Garmin vivoactive 3: płatności Garmin Pay na nadgarstku

polecane

Garmin vivoactive 3: płatności Garmin Pay na nadgarstku

Kamil Nowak
15 września, 2017
Aktualności

Garmin vivoactive 3 poza typowymi funkcjami smart zegarka jak GPS, dotykowy wyświetlacz, obsługa powiadomień z telefonu czy chociażby śledzenie aktywności fizycznej w ciągu dnia i rejestrowanie treningów sportowych jest pierwszym urządzeniem firmy Garmin z płatnościami zbliżeniowymi. Jak to wygląda w praktyce? Jakie pozostałe funkcje posiada smartwatch vivoactive 3?

Wraz z kilkoma premierami produktów przy okazji targów IFA w Berlinie, Garmin wprowadził do sprzedaży smartwatch o nazwie Garmin vivoactive 3 z absolutnie nową funkcją, jaką są płatności Garmin Pay. Na marginesie, prawie w tym samym czasie Fitbit zaprezentował światu (w zasadzie) identyczny pomysł – Fitbit Pay, który również umożliwia obsługę płatności zbliżeniowych. Jednak aktualna oferta banków realizujących płatności Fitbit jest dość okrojona i zawęża się tylko do banków działających na terenie Stanów Zjednoczonych. W planach jest nawiązanie współpracy z większą ilością instytucji finansowych, ale nie podano informacji, kiedy to nastąpi. Patrząc na płatności Garmin Pay również nie jest jasne, jakie banki w początkowej fazie wprowadzania tej funkcji będą obsługiwać płatności przez elektronikę sportową. Aktualnie można się dowiedzieć, że Garmin Pay będzie obsługiwać karty kredytowe i karty debetowe zarejestrowane w wielu bankach. Natomiast dokładniejszych informacji dotyczących tej metody jeszcze nie ma.

Garmin vivoactive 3 wykorzystuje wszystko to, co najlepszego może zaoferować skrzyżowanie zegarka sportowego ze smart zegarkiem. Na pokładzie najnowszego produktu firmy Garmin znajdziemy 15 fabrycznie zainstalowanych aplikacji sportowych, wbudowany GPS z GLONASS, dotykowy wyświetlacz, nadgarstkowy pomiar tętna, wysokościomierz barometryczny, kompas, akcelerometr, a nawet termometr. Do funkcji smart zegarka możemy zaliczyć m.in. dostęp do tysięcy bezpłatnych tarcz, aplikacji i widżetów ze sklepu Garmin Connect IQ i obsługę powiadomień z telefonu.

Nadgarstkowa technologia pomiaru tętna Garmin Elevate umożliwia monitorowanie kluczowych aspektów kondycji fizycznej i wysiłku. Może na przykład określić pułap tlenowy i wiek sprawnościowy, czyli dwa wskaźniki kondycji, które polepszają się wraz z regularnymi ćwiczeniami. Smartwatch Garmin vivoactive 3 monitoruje także zmienność tętna, która służy do obliczania i śledzenia poziomu wysiłku. Nowa generacja smart zegarka pozwala zrozumieć, kiedy obciążenie fizyczne czy emocjonalne negatywnie przekłada się na poziom stresu, aby móc odpowiednio zareagować i go obniżyć.

Dzięki wzbogaceniu zegarka w łączność Bluetooth Smart i ANT+ możemy uzupełnić dane treningowe o informacje z dodatkowego sprzętu. W specyficznych warunkach nadgarstkowy pomiar tętna obarczony jest dużymi różnicami w porównaniu do pomiaru z pasa HR założonego na klatkę piersiową. Dużo przykładów dlaczego tak się dzieje opisaliśmy w tym poradniku: Co należy wiedzieć o nadgarstkowym pomiarze tętna? Lekturę artykułu polecamy wszystkim osobom zainteresowanym tematyką sprzętu mierzącego tętno z nadgarstka. Na szczęście Garmin nie zablokował możliwości parowania z nowym zegarkiem dodatkowych akcesoriów, a zaliczają się do nich:

  • pas do pomiaru tętna z klatki piersiowej,
  • czujnik na nogę – Food Pod,
  • rowerowy czujnik kadencji i prędkości,
  • inteligentne oświetlenie Varia,
  • reszta tutaj.

Garmin vivoactive 3 możemy zabierać na basen i pływać z nim dzięki odpowiedniej klasie wodoszczelności – 5 ATM. Producent zapewnia, że wyświetlacz zegarka zachowuje niezwykle dużą czytelność w pełnym słońcu, ponieważ zastosowano w nim technologię Garmin Chroma Display i chroniony jest przez niezwykle wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass. Urządzenie jest również wyposażone w interfejs Side Swipe umożliwiający szybkie przewijanie i sprawną nawigację po menu i widżetach. Garmin vivoactive 3 został przystosowany do obsługi zarówno przez osoby lewo, jak i praworęczne. Wystarczy odpowiednio odwrócić zegarek i przepiąć oba paski.

