bieganieuskrzydla.pl

Garmin Pay dostępny dla klientów PKO Banku Polskiego

Sierpień 11, 2018

Od 10 sierpnia posiadacze kart płatniczych PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usługi płatności Garmin Pay. Oznacza to, że przy użyciu wskazanych urządzeń firmy Garmin, klienci indywidualni banku otrzymali dostęp do jednej z najwygodniejszych form płatności zbliżeniowych.

 

Płatność zegarkiem z Garmin Pay można realizować w każdym sklepie, punkcie usługowym czy restauracji wyposażonym w terminal do płatności zbliżeniowych kartą. Do zgodnego z płatnościami Pay urządzenia firmy Garmin posiadacze kart PKO Banku Polskiego i Inteligo mogą podłączyć zarówno karty debetowe, jak i kredytowe, Visa i Mastercard.

 

 

Do zegarka wystarczy odpowiednio podpiąć kartę korzystając z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile, którą należy uprzednio zainstalować na swoim smartfonie. Usługa działa na następujących modelach Garmin: Fenix 5S Plus, Fenix 5 Plus, Fenix 5X Plus, Forerunner 645, Forerunner 645 Music oraz vivoactive 3 i vivoactive 3 Music.

 

Garmin Pay pozwala na realizację wyłącznie płatności zbliżeniowych. Transakcje będą widoczne na rachunku PKO Banku Polskiego jak zwykłe, dokonane kartą. Będą również wliczane do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę. Do wypłat gotówki z bankomatów należy użyć karty tradycyjnej lub aplikacji IKO. Warto pamiętać o tym, że płatności Garmin Pay mogą również wykorzystywać funkcję karty wielowalutowej, wtedy gdy do karty debetowej działającej w ramach tej usługi są podłączone rachunki walutowe. Wówczas płatności zbliżeniowe wykonane zegarkiem w walucie podłączonego do karty rachunku będą rozliczane bezpośrednio na nim bez kosztów przewalutowania.

 

Bank zapowiedział również, że najpóźniej do końca września uruchomi usługę Apple Pay.

 

Źródło: na podstawie; fot. Garmin Newsroom

 

O Garmin Pay pisaliśmy również tutaj:

Garmin Pay w Polsce. Jak i czym płacić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Czołówka dla biegacza Ledlenser H6 – recenzja

Czołówka jest narzędziem wspomagającym biegacza podczas treningów o wczesnym świcie, zmierzchu czy w nocy. Bez jej pomocy nie byłoby możliwe bezpieczne bieganie w ciemnościach. Jednak nie każda czołówka może sprostać stawianym oczekiwaniom w czasie treningu lub zawodów. Latarka czołowa Ledlenser H6 jest modelem, który stworzony został do pracy z biegaczem. O wszystkich jej zaletach i wadach opowiemy w poniższej recenzji. (więcej…)