-zamkniete-ulice-pily.html oraz https://www.halfmarathon.pl/mapa-interaktywna-polmaraton-pila-2019/; fot. Półmaraton Piła 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage V – superbohater czy antybohater? [TEST]

Na zegarek klasy premium fińskiego producenta elektroniki czekało wiele osób. Szerokie grono zainteresowanych stanowili nie tylko lekkoatleci, biegacze, kolarze, rolkarze, pływacy, ale przede wszystkim ludzie, którzy chcieli otrzymywać profesjonalne dane o własnych treningach. Po długim wyczekiwaniu nastał dzień, kiedy świat ujrzał Polar Vantage V. Czy jest to superbohater naszych czasów? (więcej…)