Garmin Ultra Race Radków 2019
Radków po raz czwarty – Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!

polecane

Radków po raz czwarty – Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!

Edward Królikowski
wrzesień 11, 2019
Biegi

Już tylko 3 dni dzielą nas od rozpoczęcia zmagań w tegorocznej, czwartej edycji zawodów cyklu Garmin Ultra Race w Radkowie. Na ultrasów czekają trzy dni rywalizacji na czterech dystansach w pięknej scenerii. W terminie 13-15 września w Radkowie spotkają miłośnicy biegów ultra z całej Polski, aby ponownie zmierzyć się z Górami Stołowymi.

Garmin Ultra Race Radków 2019

Na listach startowych widnieje półtora tysiąca nazwisk zawodniczek i zawodników! W tym roku Garmin Ultra Race po raz kolejny rozegrany zostanie na czterech dystansach: 81 km, 53 km, 24 km oraz 9 km. Zawody rozpocznie piątkowa (13 września) rywalizacja na najdłuższym dystansie – 81 km, na którym przewyższenia wyniosą +2680m/-2680 m. Zawodnicy pobiegną szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, na trasie mijać będą między innymi: Wodospad Pośny, malownicze Błędne Skały i kultowe schronisko na Pasterce.

W sobotę (14 września) kolejnych śmiałków czeka start na dystansie ultra, tym razem będą to 53 km, a przewyższenia wyniosą +1840 m/-1840 m. Tego samego dnia, również nad Zalewem Radkowskim odbędą się również zmagania triathlonowe w ramach zawodów Garmin Triminator Radków na trzech dystansach: 1/2 IM (Dzień sądu, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 24 km biegu), 1/4 IM (I’ll be back) i 1/8 IM (Terminacja). W niedzielę (15 września) obędą się zawody Garmin Ultra Race na krótszych dystansach: 24 km (+ 820 /- 820 m) oraz 9 km (+450 /-450 m). Ostatni dzień imprezy to również zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi wezmą udział w wyścigach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Znakomita lokalizacja doceniana przez biegaczy, a także perfekcyjne oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera zawodów w Radkowie to z pewnością nie jedyne atuty tej imprezy. Już po raz czwarty biegacze startujący w Górach Stołowych ponownie będą mogli zdobyć punkty kwalifikacyjne do UTMB. Na dystansie 81 km zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, na dystansie 53 km zyskają 2 punkty, a na dystansie 24 km 1 punkt. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w wyścigu etapowym – Challenge 158K będą mogli zgarnąć łącznie 5 punktów! Każdy dystans musi zostać pokonany w obowiązującym limicie czasu.

Opublikowany przez Garmin Ultra Race in Poland Wtorek, 9 lipca 2019

Co roku podczas Garmin Ultra Race wielu zawodników rozpoczyna swoją przygodę z ultra i zasiada na tronie jako #królGUR. Tegoroczna edycja Garmin Ultra Race w Radkowie to również kolejna odsłona klasyfikacji dla najwytrwalszych biegaczy, czyli trzydniowej rywalizacji w ramach Challenge 158K. Śmiałkowie będą mieli do pokonania łącznie dystans 158 km (81 km + 53 km + 24 km) o sumie przewyższeń +5340 m/-5340 m.

⤵️⤵️⤵️⤵️

Można się jeszcze zapisać na wszystkie dystanse.  Aby zarejestrować się na zawody wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl

Zapraszamy do Radkowa już w najbliższy weekend!

Źródło: informacja prasowa; fot. Garmin Ultra Race / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak schudnąć bez diety poprzez bieganie?

Jak schudnąć bez diety poprzez bieganie? Jak biegać żeby spalać tkankę tłuszczową? Jak redukować masę ciała bez diety? Jak udało mi się schudnąć na początku przygody z bieganiem? Opowiem o mojej historii sukcesu, czyli osiągnięciu wymarzonej wagi bez głodzenia się oraz bez efektu jojo! (więcej…)