pulsometr do biegania
Pulsometr do biegania? [WIDEO RANKING]

polecane

Pulsometr do biegania? [WIDEO RANKING]

Edward Królikowski
sierpień 7, 2019
Wideo

Pulsometr do biegania potrafi ułatwić życie. Jest to sprzęt, który pomoże zarówno na początku przygody z regularnymi treningami, ale też w momentach dużego zmęczenia, gdy podpowie, że ćwiczymy nazbyt intensywnie. Jaki pulsometr wybrać? Czy jest jakiś ranking „sprawdzonych” urządzeń?

pulsometr

Odsyłam do naszego najnowszego materiału o pulsometrach. Jest to wideo, które przedstawia rozwiązanie trudnego dylematu, czyli jaki pulsometr wybrać? Na jaki sprzęt skierować wzrok, gdy stać nas na wydanie kwoty z przedziału od 600 do 1500 złotych? Czy najdroższe urządzenie z tego rankingu będzie najdokładniejsze? Co z jakością informacji o tętnie z najtańszego? Wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu.

Pulsometry pozwalają wprowadzić do treningu wiele liczb – wskaźników, z których możemy czerpać wartościowe informacje. U podstaw tych wyjątkowych danych znajduje się wartość tętna – bieżąca, średnia i maksymalna. Obserwując tętno podczas treningu jesteśmy w stanie wyciągać daleko idące wnioski dotyczące jakości naszej pracy. Czy wykonujemy dobrą robotę w czasie biegania, jazdy na rowerze, pływania lub każdej innej dyscypliny sportowej? Być może jest tak, że nie angażujemy organizmu na tyle, na ile moglibyśmy, przez co się nie rozwijamy, a jedynie stoimy w miejscu? Najskuteczniejszym pomocnikiem każdego sportowca jest pulsometr. Urządzenie to pozwala na precyzyjne sterowanie sesją treningową lub utrzymaniem jej w określonych ramach, aby z treningu na trening nasza forma szybowała w górę.

Skoro pulsometr wprowadza do treningu wiele liczb, na których podstawie tworzone są określone wskaźniki, to ważne jest, aby były one prawdziwe. Albo inaczej rzetelne, czyli bliskie tym wartościom osiąganym z pomiaru tętna na klatce piersiowej. Materiał autorstwa naszego redaktora Kamila jest poniżej:

Czy korzystacie z pulsometrów? Po jakie marki sięgacie? Polar? Garmin? Suunto? Jeszcze inną?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Najnowszy Brooks
Ghost 8

Najnowszy model Ghost 8 od Brooks Running to połączenie równowagi, amortyzacji oraz niskiej wagi. Buty są przeznaczony dla biegaczy, którzy chcą pokonywać coraz to więcej kilometrów, ale lubią też sobie czasami mocno przyspieszyć. Kuszą nowoczesnym designem i  nie odstraszają swoją ceną.    (więcej…)