Garmin Varia UT800 – wielofunkcyjne oświetlenie do roweru

polecane

Garmin Varia UT800 – wielofunkcyjne oświetlenie do roweru

Kamil Nowak
Maj 3, 2017
Aktualności

Garmin Varia UT800 wspomoże każdego podczas jazdy na rowerze, kto będzie potrzebować solidnej dawki światła. Urządzenie automatycznie dostosowuje się do warunków otoczenia i stanu naładowania baterii. Nie jest to konwencjonalna lampka rowerowa, ale sterowany system oświetlenia zamknięty w kompaktowej obudowie.

Garmin zamierza wprowadzić na rynek nowe, inteligentne oświetlenie rowerowe. Produkt o nazwie Varia UT800, to sprzęt pozwalający oświetlać drogę przed rowerzystą trenującym po miejskich ulicach, ale także leśnych ścieżkach, ponieważ do dyspozycji użytkownika będzie aż 800 lumenów. Oświetlenie Garmin Varia UT800 można połączyć ze zgodnymi licznikami rowerowymi Edge wyposażonymi w czujniki światła. Po sparowaniu oświetlenie Varia UT800 automatycznie dostosowuje intensywność wiązki światła do prędkości i profilu jazdy, aby zapewnić większą ilość światła w trakcie szybszej jazdy i oszczędzić baterię przy niższych prędkościach. Oświetlenie automatycznie dostosowuje się do warunków natężenia światła w otoczeniu i stanu naładowania baterii. Wystarczy tylko dotknąć licznik rowerowy Edge lub specjalnego pilota, aby włączyć lub wyłączyć urządzenie Varia UT800, sterować jasnością wiązki czy innymi funkcjami.

Inteligentne sterowanie, jak i odpowiednie funkcje sprawiają, że z oświetlenia Garmin Varia UT800 będziemy mogli korzystać przez: 1,5 godziny w trybie bardzo jasnym (800 lumenów); 3 godziny w trybie średnim; 6 godzin w trybie podstawowym; 25 godzin w trybie dziennym migającym; 6 godzin w trybie nocnym migającym. Przy pełnej mocy oświetlenie jest widoczne z odległości ponad 1,6 km.

Jest to produkt, który posiada lekką i kompaktową budowę, dzięki czemu oświetlenie będzie można przymocować do kierownicy za pomocą specjalnego uchwytu zewnętrznego. Garmin Varia UT800 można również zamocować na kasku za pomocą dedykowanego uchwytu. Urządzenie nie będzie ciążyć podczas jazdy, ponieważ waży mniej niż 140 gramów, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Należy zwrócić również uwagę na wysoką klasę wodoszczelności IPX7. Wymiary (dł. × szer. × wys.): 96,6 mm × 33,5 mm × 29,7 mm, 44,7 mm z kołnierzem. Co z ceną? Garmin Varia UT800 będzie dostępna w drugim kwartale 2017 roku w cenie 170 Euro (około 750 zł brutto).

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia są własnością firmy Garmin

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak się ubrać na bieganie w zimne i deszczowe dni?

Co założyć na siebie, aby bieganie w zimne dni nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu? Na jakie elementy odzieży zwrócić uwagę, aby trenować komfortowo i bezpiecznie? Tym razem poświęcimy sporo czasu na przedstawienie odpowiedzi na powyższe pytania, a także zaprezentujemy nową kolekcję Kalenji sieci Decathlon pomocną w czasie jesiennych treningów. (więcej…)