Garmin Ultra Race Radków 2019
Radków po raz czwarty – Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!

polecane

Radków po raz czwarty – Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!

Edward Królikowski
11 września, 2019
Biegi

Już tylko 3 dni dzielą nas od rozpoczęcia zmagań w tegorocznej, czwartej edycji zawodów cyklu Garmin Ultra Race w Radkowie. Na ultrasów czekają trzy dni rywalizacji na czterech dystansach w pięknej scenerii. W terminie 13-15 września w Radkowie spotkają miłośnicy biegów ultra z całej Polski, aby ponownie zmierzyć się z Górami Stołowymi.

Garmin Ultra Race Radków 2019

Na listach startowych widnieje półtora tysiąca nazwisk zawodniczek i zawodników! W tym roku Garmin Ultra Race po raz kolejny rozegrany zostanie na czterech dystansach: 81 km, 53 km, 24 km oraz 9 km. Zawody rozpocznie piątkowa (13 września) rywalizacja na najdłuższym dystansie – 81 km, na którym przewyższenia wyniosą +2680m/-2680 m. Zawodnicy pobiegną szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, na trasie mijać będą między innymi: Wodospad Pośny, malownicze Błędne Skały i kultowe schronisko na Pasterce.

W sobotę (14 września) kolejnych śmiałków czeka start na dystansie ultra, tym razem będą to 53 km, a przewyższenia wyniosą +1840 m/-1840 m. Tego samego dnia, również nad Zalewem Radkowskim odbędą się również zmagania triathlonowe w ramach zawodów Garmin Triminator Radków na trzech dystansach: 1/2 IM (Dzień sądu, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 24 km biegu), 1/4 IM (I’ll be back) i 1/8 IM (Terminacja). W niedzielę (15 września) obędą się zawody Garmin Ultra Race na krótszych dystansach: 24 km (+ 820 /- 820 m) oraz 9 km (+450 /-450 m). Ostatni dzień imprezy to również zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi wezmą udział w wyścigach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Znakomita lokalizacja doceniana przez biegaczy, a także perfekcyjne oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera zawodów w Radkowie to z pewnością nie jedyne atuty tej imprezy. Już po raz czwarty biegacze startujący w Górach Stołowych ponownie będą mogli zdobyć punkty kwalifikacyjne do UTMB. Na dystansie 81 km zawodnicy będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, na dystansie 53 km zyskają 2 punkty, a na dystansie 24 km 1 punkt. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w wyścigu etapowym – Challenge 158K będą mogli zgarnąć łącznie 5 punktów! Każdy dystans musi zostać pokonany w obowiązującym limicie czasu.

Opublikowany przez Garmin Ultra Race in Poland Wtorek, 9 lipca 2019

Co roku podczas Garmin Ultra Race wielu zawodników rozpoczyna swoją przygodę z ultra i zasiada na tronie jako #królGUR. Tegoroczna edycja Garmin Ultra Race w Radkowie to również kolejna odsłona klasyfikacji dla najwytrwalszych biegaczy, czyli trzydniowej rywalizacji w ramach Challenge 158K. Śmiałkowie będą mieli do pokonania łącznie dystans 158 km (81 km + 53 km + 24 km) o sumie przewyższeń +5340 m/-5340 m.

⤵️⤵️⤵️⤵️

Można się jeszcze zapisać na wszystkie dystanse.  Aby zarejestrować się na zawody wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl

Zapraszamy do Radkowa już w najbliższy weekend!

Źródło: informacja prasowa; fot. Garmin Ultra Race / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie – Jak się ubrać? 4 pory roku w jednym poradniku [WIDEO]

Jak się ubrać do biegania w zimne dni? Jak się ubrać do biegania zimą? Jaki strój założyć na wiosnę czy lato? Czym się kierować podczas wyboru odzieży do biegania? Wszystkie odpowiedzi w obszernym poradniku wideo. Warto obejrzeć cały odcinek, ponieważ ująłem w nim tylko praktyczne wskazówki, które pozwolą perfekcyjnie dopierać odzież do aktualnych warunków pogodowych. Wspominam również o błędach jakie ja robiłem na początku przygody z bieganiem.  (więcej…)