pulsometr do biegania
Pulsometr do biegania? [WIDEO RANKING]

polecane

Pulsometr do biegania? [WIDEO RANKING]

Edward Królikowski
7 sierpnia, 2019
Wideo

Pulsometr do biegania potrafi ułatwić życie. Jest to sprzęt, który pomoże zarówno na początku przygody z regularnymi treningami, ale też w momentach dużego zmęczenia, gdy podpowie, że ćwiczymy nazbyt intensywnie. Jaki pulsometr wybrać? Czy jest jakiś ranking „sprawdzonych” urządzeń?

pulsometr

Odsyłam do naszego najnowszego materiału o pulsometrach. Jest to wideo, które przedstawia rozwiązanie trudnego dylematu, czyli jaki pulsometr wybrać? Na jaki sprzęt skierować wzrok, gdy stać nas na wydanie kwoty z przedziału od 600 do 1500 złotych? Czy najdroższe urządzenie z tego rankingu będzie najdokładniejsze? Co z jakością informacji o tętnie z najtańszego? Wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu.

Pulsometry pozwalają wprowadzić do treningu wiele liczb – wskaźników, z których możemy czerpać wartościowe informacje. U podstaw tych wyjątkowych danych znajduje się wartość tętna – bieżąca, średnia i maksymalna. Obserwując tętno podczas treningu jesteśmy w stanie wyciągać daleko idące wnioski dotyczące jakości naszej pracy. Czy wykonujemy dobrą robotę w czasie biegania, jazdy na rowerze, pływania lub każdej innej dyscypliny sportowej? Być może jest tak, że nie angażujemy organizmu na tyle, na ile moglibyśmy, przez co się nie rozwijamy, a jedynie stoimy w miejscu? Najskuteczniejszym pomocnikiem każdego sportowca jest pulsometr. Urządzenie to pozwala na precyzyjne sterowanie sesją treningową lub utrzymaniem jej w określonych ramach, aby z treningu na trening nasza forma szybowała w górę.

Skoro pulsometr wprowadza do treningu wiele liczb, na których podstawie tworzone są określone wskaźniki, to ważne jest, aby były one prawdziwe. Albo inaczej rzetelne, czyli bliskie tym wartościom osiąganym z pomiaru tętna na klatce piersiowej. Materiał autorstwa naszego redaktora Kamila jest poniżej:

Czy korzystacie z pulsometrów? Po jakie marki sięgacie? Polar? Garmin? Suunto? Jeszcze inną?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak się ubrać do biegania jesienią? Na przykładzie kolekcji ASICS FUJITRAIL

Bieganie bywa fascynujące o każdej porze roku. Prawdą jest, że biegacze entuzjaści zaczynają treningi na początku wiosny, żeby zrobić formę na lato. Ci, którzy polubią się z bieganiem i chcą utrzymać sportową formę, trenują także na jesień i zimę. Bieganie jesienią wymusza jednak zmianę odzieży. Na co zwracać uwagę, wybierając odzież do biegania, gdy za oknem robi się coraz zimniej? (więcej…)