Garmin Pay dostępny dla klientów PKO Banku Polskiego

polecane

Garmin Pay dostępny dla klientów PKO Banku Polskiego

Kamil Nowak
11 sierpnia, 2018
Aktualności

Od 10 sierpnia posiadacze kart płatniczych PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usługi płatności Garmin Pay. Oznacza to, że przy użyciu wskazanych urządzeń firmy Garmin, klienci indywidualni banku otrzymali dostęp do jednej z najwygodniejszych form płatności zbliżeniowych.

Płatność zegarkiem z Garmin Pay można realizować w każdym sklepie, punkcie usługowym czy restauracji wyposażonym w terminal do płatności zbliżeniowych kartą. Do zgodnego z płatnościami Pay urządzenia firmy Garmin posiadacze kart PKO Banku Polskiego i Inteligo mogą podłączyć zarówno karty debetowe, jak i kredytowe, Visa i Mastercard.

Do zegarka wystarczy odpowiednio podpiąć kartę korzystając z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile, którą należy uprzednio zainstalować na swoim smartfonie. Usługa działa na następujących modelach Garmin: Fenix 5S Plus, Fenix 5 Plus, Fenix 5X Plus, Forerunner 645, Forerunner 645 Music oraz vivoactive 3 i vivoactive 3 Music.

Garmin Pay pozwala na realizację wyłącznie płatności zbliżeniowych. Transakcje będą widoczne na rachunku PKO Banku Polskiego jak zwykłe, dokonane kartą. Będą również wliczane do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę. Do wypłat gotówki z bankomatów należy użyć karty tradycyjnej lub aplikacji IKO. Warto pamiętać o tym, że płatności Garmin Pay mogą również wykorzystywać funkcję karty wielowalutowej, wtedy gdy do karty debetowej działającej w ramach tej usługi są podłączone rachunki walutowe. Wówczas płatności zbliżeniowe wykonane zegarkiem w walucie podłączonego do karty rachunku będą rozliczane bezpośrednio na nim bez kosztów przewalutowania.

Bank zapowiedział również, że najpóźniej do końca września uruchomi usługę Apple Pay.

Źródło: na podstawie; fot. Garmin Newsroom

O Garmin Pay pisaliśmy również tutaj:

Garmin Pay w Polsce. Jak i czym płacić?

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-Kayano 29 – Król powrócił na asfalt

Jak ja dawno nie biegałem w Kayano, jak ja lubię Kayano – te myśli wpadły mi do głowy, gdy po długiej przerwie znów założyłem na stopy flagowy model marki ASICS. Mam na myśli najnowszą odsłonę – ASICS GEL-Kayano 29. Czy każdy element butów mi odpowiada? (więcej…)