Synchronizowanie aktywności z serwisem Garmin Connect zapewnia dostęp do nieograniczonego i bogatego centrum informacji o wszystkich zrealizowanych treningach i aktywności fizycznej. Garmin Connect to prężnie działająca społeczność fanów marki, której członkowie mogą na bieżąco łączyć się i rywalizować poprzez wyzwania, wspierać innych w dążeniu do celu, a nawet dzielić się własnymi osiągnięciami w mediach społecznościowych. Garmin Connect jest bezpłatną platformą, z której można korzystać za pośrednictwem strony internetowej lub poprzez aplikację mobilną.

Producent zapewnia, iż vivoactive 3 powinien działać przez 7 dni w trybie zegarka i 13 godzin w trybie treningu GPS. Jak to bywa w przypadku produktów firmy Garmin, cena nie należy do niskich. Kwota, jaką trzeba będzie zapłacić za smart zegarek Garmin vivoactive 3 to 329,99 Euro, czyli około 1400 zł brutto. Z drugiej strony, patrząc na zapowiedzianą funkcjonalność tego modelu, płatności zbliżeniowe Garmin Pay i możliwość korzystania z opcjonalnych czujników jest prawie pewne, że będzie to produkt, który przyciągnie do siebie wielu fanów poszukujących sportowego smartwatcha. Produkt będzie dostępny w czwartym kwartale tego roku. Jakie jest Wasz zdanie o tym zegarku? Podzielcie się opinią o Garmin vivoactive 3 pozostawiając poniżej komentarz – za wszystkie wielkie dzięki!

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podstawie informacji prasowych, zdjęć oraz wideo producenta 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Huskacz pisze:

    Na oficjalnej stronie garmina – ceny wahają się od 299,99 do 329,99 ale DOLARÓW, nie euro 😉 i cena zależy od koloru.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      329,99€ – jest w Euro na oficjalnej stronie.

    2. lipalipski pisze:

      Ceny są różne w zależności od koloru. Biała najtańsza, stal z czarnym po środku i gunmetal najdroższa.

      No i wypada się przyzwyczaić, że ceny produktów dostępnych globalnie są z dolarów przeliczane na Euro 1 do 1. To się nie dzieje od wczoraj, a od wielu lat.

      Nie ma też co tak tęsknić do cen z USA, bo z racji na system podatkowy tam się podaje ceny netto, a u nas brutto.

  2. Edna pisze:

    Ma polskie menu?

  3. peter_bydzia pisze:

    Czy ma wbudowany trening interwałowy, czy też trzeba go wgrać przez GC?

  4. Charlie pisze:

    Czytałem, że w Vivoactiv3 jest czujnik pomiaru tętna z nadgarstka nowej generacji (nowszej niż np. w FR235). Czy coś to zmienia względem poprzedniej wersji, która nie bardzo radziła sobie z nagłymi zmianami obciążenia/tętna?

  5. Agn pisze:

    Czy 5 ATM wystarczy na pływanie w morzu/basenie?
    Gdzieś przeczytałam,że
    -50 m = WR50 = 5 ATM = 5 Bar:
    zegarki z tą klasą wodoszczelności pozwalają na kąpiel w wannie. Nadal nie można w nich pływać w basenie.
    -100 m = WR100 = 10 ATM = 10 Bar:
    przy wodoszczelności 100 m możemy już bez obaw pływać w zegarku, a nawet nurkować bez akwalungu i butli z tlenem.

    dajcie znać jakie macie doświadczenia

    1. Darek pisze:

      Witam. -50 m = WR50 = 5 ATM = 5 Bar: pozwala na pływanie w basenie. Mam vivioactiv HR o podobnej klasie wodoszczelności i używam głównie do pływania. W instrukcji producent podaje że zegarek jest do pływania i monitoruje aktywności związane z pływaniem. Polecam

  6. Klaudia pisze:

    Czy macie Państwo może przypadek że bateria nie wytrzymuje 7 dni….

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co zjeść po treningu? [10 PRZEPISÓW]

Odpowiednie żywienie sportowców czy osób aktywnych fizycznie stanowi kluczową rolę w osiąganiu zamierzonych celów. Jadłospis powinien pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie makroskładniki. Jednak warto zwrócić uwagę, że głównym źródłem energii w diecie wśród miłośników ruchu są węglowodany. Co zjeść po treningu? (więcej…)