pulsometr do biegania
Pulsometr do biegania? [WIDEO RANKING]

polecane

Pulsometr do biegania? [WIDEO RANKING]

Edward Królikowski
Sierpień 7, 2019
Wideo

Pulsometr do biegania potrafi ułatwić życie. Jest to sprzęt, który pomoże zarówno na początku przygody z regularnymi treningami, ale też w momentach dużego zmęczenia, gdy podpowie, że ćwiczymy nazbyt intensywnie. Jaki pulsometr wybrać? Czy jest jakiś ranking „sprawdzonych” urządzeń?

pulsometr

Odsyłam do naszego najnowszego materiału o pulsometrach. Jest to wideo, które przedstawia rozwiązanie trudnego dylematu, czyli jaki pulsometr wybrać? Na jaki sprzęt skierować wzrok, gdy stać nas na wydanie kwoty z przedziału od 600 do 1500 złotych? Czy najdroższe urządzenie z tego rankingu będzie najdokładniejsze? Co z jakością informacji o tętnie z najtańszego? Wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu.

Pulsometry pozwalają wprowadzić do treningu wiele liczb – wskaźników, z których możemy czerpać wartościowe informacje. U podstaw tych wyjątkowych danych znajduje się wartość tętna – bieżąca, średnia i maksymalna. Obserwując tętno podczas treningu jesteśmy w stanie wyciągać daleko idące wnioski dotyczące jakości naszej pracy. Czy wykonujemy dobrą robotę w czasie biegania, jazdy na rowerze, pływania lub każdej innej dyscypliny sportowej? Być może jest tak, że nie angażujemy organizmu na tyle, na ile moglibyśmy, przez co się nie rozwijamy, a jedynie stoimy w miejscu? Najskuteczniejszym pomocnikiem każdego sportowca jest pulsometr. Urządzenie to pozwala na precyzyjne sterowanie sesją treningową lub utrzymaniem jej w określonych ramach, aby z treningu na trening nasza forma szybowała w górę.

Skoro pulsometr wprowadza do treningu wiele liczb, na których podstawie tworzone są określone wskaźniki, to ważne jest, aby były one prawdziwe. Albo inaczej rzetelne, czyli bliskie tym wartościom osiąganym z pomiaru tętna na klatce piersiowej. Materiał autorstwa naszego redaktora Kamila jest poniżej:

Czy korzystacie z pulsometrów? Po jakie marki sięgacie? Polar? Garmin? Suunto? Jeszcze inną?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania Decathlon? TEST budżetowego modelu Kalenji Run Support

W tym roku Decathlon na czele z marką Kalenji wypuścił ciekawe buty do biegania. Wśród propozycji znajdziemy takie modele, które zabrać możemy na miejskie ścieżki, na trail czy na stadionową bieżnię. Czy tak duży rozstrzał spowoduje, że jakość poszczególnych butów się obniży? Sprawdzę to na przykładzie tanich butów Kalenji Run Support Breathe. (więcej…)