Radków czeka na najwytrwalszych, czyli Garmin Ultra Race 2019
Radków czeka na najwytrwalszych, czyli Garmin Ultra Race 2019!

polecane

Radków czeka na najwytrwalszych, czyli Garmin Ultra Race 2019!

Edward Królikowski
26 lipca, 2019
Biegi

Amatorom górskiej rywalizacji od kilku lat wrzesień kojarzy się z radkowską edycją cyklu Garmin Ultra Race, czyli imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń ultra w Polsce. Wrzesień w Górach Stołowych to czas niezwykły, również ze względu na sportową rywalizację w ramach GUR Radków.

Radków czeka na najwytrwalszych, czyli Garmin Ultra Race 2019

Tegoroczna odsłona Garmin Ultra Race w Radkowie będzie już trzecią z kolei, tym samym w ciągu minionych dwóch edycji przez szlaki Parku Narodowego Gór Stołowych przewinęło się ponad 3 tysiące ultrasów. W tym sezonie impreza odbędzie się w terminie 13-15 września, a na listach startowych widnieją już nazwiska ponad 1200 ultrasów! Zawodnicy spotkają się nad brzegiem Zalewu Radkowskiego, aby kolejny raz zmierzyć się z Górami Stołowym. Od ubiegłego roku, kiedy to do programu został dodany najdłuższy dystans – 81 km, impreza trwa 3 dni i prawdziwym świętem ultra.

Garmin Ultra Race Radków 2019

W ramach Garmin Ultra Race Radków do wyboru będą cztery dystanse – 81 km (piątek – 13.09.), 53 km (sobota 14.09. w Radkowie spotkają się biegacze i triathloniści biorący udział w Garmin Triminator Radków) oraz na zakończenie zmagań dwa najkrótsze dystanse 24 km i 9 km, które zostaną rozegrane w niedzielę (15.09.). Najwytrwalsi będą mogli podjąć wyzwanie i wziąć udział w GUR-skiej trzydniowej etapówce zwanej Challange 158K. Na prawdziwych Królów i Królowe GUR czeka piątkowa przeprawa na dystansie 81 km, sobotnia przygoda z 53-ką i niedzielne wybieganie z 24-ką. Nagrodą dla każdego z finisherów Challange 158K będzie nazwisko wyryte na Skale Sławy – blisko 7 tonowej bryle lokalnego piaskowca, która stoi już nad Zalewem!

Garmin Ultra Race Radków to nie tylko zacięta, sportowa rywalizacja na każdym z dystansów, ale również niesamowicie piękne, klimatyczne i epickie miejsca na trasach poprowadzonych przez owiane tajemniczością i jedyne w swoim rodzaju Góry Stołowe. Zawodnicy, którzy zameldują się w Kotlinie Kłodzkiej przebiegać będą między innymi przez kojące chłodem okolice wodospadu Pośny, monstrualne Skalne Grzyby, okolice najwyższego szczytu Gór Stołowych – Szczelińca Wielkiego i popularnych Błędnych Skał. Trasy dystansów GUR 24, GUR 53 oraz GUR 81 zostały wytyczone również po stronie Republiki Czeskiej. Szczególnie atrakcyjny jest ostatni fragment GUR 81, kiedy zawodnicy pokonują skalne labirynty w Broumovskich Stenach.

Zaprezentowano już medal tegorocznej edycji w Radkowie:

50 dni do zawodów, a my pokazujemy <3 Cudeńko dla startujących w Garmin Ultra Race Radków 2019! Prezentujemy Wam medal,…

Opublikowany przez Garmin Ultra Race in Poland Środa, 24 lipca 2019

Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race Radków 2019 trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl 🔥🔥🔥

Źródło: informacja prasowa; fot. Garmin Ultra Race / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak mieć płaski brzuch? 5 zasad, które warto znać

Jak mieć płaski brzuch? Jakie produkty wyeliminować lub ograniczyć? Na jakie warzywa zwracać uwagę? Czy picie wody może pomóc? Przedstawiam 5 zasad, które warto znać, gdy chcemy mieć płaski brzuch. (więcej…)